ye-logo.v1.2

Паморочиться у голові, болить серце й Перехоплює подих?

Суспільство 27340

Вегето-судинна дистонія може заявити про себе одразу кількома різними симптомами

Багато хто вважає вегето-судинну дистонію захворюванням, яке не заслуговує на увагу. Але практика свідчить, що з вегето-судинною дистонією (ВСД) не варто жартувати. Адже синдром ВСД свідчить про збій в роботі такої складної системи, як людський організм. І результати таких збоїв можуть бути досить непередбачуваними.

Як себе проявляє вегето-судинна дистонія?
Якщо говорити науковою мовою, то вегето-судинна дистонія – її ще називають нейроциркулярною дистонією – це дисфункція нервової системи, при якій виявляються патології інших систем організму. Як правило, ВСД – це наслідок якогось розладу організму. Тому дуже важливо пройти повне обстеження і лікувати ту систему чи орган, які дали збій. Загалом же напади ВСД періодично переживає третина населення держави. Симптоми ВСД схожі на цілий «букет» захворювань. Вона проявляється з боку однієї або кількох систем організму.
З боку серцево-судинної системи: серцебиття, болі у серці, відчуття перебоїв серцевого ритму та завмирання серця, різкі стрибки артеріального тиску.
З боку дихальної системи: часте або неритмічне дихання, відчуття нестачі повітря й важкості у грудях, іноді напади задухи нагадують напади бронхіальної астми.
З боку органів травлення: сухість у роті, болі в животі, нудота, блювота, відрижка, печія, закрепи чи проноси. Може зникнути апетит, смак, виникнути порушення секреторної та моторної (дихальної) функції шлунка та кишківника.
З боку сечостатевої системи – часте та болюче сечовипускання при відсутності якогось реального захворювання, відсутність оргазму.
З боку центральної нервової системи: слабкість, в’ялість, зниження працездатності та підвищена втомлюваність при невеликому навантаженні, плаксивість, дратівливість, головні болі, запаморочення, підвищена чутливість до зміни погоди, порушення сну, непередбачувані коливання температури тіла.

Встановити діагноз непросто
Найперший лікар, до якого варто звернутися, – невропатолог, терапевт чи сімейний лікар. Однак, через різноманітність симптомів встановити діагноз досить непросто, часто потрібні консультації інших спеціалістів – кардіолога, гастроентеролога, ендокринолога. Тому звертатися краще у поліклініку чи великий медичний центр, де є хороше обладнання та приймають різні фахівці. У Хмельницькому можна звернутися у «Вілєну», Подільський науково-медичний центр, медичний кабінет лікаря Гурфінкеля, у кабінет «Альтернативна медицина» чи у Клініку здоров’я. При лікуванні ВСД використовують і лікарські препарати, і фізіотерапевтичні процедури, і звичайні прогулянки на свіжому повітрі, туризм.

Як собі допомогти
Власне, дотримання простих порад допоможе тримати організм в тонусі й сприятиме профілактиці не лише ВСД, а й багатьох інших захворювань.
1. Режим дня. Обов’язково висипайтеся. Тривалість сну, в середньому, має складати не менше 8-9 годин на добу.
2. Оптимізація праці і відпочинку. Потрібно чергувати розумові та фізичні навантаження, застосовувати різноманітні методи психологічного розвантаження, аутотренінг.
3. Займайтеся фізкультурою. Найкраще – плаванням, аквааеробікою, катання на лижах, заміські прогулянки, туризм.
4. Відкоригуйте меню. Варто збільшити надходження в організм солей калію та магнію. Ці речовини беруть участь в проведенні нервових імпульсів, покращують роботу судин серця, сприяють відновленню порушеного балансу між відділами нервової системи. Калій та магній містяться в гречаній та вівсяній кашах, сої, квасолі, абрикосах, шипшині, куразі, родзинках, моркві, баклажанах, цибулі, салаті, петрушці, грецьких горіхах. При гіпотонічному типі ВСД рекомендовані продукти, які підвищують тонус судин: молоко, кефір, чай, кава. При гіпертонічному типі потрібно обмежити вживання солі, чаю, кави, маринадів, солінь та включити до раціону продукти, які знижують тонус судин: ячмінну кашу, квасолю, моркву, салат, сир. При нормотонічному типі дієта має містити продукти, які покращують кровопостачання та зменшити спазм судин: рослинну олію, цитрусові, помірну кількість спецій.
5. Загальнозміцнюючу дію на організм мають водні процедури, тому при ВСД рекомендуються: контрастні ванни, циркулярний душ, гідромасаж, плавання.
6. Корисні різні види масажу.
7. Багато важить і характер самої людини. Сангвінік, наприклад, є найстійкішим до виникнення ВСД. А найуразливіші щодо розвитку вегетативних порушень меланхоліки та холерики.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую