ye-logo.v1.2

Хмельницькі свині грипом не хворіють

Суспільство 1762

Однак, задля профілактики свиноферми області перевели у закритий режим роботи

Атипова пневмонія, пташиний грип, а тепер ще й свинячий. Щоправда, днями ВООЗ вирішила змінити офіційну назву нового вірусу. Тепер свинячий грип називають високопатогенним вірусом грипу типу А/H1N1. Перейменували на прохання представників м’ясної промисловості низки країн, оскільки назва «свинячий грип» змушувала людей відмовлятися від вживання свинини.
Але якщо пташиний грип не дійшов далі третього ступеня «грипозної» небезпеки, то зі свинячим значно складніше: вірус швидко видозмінився, і тепер вільно передається від людини до людини. Сьогодні лабораторно підтверджено понад тисячу випадків зараження новим вірусом грипу у 21 країні світу.

Сало з часником Їсти можна

На ринках області нового грипу не бояться, сміливо торгують свининою, салом, ковбасами. В одному з районів і покупців чимало. На запитання про свинячий грип люди знизують плечима. «По телевізору чули, але ж їсти щось треба, а що без м’яса звариш?» – каже одна з покупців. Продавці ж запевняють, що «українські свині грипом не хворіють», і нахвалюють м’ясце.
Як зазначають фахівці, поки що не було випадків зараження на новий вірус грипу через м’ясо чи сало. Тому ці продукти їсти можна. Проте теоретично така загроза хоч і дуже невелика, та існує. А от заразитися від свині можливо. Адже свині так само, як і люди, хворіють на вірусні інфекції, застуджуються, кашляють, у них буває пневмонія. Цей вірус не випадково назвали свинячим, оскільки перші випадки зараження пішли від хворих свиней. Зазвичай, вірус не передається від тварини до людини, проте окремі випадки такого зараження були – в основному, серед людей, які тісно контактували з хворими тваринами. Для того, щоб цього не сталося, запроваджується низка заходів. Як зазначають в обласному управлінні ветеринарної медицини, усі господарства Хмельниччини, де вирощують свиней, переводяться на закритий режим роботи. Однак, за даними обласного управління статистики, 76 відсотків свиней, які є в області, належать населенню (понад третина домогосподарств області тримає цих свійських тварин). Тому надзвичайно важлива роль відводиться органам місцевого самоврядування. Саме вони мають проводити роз’яснювальну роботу серед населення – щодо небезпеки вірусу, шляхів його розповсюдження й того, як від нього вберегтися. В області заборонено переміщення свиней з господарства у господарство (навіть, якщо йдеться про приватні) без відома ветеринарної медицини. До того ж, ветеринари проводять моніторинг стану здоров’я свиней у сільськогосподарських підприємствах. Заборонено ввезення на територію України живих свиней з неблагополучних щодо свинячого грипу країн.

Смертність – близько семи відсотків, симптоми – звичайні
Новий вірус викликаний мутацією вірусу грипу типу А (Н1N1), комбінація генів якого раніше не зустрічалася. Всі відомі віруси мали один і той же генотип, схожий з вірусом хворих на грип свиней. Головна небезпека типу цього грипу полягає у високій смертності хворих – за попередніми підрахунками, близько семи відсотків (за інформацією Associated press). При звичайному грипі смертність – 0,003 відсотка. До речі, «іспанка» - різновид вірусу грипу, який у 1918 році забрав у світі до 100 мільйонів життів, - мала летальність 1,33 відсотка (за даними ВООЗ). До того ж, на відміну від пташиного, новий вірус дуже заразний, оскільки передається від людини до людини – повітряно-крапельним шляхом. Проявляється він, як і звичайний грип: високою температурою, головним та м’язовим болями, болем у горлі, фарингітом, нежитем, у декого – блювотою та діареєю. Серед серйозних ускладнень – пневмонія, ураження серцево-судинної та нервової систем. У нашій країні цей вірус не циркулював, тому імунітету до нього ми не маємо. Найсхильніші до нього діти, підлітки, вагітні та літні люди. Лікування має призначати лікар. Тим паче, що до дії деяких противірусних препаратів вірус-мутант стійкіший, а деяких боїться. До речі, локальна епідемія свинячого грипу була у 2007 році на Філіпінах. І її успішно зупинили.

П’ятдесят мільйонів – на боротьбу
В Україні задля протистояння вірусу створено спеціальну комісію на чолі з головним санітарним лікарем України. Є такі комісії і в усіх областях. Для запобігання розповсюдження інфекції передбачається виділити 50 мільйонів гривень. Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич не виключає можливості проведення вакцинації населення. Щоправда, вакцини від свинячого грипу поки що не існує. На її виготовлення потрібно близько півроку. У нашій області кілька днів тому відбулося засідання надзвичайної протиепідемічної комісії. Як зазначають в обласній санітарно-епідеміологічній службі, на ньому прийняті заходи щодо недопущення занесення патогенного вірусу на територію області: посилений протиепідемічний режим введено в лікувальних закладах області, на автовокзалах, залізничному вокзалі та аеропорту. Також рекомендовано тим, хто протягом останніх двох тижнів приїхав з країн, у яких зафіксовані випадки захворюваності на свинячий грип, пройти медогляд. В обласній санстанції рекомендують не панікувати, а зайнятися про-філактикою. Для цього – використовувати ті ж методи й засоби, що для про-філактики звичайного грипу – приймати вітаміни, імуностимулятори та продукти, багаті на вітамін С (часник, цитрусові).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую