ye-logo.v1.2

Що б це з’їсти, щоб схуднути?

Суспільство 1176 1

Так часто думаємо ми, коли мріємо про ідеальну фігуру, але не бажаємо займатися фізичними вправами й виснажувати себе дієтами

Про те, щоб худнути і не обмежувати себе в їжі, мріє кожен, хто має зайві кілограми. Адже далеко не кожен готовий їсти тільки корисні овочі й відмовлятися від смачненьких тістечок, цукерок і кнедликів.  А ще – виснажувати себе у спортивному залі.  А так зручно: проковтнув пігулку, заїв її пончиком, запив кока-колою і… втратив кілограм ваги. Щоправда, так гарно все виглядає  лише в рекламному ролику. Але деяких результатів можна досягнути і завдяки засобам для схуднення. Усі ці засоби можна умовно розділити на три групи. По-перше, це – фармакологічні препарати, тобто ліки для схуднення. По-друге, харчові добавки – концентрати природних біологічно активних речовин, трав. І, по-третє, білково-мінеральні суміші – низькокалорійні харчові добавки.

Пігулки для тонкої талії
У фармакології зараз використовують кілька препаратів. Подібну  дію мають «Ксенікал» та «Орлістат». Вони знижують засвоєння жирів у кишківнику. Завдяки цим препаратам можна отримати стійкий результат.
Дещо сильніший «Сібутрамін»   діє на рецептори головного мозку й пригнічує апетит. Завдяки йому можна втратити багато кілограмів. Однак, людям з серцево-судинними хворобами він протипоказаний.
З того, що названі препарати є ліками, зрозуміло, що й призначати їх має лікар. І використовують ці препарати не задля досягнення косметичного ефекту, а для лікування ожиріння.

Яскраві баночки
 Усе, що стоїть в аптеках в яскравих баночках та йменується засобом для схуднення – це БАДи – біологічно активні добавки. Найчастіше вони мають форму пігулок, порошків, капсул, сиропів, масляних розчинів, чаїв. Це, фактично, фітотерапія нового покоління. Дія БАДів, передусім, обумовлена їхнім складом. Вони можуть містити  вітаміни, мінеральні речовини, харчові волокна (пектини, висівки, рослинну клітковину, мікрокристалічну целюлозу), суміші висушених лікарськх рослин, речовини, отримані на основі переробки тваринної сировини, морських продуктів. Можуть містити бактеріальні препарати. Вони мають послаблюючу дію, що в цілому при зниженні ваги ефективно.  Але якщо постійно приймати послаблюючі препарати, може виникнути подразнення кишківника та інші побічні ефекти.
Усі БАДи можна умовно розділити на три групи: для зниження апетиту,  які підсилюють розщеплення жиру (впливають на обмін речовин), які сприяють очищенню організму (сечогінні та послаблюючі).
Зараз широко рекламують БАДи з хітином, які знижують всмоктуваність жиру у кишківнику. Однак, як з’ясувалося, вони знижують всмоктування не лише жиру, а й будь-яких жиророзчинних компонентів, в результаті чого формується дефіцит вітамінів А, D,  E,  K, що може призвести до розвитку остеопорозу та інших захворювань.  Якщо ж БАДи містять вітаміни, то варто замислитися про дозування. Адже передозування таких вітамінів, як А та D, теж може призвести до різних аномалій в організмі.
Остерігайтеся купувати біодобавки у дистриб’юторів й не вживайте контрабандні препарати, зокрема, так звані «тайські таблетки». Є відомості, що деякі люди завдяки їм не лише схуднули, а й заробили трофічні зміни нігтів, розлади сну й стрибки артеріального тиску. В цих препаратах містяться психотропні речовини, які блокують відчуття голоду й стимулюють фізичну та мозкову активність людини. Деякі речовини, які входять до їхнього складу, вражають клапанний апарат серця, негативно впливають на нервову систему.

Суміш для схуднення – замість обіду
При низькокалорійній дієті особливо важко забезпечити організм необхідною кількістю живильних речовин, вітамінів, мінералів та інших незамінних компонентів їжі. Тому вага, в основному, знижується за рахунок втрати м’язової маси, білків з м’язів та шкіри. Щоб цього не сталося, деколи використовують харчові концентрати та консервовані суміші, приготовані промисловим способом. Вони низькокалорійні, але містять усі необхідні речовини в концентрованому вигляді. Таким чином вдається ніби обдурити організм й досягти того, щоб втрачати, насамперед, жирову, а не м’язову тканину.  Часто такі продукти замінюють прийом звичайної їжі. Однак, зовсім заміняти ними звичайне харчування не можна. І, так само, як і при прийомі БАДів, перед початком прийому потрібно проконсультуватися з лікарем.
Однак, важливо розуміти, що усі засоби для схуднення діють тільки як додаток до основної програми – дієтотерапії та фізичних вправ.


Коментарі:

Ната К 06.10.2013 22:09

Моя подруга приймала сибутрамін. Так вона казала, що "їсти не хочеться, але й жити не хочеться". Тому вона ці таблетки припинила приймати. Пішла до лікаря, щоб більше не ризикувати. Той призначив ксенікал на півроку. результат відмінний - мінус 24 кг. А головне, що зараз вага утримується і шкоди для здоров"я ніякої.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую