ye-logo.v1.2

Хворих на СНІД лікуватимуть в сучасних умовах

Суспільство 1519
ребенок индиго
ребенок индиго

Хмельниччина стала десятою областю, де відкрили стаціонарне відділення та клініко-діагностичну лабораторію обласного центру профілакти

Серед стареньких непримітних корпусів обласної психіатричної лікарні № 1, що у Скаржинцях Ярмолинецького району, оновлене приміщення зразу кидається у вічі яскравими стінами, рівненькими доріжками та пластиковими вікнами. Саме тут розмістилося стаціонарне відділення на 30 ліжок (20 – для лікування дорослих, 5 – дітей та 5 – хоспісних) обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, а на другому поверсі – клініко-діагностична лабораторія з найсучаснішою апаратурою. З обласного бюджету на капітальний ремонт цього приміщення виділили 2 мільйони 300 тисяч гривень, з державного бюджету – більше мільйона гривень на сучасне лабораторно-діагностичне обладнання, а на святі обласна державна адміністрація подарувала ще й триканальний електрокардіограф. Досі хворі на СНІД та ВІЛ-позитивні, які потребували стаціонарного лікування, знаходили притулок в різних лікувально-профілактичних закладах області. Відтепер вони лікуватимуться в дво-тримісних палатах. Поряд – туалет та душ. Як зазначає головний лікар обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олександр Касяндрук, часто люди в лікарні перебувають від двох тижнів до трьох місяців, тобто, вони якийсь час тут живуть, і їм мають бути створені зручні умови. Як зазначив заступник губернатора Микола Вавринчук, ідея створення такого відділення в області виникла у 2007 році. Делегація з Хмельниччини побувала у Німеччині, вивчила тамтешній досвід. «Це ще був один переконливий крок, щоб ми зрозуміли, що нам потрібно серйозно ставитися до цієї проблеми, – сказав Микола Пророкович. – Вдалося переконати депутатів, і в кінці 2007 року на сесії обласної ради депутати прийняли рішення про збільшення потужності обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом за рахунок відкриття стаціонарного відділення. Найближчим часом ми хочемо відкрити тут хоспіс. Адже сьогодні б будинках-інтернатах області сімсот лежачих хворих».
Нагадаємо, що сьогодні в області зареєстровано 1 542 ВІЛ-позитивних, у тому числі 94 дитини, 120 хворих на СНІД, з яких 30 дітей.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую