ye-logo.v1.2

Подільська глибинка має своїх самородків

Суспільство 1422

Восьмикласник з Ямполя Білогірського району Роман Франчук вдруге виборює призові місця на всеукраїнських олімпіадах

Здебільшого, перемоги у предметних олімпіадах та інтелектуальних конкурсах всеукраїнського та обласного рівнів здобувають міські школярі. Проте, щороку сільські діти доводять, що вони теж не пасуть задніх. Й хоч часто їм доводиться для здобуття знань долати до десяти кілометрів сільського шляху, недосипати, а про Інтернет чути лише з екрана телевізора, вони все одно мають міцні знання й неабиякі творчі здібності. Хоча, якщо дивитися на суху статистику, то міські діти й справді найперші серед найрозумніших. Причому, як розповідають в обласному управлінні освіти та науки, першість серед переможців обласних олімпіад четвертого, всеукраїнського етапу, ведуть учні з Шепетівки. На їхньому рахунку – 12 призових місць на всеукраїнських олімпіадах (усього Хмельниччина здобула їх 26, а брали участь 54 школярі). Обласний центр має сім таких нагород, Кам’янець-Подільський – дві, по одній – Нетішин, Славута, Віньковецький, Білогірський та Чемеровецький райони. Особливої уваги заслуговує восьмикласник з Ямполя Роман Франчук. Уже два роки поспіль хлопець виборює право на участь у всеукраїнських олімпіадах. Торік він вийшов переможцем у змаганнях з хімії, до того ж, навчаючись у сьомому класі, «олімпійські» завдання вирішував за восьмий. Цього ж року вирішив спробувати себе в інформатиці, і теж здобув на всеукраїнському рівні друге місце. Шепетівчанка, одинадцятикласниця Ольга Поворознюк виборола аж дві всеукраїнські перемоги – перше місце з біології та третє – з екології. Незабаром Ольга братиме участь у міжнародній олімпіаді з біології. А учениця 11 класу Хмельницького ліцею №17 Аліна Голуб та одинадцятикласник Грим’яцької школи Віньковецького району Вадим Касьянов, здобувши перші місця на олімпіаді з трудового навчання, привезли до Хмельницького олімпійський кубок з цього предмета.
Загалом же, за даними обласного управління освіти та науки, в олімпіадах обласного етапу взяли участь 1310 учнів (656 – з сільських шкіл, 530 – з міських, у тому числі 601 учень з інноваційних закладів). Найрезультативніше виступили команди Шепетівського, Старосинявського, Дунаєвецького та Полонського районів – по 13 призових місць. Серед міст відзначилися: обласний центр (59 призових місць), Шепетівка (39), Кам’янець-Подільський (31), Нетішин (17) та команди обласних ліцеїв (24).
Перевірити свої знання, підвищити ерудицію та познайомитися з новими друзями, можна й в інших інтелектуальних та творчих конкурсах, яких в області протягом року проходить близько двадцяти. І такі випробування проводяться і для молодших школярів, і для старших. Торік більше двох тисяч юних подолян взяли участь у конкурсах «Пізнайко» та «Добрик крокує планетою», майже 12 тисяч – у міжнародному математичному турнірі «Кенгуру». Талановиті учні старшої школи беруть участь у роботі Малої академії наук.

Сімнадцятеро подолян на тестуванні показали найвищі результати
Найкращий показник рівня знань – результати незалежного оцінювання якості знань. І тут Хмельниччина показала себе з найкращого боку.  Торік сімнадцять випускників нашої області з окремих дисциплін отримали найвищий бал – 200, а 1962 випускники – від 190 до 199 балів. Протягом цього навчального року шестеро подільських учнів отримували найпрестижніші стипендії – п’ятеро були президентськими стипендіатами, один - Кабінету Міністрів. Такі стипендії призначають тим школярам, які отримали максимально можливу кількість балів на всеукраїнських олімпіадах або ж виявилися абсолютними переможцями Малої академії наук. Стипендіатів визначає Міністерство освіти та науки України.

.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую