ye-logo.v1.2

Які надії покладають на нового патріарха Московського та всієї Русі?

Суспільство 1212

Про це ми запитали у представників кількох релігійних конфесій Хмельниччини

Леон Дубравський, єпископ Кам’янець-Подільської єпархії римо-католи- цької церкви:
«Якщо владики вибрали цю особу патріархом, значить, вона заслуговує такої довіри. Патріарх Кирило – досить шанована особа, знає кілька мов. Ми очікуємо потепління в стосунках православної та католицької церков, зближення. Адже це буде ліпше і для церкви, і для людей. Сподіваємося, що нове призначення в Російській церкві принесе нам усім єдність, мир та спокій».

Хмельницька єпархія Української православної церкви Московського патріархату, Високопреосвященніший Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній:
“До обрання Патріархом митрополита Кирила ставлюсь позитивно. Достатньо згадати, що останні 18 років нинішній Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Кирило був одним із найближчих сподвижників померлого Патріарха Алексія, тому у внутрішній та зовнішній церковній діяльностях буде продовжено попередній курс. Ставлення церковної спільноти до особистості та поглядів Святішого Патріарха Кирила було однозначно проявлено на Архієрейському та Помісному Соборах. Тому вже час зупинити лавину оцінок засобів масової інформації, аналізів, припущень, і всі сили спрямувати на роботу во благо Церкви, суспільства і нашої держави. Обрання відбулося, воно було проявом Соборного розуму Церкви, адже постанови Помісних Соборів починаються словами: «Изволися Духу Святому и нам”, що свідчить про те, що це рішення не є рішенням однієї людини (чи групи осіб), а результатом загальної молитви, адже за Патріарха Кирила віддали свої голоси 508 делегатів Помісного Собору – це чималий показник. Нині всім нам важливо у молитві підтримати нового Предстоятеля, про що він сам відразу попросив усіх вірних у слові-відповіді після обрання його Патріархом”.

Хмельницьке єпархіальне управління Української православної церкви Київського патріархату, прес-секретар архієпископа Антонія отець Василь:
«На мою думку, немає ніякої різниці, хто став московським патріархом, адже ні для кого не є секретом той факт, що церква в Росії побудована виключно на політичній основі. Митрополит Кирило – це людина, яка підпорядковується російським Президенту Мєдвєдєву та прем’єр-міністру Путіну. Тому вважаю, що хто б патріархом не став, вся влада залишиться у їхніх руках. Російська церква ще від часів Петра І має статус „прокураторської”. Патріарх Кирило, фактично, є п’ятою особою в Російській Федерації. І його обрання всього лиш було виконанням держзамовлення. Він буде так само, як і його попередники прагнути до укріплення позицій відверто проросійських сил в українському православ’ї. Тому Українській православній церкві добра не чекати. А про визнання її автокефалії не може бути й мови. Росія ніколи цього не допустить”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую