ye-logo.v1.2

Вибирайте екологічно чисте місце та м’який клімат

Суспільство 1119

Якщо ви вирішили провести відпустку разом з маленькою дитиною, то ретельно продумайте усі дрібниці

З приходом літа хочеться не просто відпочити, а й набратися здоров’я і сил, оздоровити своїх дітей. Однак, деколи, у погоні за екзотикою та бажанні отримати все і одразу, відпочинок йде не на користь здоров’ю, а, навпаки, тягне за собою купу проблем. Про те, як правильно організувати дитячий відпочинок, ми попросили розповісти головного лікаря обласного центру здоров’я Людмилу Небесну.
- Як обрати місце відпочинку дитини?
- До трьох років не варто різко змінювати клімат, місце відпочинку має бути не дуже гамірним, і, звісно, екологічно чистим. Тому курорти на морі, розташовані поряд з великими портами, потрібно виключити відразу. Крім того, поцікавтеся доступністю медичної та педіатричної допомоги, загальним санітарно-гігієнічним станом курорту, наявністю гарячої води та елементарних зручностей, крамниць зі стандартним асортиментом (памперси, вологі серветки, дитяче харчування, соки). В екзотичні країни маленьку дитину везти не варто. Якщо таки хочете на море – краще обрати південний берег Криму чи Євпаторію.
- Коли краще їхати з дитиною на відпочинок?
- При виборі сезону для відпочинку перевагу віддайте не піковому часу. Краще відпочивати в травні-червні або ж в кінці серпня-вересні. У будь-якому випадку, обирайте клімат, де не дуже спекотно, не волого та не вітряно.
- Які хвороби протипоказані для відпочинку на півдні?
- В теплі краї не слід їхати дітям з ендокринними захворюваннями, серцево-судинною патологією. Дітей-алергіків не можна вивозити на відпочинок не лише у спеку, а й навесні, адже невідомі рослини можуть викликати полінози, загострення бронхіальної астми. Таким дітям потрібно відпочивати у «оксамитовий сезон», починаючи з другої половини серпня. Дітям з шкірними захворюваннями може бути шкідливою морська вода. А от сонце, в більшості випадків, навпаки, покращує стан шкіри. Однак, може викликати й загострення шкірних проявів алергії. Відпочинок у горах корисний для дітей, які страждають на хронічні синусити. Але у кожному випадку потрібна консультація з лікарем.
- Як довго потрібно відпочивати?
- З урахуванням термінів акліматизації – більше двох тижнів. Максимум залежить від ваших можливостей.
- Якому харчуванню надавати перевагу?
- Звичному для дитини. На відпочинку не захоплюйтеся екзотичними фруктами, тим паче, якщо дитина їх раніше не їла. Доки знаходитеся на відпочинку, не вводіть в раціон дитини нові продукти.
- На морі хочеться покупатися. Скільки малій дитині можна проводити у воді?
- В перший день якомога менше будьте на сонці і не купайте дитину у морі. Другого-третього дня дитина може хлюпатися у морській водичці, навіть кілька разів, але купання має тривати не більше п’яти хвилин. При купанні завжди віддавайте перевагу морю, а не басейну.
- Що таке акліматизація?
- Це звикання організму до нових умов – клімату, харчування. У перші дні дитина може відмовлятися від їжі і навіть трохи температурити, її може нудити. Усе це – ознаки акліматизації. Ці симптоми минуть за два-три дні. Якщо ж цього не сталося, і стан дитини погіршується, з’являється нежить, кашель, пронос – це вже привід звернутися до лікаря.
- Коли можна відправляти дитину на відпочинок саму?
- Дошкільнятам краще подорожувати разом з батьками. Однак, до самостійного відпочинку дитини слід підходити індивідуально. Деколи 7-8-літні діти краще перенесуть розлуку з мамою, аніж 12-річні. Тривалий відпочинок без батьків – серйозне психологічне випробовування для дитини. Тому якщо відправляєте дитину на самостійний відпочинок вперше, обирайте недалеке від дому місце, щоб можна було навідуватися до неї.
Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую