ye-logo.v1.2

В обласній лікарні ввели у дію сучасний ангіограф

Суспільство 1385

Він працюватиме цілодобово, і за добу з його допомогою виконуватиметься 10-15 втручань

На цей апарат з обласного бюджету виділили  8 мільйонів гривень, й він на Західній Україні перший. Як зазначив головний лікар обласної лікарні Аркадій Флаксемберг, такого рівня ангіографів в Україні лише дев’ять – у Донецьку, Харкові та Києві.
Новий  ангіограф використовуватиметься в кардіохірургії для діагностики та оперативних втручань на судинах та клапанах серця, для виявлення та лікування судинної патології мозку, нижніх кінцівок, нирок, кишківника, а також для виявлення онкологічних захворювань. В нашій області щороку 1500 пацієнтів лікується з приводу гострого інфаркту міокарду, 6000 – нестабільної стенокардії. До того ж, летальність від гострого інфаркту міокарду в області складає 12 відсотків і є найвищою серед країн Європи, в тому числі Росії та Білорусі. Річна потреба в оперативних втручаннях, які виконуються із використанням ангіографа, складає на Хмельниччині близько 9000 на рік, і з них 1500-2000 мають виконуватися невідкладно. Для цих потреб використовувався пересувний ангіографічний апарат 1999 року випуску, який ще п’ять років тому відпрацював увесь свій ресурс. Й на ньому в обласній лікарні протягом року  виконується більше півтори тисячі лікувальних та діагностичних ангіографічних втручань.
Тому на сесії обласної ради порушили питання  про виділення коштів для купівлі нового апарату. Депутати з розумінням поставилися до проблеми і ще торік виділили необхідні кошти. «Позиція депутатів обласної ради одностайна: пріоритетною галуззю має бути охорона здоров’я, - зазначив голова обласної ради Іван Гладуняк. – А в цій галузі найбільшу увагу приділяємо обласній лікарні, адже  тут виконують найскладніші операції, виліковують безнадійних хворих. І дуже важливо оснастити заклад сучасною апаратурою». Для встановлення ангіографа потрібно було спеціальне приміщення, яке й обладнали в обласній лікарні. Встановлювати апарат приїжджали фахівці з Києва та Голландії. Сама  операційна, де встановлений ангіограф,  складається з двох кімнат. Одна містить сам апарат та багато різної допоміжної апаратури. В іншій, за склом, - монітори, на які виводиться увесь процес обстеження чи втручання. Таким чином хірург з операційної може отримати пораду чи консультацію колеги і навіть проконсультуватися з колегами з інших клінік чи країн – за допомогою Інтернету.
Для роботи з такою сучасною апаратурою потрібні й високопрофесійні фахівці, якими теж може похвалитися обласна лікарня. Зокрема, колектив відділення кардіо- та ендоваскулярної хірургії на чолі з талановитим хірургом Андрієм Кланца свою професійність доводить щодня, виконуючи найскладніші операції на судинах та серці. Більшість хірургів, крім медінституту, навчалися ще у Києві, в інституті імені Амосова і мають контакти з усіма провідними хірургами нашої держави, і навіть із закордонними. Й сьогодні до Хмельницького приїжджають лікуватися ще з трьох сусідніх областей – Вінницької, Чернівецької та Тернопільської.  «Введення у дію нового ангіографа - це не один крок, це кілька кроків уперед, – зазначив головний хірург області Анатолій Суходоля, –у наданні медичної допомоги та діагностики наша область виходить на рівень європейської країни».




Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую