ye-logo.v1.2

Найкращі помічники – дієта й фізкультура

Суспільство 1580

За порадою щодо вибору препарату для схуднення ми звернулися до представника фармакологічного центру Міністерства охорони здоров’я Ук

«Лікарські препарати «Ксенікал» і «Орлістат»  мають подібну дію, яка суттєво відрізняється від дії іншого препарату – «Сібутраміна», пояснює Антон Жанович. – Перші – діють місцево, в кишківнику, тобто знижують засвоєння жирів. І, фактично, це – місток до правильної дієти, бо людина звикає до раціону з меншою кількістю жирів. І досягається невелике, але достовірне зниження маси тіла на кілька кілограмів. Ці препарати потрібно приймати тривалий час – від трьох місяців і довше. Суттєвих протипоказів два перші препарати не мають, крім індивідуальної непереносимості. «Сібутрамін» має центральну дію – тобто діє на рецептори в головному мозку. Завдяки йому можна досягнути значного зниження ваги, особливо, якщо вагу людина набрала ситуаційно – внаслідок стресової ситуації, після вагітності.  Але його не можна вживати людям з серцево-судинними захворюваннями, навіть з помірною гіпертонією. Його теж потрібно приймати тривалий термін. Лікарські препарати  приймайте тільки під наглядом лікаря. Адже в більшості людей із зайвою вагою порушений обмін речовин, тому варто проконсультуватися з ендокринологом – особливо якщо дієта не дає значного ефекту.
Інша мова про так звані «спалювачі жиру» - різні рослинні засоби боротьби із зайвою вагою, біодобавки, а також спеціальні чаї. Прийом цих засобів може істотно вплинути на організм. По-перше, це спалювання вивільняє велику кількість вільних жирних кислот, що травмує різні органи і системи – печінку, підшлункову залозу та судини. По-друге, швидке зниження ваги (про що часто розповідають в рекламних проспектах рослинних засобів для схуднення) має негативні наслідки, бо організм не встигає перебудуватися. І, по-третє, ефективність цих рослинних засобів не доведена. Склад біодобавок та чаїв в нашій країні не контролюється. Тільки перевіряють, чи не мають вони шкідливих солей важких металів, інших шкідливих продуктів і  чи вони не радіоактивні. А склад препарату, який подається на упаковці, не дає чіткого уявлення про його дію на організм. І не слід думати, якщо препарат рослинного походження, то він не має побічної дії і його можна вживати вільно. І ця побічна дія повністю не досліджена.   До того ж, біодобавки можуть містити помірні психостимулятори, які знижують апетит, і, разом з тим, негативно впливають на організм в цілому.  А це вже дуже небезпечно, бо вони можуть викликати залежність та мають інші дуже негативні наслідки. Тому я  раджу вживати біодобавки та чаї дуже обережно.
Як же правильно боротися із зайвою вагою? Мабуть, найпростіший на словах, але складний при виконанні, і  при тому правильний шлях – це дотримання дієти з більшою кількістю клітковини і з меншою кількістю легкозасвоюваних вуглеводів та тваринних жирів. Для схуднення корисно вживати більше овочів та фруктів, особливо зелених. Можна влаштовувати розвантажувальні дні – фруктові, наприклад. А от тривале голодування без контролю лікаря – справа дуже ризикована. При цьому навіть у молодої у людини дуже швидко може розвинутися атеросклероз – важке захворювання.
Велике значення мають регулярні фізичнаі навантаження – принаймні, ходьба щодня протягом 30-40 хвилин. Якщо ж людина нехтує дієтою та фізичними вправами, то навіть ті препарати, ефект яких доведений, результату не дадуть або зайві кілограми знову повернуться після того, як ви перестанете приймати препарати для схуднення. Щоб зберегти досягнутий ефект, не потрібно розслаблятися, а й надалі дотримуватися дієти та займатися фізкультурою».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую