ye-logo.v1.2

Микола Янчук: «Проблем з медичним обслуговуванням в області не буде»

Суспільство 1382

Хоч у цьому році фінансування галузі охорони здоров’я й обмежене, начальник обласного управління охорони здоров’я микола Янчук запевняє,

Минулі роки для галузі охорони здоров’я області були досить успішними: вдалося осучаснити устаткування обласних та районних закладів охорони здоров’я, проводилися ремонти приміщень, виділялися гроші на закупівлю медикаментів. Однак, економічна криза дісталася і до медицини. Й сьогодні в деяких областях не вистачає навіть на харчування хворих. Про те, як житиме медицина Хмельниччини у цьому році, ми поцікавилися у начальника обласного управління охорони здоров’я Миколи Янчука.
- Справді, у попередні роки ми мали можливість будувати, робити капітальні ремонти, купувати дороге обладнання, - каже Микола Андрійович. - І це стосувалося не лише лікувальних закладів обласного рівня, а й районних лікарень, сільських амбулаторій. Тільки у минулому році ми отримали обладнання на 25 мільйонів гривень. У цьому році фінансуватимуться захищені статті: заробітна плата, комунальні послуги, харчування хворих, медикаменти на першу допомогу. На ці статті заплановано навіть більше, ніж торік. Але, звісно, підвищення цін на все не дозволить щось дуже покращити. А ось на капітальні видатки грошей дуже мало.
- Але щось-таки передбачено?
- Так, плануємо в шести районах відкрити відділення реанімації та інтенсивної терапії, на що передбачено мільйон п’ятдесят тисяч гривень. Також для п’яти пунктів швидкої допомоги, які відкриємо в сільській місцевості, купимо автомобілі. Деякі гроші передбачені і для обласної лікарні. Мільйон піде на придбання дихальної апаратури для відділення реанімації. У другому кварталі буде зданий новий корпус лікарні. Обладнання для цього корпусу купили ще торік.
- На що вистачить виділених грошей?
- На зарплату, комунпослуги, харчування хворих, медикаменти на першу допомогу. Вже другий рік в області на кожного сільського мешканця на медикаменти виділяється по 5 гривень на рік. І сільські жителі не відчувають обмежень при наданні невідкладної допомоги. В лікувальних закладах теж на перший час ліки є. Однак, на подальше лікування, як і раніше, доведеться купувати препарати.
- Енергозберігаючі технології застосовуються в лікувальних закладах?
- В тридцятикілометровій зоні Хмельницької атомної електростанції низку лікувальних закладів Славутського та Шепетівського районів переводимо на електроопалення, що значно дешевше, ніж газ. В інших закладах, де це можливо, намагаємося замінювати вікна на пластикові. Наприклад, у Городку поміняли вікна, побудували власну котельню, і тепер за рік економлять близько 400 тисяч гривень.
- Минулого року в Кам’янці-Подільському та Шепетівці почали створювати медико-діагностичні центри. Чи триватиме й далі ця робота?
- Ми прийняли рішення створити у цих містах амбулаторно-діагностичні та поліклінічні центри для південного та північного регіонів області – щоб розвантажити обласні заклади й наблизити медичну допомогу до людей. Це почалося з 2007 року. Однак, цьогоріч ми трохи призупиняємо цей процес, бо не вистачає грошей. Можливо, при уточненні бюджету з’являться якісь кошти, то рухатимемося далі.
- В області виникли деякі проблеми з кадрами, особливо у сільській місцевості. Які кроки робить Ваше управління у цьому напрямку?
- Ми прийняли програму охорони здоров’я для сільського населення. І плануємо створювати у селах амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Але й фельдшерсько-акушерські пункти ніде не закриватимемо. Наш план дій ми довели до голів райдержадміністрацій, щоб працювати разом. Найперше, що потрібно вирішити, - це забезпечити медиків житлом. Також вирішити питання ремонту та благоустрою сільських лікувальних закладів, забезпечити їх медапаратурою, транспортом. Звичайно, багато у цьому році зробити не вдасться. Але поступово вирішуватимемо цю проблему.
- Пацієнти, хворі на цукровий діабет, скаржаться на нестачу інсуліну, особливо іноземного виробництва.
- Для нашої області для закупівлі інсуліну потрібно 13 мільйонів гривень. З державного бюджету нам надійшло сім мільйонів, обласна рада додала ще 2,5 мільйона. Всього ми маємо 9,5 мільйона. Сподіваємося, що до кінця року ми отримаємо ще 3,5 мільйона гривень. Зараз область інсуліном забезпечена повністю. Єдина проблема – нам не вистачатиме на імпортний інсулін, бо він дуже дорогий. Тому деяких хворих будемо переводити на препарат вітчизняного виробництва. Сьогодні Україна виробляє досить високоякісні препарати, які в багатьох випадках не поступаються закордонним аналогам. На мою думку, використання закордонних товарів чи препаратів – це не стільки необхідність, скільки данина моді. Але дітей і вагітних ми повністю забезпечимо закордонним інсуліном.
- Чи є гроші на препарати для хворих на туберкульоз, ВІЛ-позитивних людей?
- Для таких хворих ми повністю забезпечені необхідними медикаментами. Однак, деякі проблеми виникли з надходженням хіміопрепаратів для онкохворих. Але в Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що тендер на закупівлю цих препаратів вже проведений, і найближчим часом цю проблему буде знято.
- Додаткову вакцинацію від кору, яка наробила стільки шуму, не продовжуватимуть?
- Поки що вакцинація призупинена, і ми не маємо щодо цього якихось розпоряджень. На мою думку, цю вакцину використовувати не будуть, а утилізують. В області створений штаб з контролю за зберіганням цієї вакцини. Вона зберігається в холодильниках в лікувальних закладах області. Й ми чекаємо вказівки, як діяти далі.



Коментарі:

Serhio 04.12.2012 12:24

 На зарплату, комунпослуги, харчування хворих, медикаменти на першу допомогу. Вже другий рік в області на кожного сільського мешканця на медикаменти виділяється по 5 гривень на рік. І сільські жителі не відчувають обмежень при наданні невідкладної допомоги. В лікувальних закладах теж на перший час ліки є. Однак, на подальше лікування, як і раніше, доведеться купувати препарати.  

Serhio 04.12.2012 12:23

 На зарплату, комунпослуги, харчування хворих, медикаменти на першу допомогу. Вже другий рік в області на кожного сільського мешканця на медикаменти виділяється по 5 гривень на рік. І сільські жителі не відчувають обмежень при наданні невідкладної допомоги. В лікувальних закладах теж на перший час ліки є. Однак, на подальше лікування, як і раніше, доведеться купувати препарати.

Serhio 04.12.2012 12:19

Тон та зміст повідомлення можуть образити почуття читачів та ваших співрозмовників.

Serhio 04.12.2012 12:19

Тон та зміст повідомлення можуть образити почуття читачів та ваших співрозмовників.

Serhio 04.12.2012 12:18

Тон та зміст повідомлення можуть образити почуття читачів та ваших співрозмовників.

Serhio 04.12.2012 12:15

И ВИЧ, и даибет, все лечат. Только ни один больгой об этом не знает

Serhio 04.12.2012 12:13

По их словам, так проблем вообще никогда нет. Пока не доходит до дела

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую