ye-logo.v1.2

Щоб серце билося ритмічно

Суспільство 3017

Відділення аритмології обласного кардіодиспансеру відкрилося лише півроку тому й оснащене найсучаснішим обладнанням

«Звичайних інструментів кардіолога» – фонендоскопа, тонометра, електрокардіографа – для спеціалістів відділення аритмології замало. Тут за станом кожного пацієнта стежить цілий набір різноманітних трубочок, дротиків, апаратиків та моніторів, які для «людини з вулиці» чудернацькі й незрозумілі. Але саме ця апаратура допомагає фахівцям робити майже неможливе й повертати людям здоров’я і радість життя. Тут допоможуть подолати навіть найскладніші порушення серцевого ритму. Й людина, яка ще вчора раптово просиналася вночі від відчуття, що у неї зупинилося серце, не могла без відпочинку дістатися до своєї квартири на другому поверсі, після лікування легко вибігає на шостий до сусідки або перемагає у марафонських забігах.

Новому відділенню лише півроку

«Однак, до його відкриття готувалися давно, – зазначає завідуючий відділенням Петро Перебийнос. - Взагалі серйозний розвиток аритмології як підрозділу кардіології розпочався у 80-х роках, коли на базі кардіологічного відділення обласної лікар-ні та кардіодиспансеру лікарі запровадили сучасні методики діагностики та лікування аритмологічних пацієнтів». Згодом кардіологічне відділення №2 кардіодиспансеру перетворили у відділення аритмології. Однак, це була не просто зміна вивіски. Спочатку відділення оснастили сучасним діагностичним та лікувальним обладнанням – високоінформативними високотехнологічними моніторами, устаткуванням для електрофізіологічної лабораторії, новими датчиками холтерівських моніторів тощо. «І сьогодні технічно ми оснащені не гірше, ніж клініки в європейських країнах», – зазначає Петро Леонардович. І тільки на початку цього року нове відділення почало працювати. «Ми працюємо не як просте відділення, – каже його завідуючий. – Ми працюємо як аритмологічний центр. І наше завдання не лише лікувати, а, найголовніше - правильно встановлювати діагноз, особливо у спірних випадках, виробляти тактику лікування, надавати консультації пацієнтам інших закладів. У нашому відділенні проходять інтернатуру молоді лікарі».

«Святая святих»
в діагностиці порушень ритму серця – електрофізіологічна лабораторія
У цій лабораторії ми не побачили ні колбочок, ні скляночок, ні інших атрибутів звичної для ока пересічного відвідувача атрибутів. Комп’ютери, кушетка й чимало інших приладів, призначення яких для нас незрозуміле, наповнюють цю кімнату. Власне, електрофізіологічна лабораторія допомагає встановлювати діагноз при порушеннях роботи серця. Працюють тут кілька медиків, а лікар-кардіолог Віталій Козьмін ще й приймає повідомлення та дає консультації в дистанційно-консультативному центрі. Почала працювати лабораторія ще у 1986 році. Саме того року медики почали співпрацювати із науковцями Хмельницького національного університету. Й спільно розробили унікальний діагностично-лікувальний прилад – кардіостимулятор, який, власне, і ліг в основу електрофізіологічної лабораторії. Свого часу цей прилад застосовували в багатьох клініках Києва, інших міст України та колишнього СРСР. Він активно використовується і донині – щоправда, це вже прилад п’ятого покоління. Наприкінці минулого століття почалася тотальна комп’ютеризація. Не обминула вона й медицину. Якщо, приміром, раніше на кардіограми використовували кілометри паперу, то тепер усі дані досліджень зберігає комп’ютер.

Консультація лікаря – на відстані
Для цього у відділенні створений дистанційно-діагностичний центр, який працює цілодобово. Фахівці центру надають консультації у тих випадках, які не можуть чекати, потребують негайного вирішення. Адже не кожен фельдшер чи сімейний лікар знає тонкощі перебігу різних аритмій, деколи вагається у встановленні діагнозу. А завдяки дистанційному центру можна дізнатися, які дообстеження потрібні у кожному конкретному випадку, проконсультуватися з досвідченим фахівцем щодо встановлення діагнозу й про призначення лікування. Сучасний розвиток науки дозволяє передавати кардіограму хворого за допомогою мобільного телефону.




Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую