Рідні стіни допомогли. Але не зовсім

Спорт 1585

У Хмельницькому відбулися матчі другого туру чемпіонату України

Дванадцять учасників першості країни з регбі-7 зібралися на стадіоні «Поділля», щоб продовжити те, що розпочали в Одесі – розігрувати нагороди чемпіонату. І, безумовно, другий тур мав допомогти хмельничанам вирівняти своє турнірне становище, після провального результату в Одесі, де «Оболонь-Університет» посіла аж 7 місце. Однак з того часу минуло декілька місяців, і хмельничани мали достатньо часу на підготовку до домашнього етапу. Тим паче, що тут їм і рідні стіни мали б допомогти. У першому ж матчі в групі, в яку потрапили хмельничани, «Оболоні-Університет» протистояла друга команда першості – кишинівський «ТУМ». І це дещо лякало багатьох шанувальників команди-господаря. Адже поразка в першій же грі означала б для підопічних Миколи Лещенка те, що за «золото» етапу вони боротися не будуть. Однак вже на другій хвилині першого тайму Олександр Мігунов «заніс спробу» та відкрив рахунок у матчі 5:0. Згодом успіх хмельничан подвоїв Владислав Козлов, а Мігунов, влучно виконавши реалізацію, встановив рахунок 12:0. Після перерви Козлов із Мігуновим записали до свого активу ще сім балів (Владислав реалізував спробу, а Олександр – реалізацію). У підсумку «Оболонь-Університет» впевнено перемогла одного із фаворитів – «ТУМ», із рахунком 19:0. У наступному ж матчі хмельничани, завдяки результативним діям Олексія Лещенка, Георгія Урумашвілі, Влада Козлова, Сашка Сігунова та Олег Валюса перемогли харківський «ТЕХ-А-С» з рахунком 31:7 та гарантували собі участь у півфіналі за 1-4 місце в турнірі. Там на команду Миколи Лещенка очікував бронзовий призер першого туру львівський «Со-кіл». І в цьому протистоянні про свої швидкісні якості усім нагадав син головного тренера Олексій, який тричі тікав від львів’ян, завдяки чому приніс команді 15 залікових балів. У підсумку «Оболонь-Університет» здолала «Сокіл» з рахунком 31:0 та вийшла в фінал. Поєдинок між хмельничанами та лідером першості «Одесою-Sevens» став справжньою окрасою всього етапу. Інтрига, емоції, бійки, вилучення – все це було за 14 хвилин матчу… А поєдинок став доволі успішним саме для господарів поля, які на 4 хвилини змогли відкрити рахунок завдяки Назару Зозулі. Однак наприкінці першої семихвилинки одесити відновили «статус-кво», і команди пішли на перерву за рахунку 5:5. Вже всередині другого тайму «Одеса-Sevens» подарувала шанс хмельничанам на перемогу, адже гості залишилися на хвилину у п’ятьох. Але реалізувати чисельну перевагу «Оболонь» не змогла. І вже наприкінці матчу гості занесли спробу та вийшли уперед із рахунком 10:5. Відігратися хмельничанам потужні приїжджі регбісти просто не дозволили. Але й друге місце для команди Миколи Лещенка теж пристойний результат. Отже, після двох турів «Оболонь-Університет» поліпшила своє турнірне становище, перемістившись із сьомої на 5 сходинку. Вже у наступному – третьому турі, хмельничани можуть здобути якісь нагороди цьогорічного чемпіонату, якщо продемонструють результат, який досягли у рідних стінах.