ye-logo.v1.2

Лікуватися від будь-якої залежності треба свідомо

Суспільство 1470

У цьому переконаний індійський цілитель Хіммта Рам

Коли в родині хтось зловживає алкоголем, наркотиками чи призвичаївся грати в азартні ігри, то це стає справжньою бідою не лише для цієї людини, а й для усіх рідних, друзів і навіть сусідів. Й починаються прохання, вмовляння, накази: «Не пий, лікуйся». Далеко не кожен зважується на лікування, однак і лікування не завжди дає бажаний ефект. Багатьом таким людям допомогла методика індійського цілителя Хіммта Рама. Він також допомагає вийти з депресії, позбутися енурезу чи переляку.
- Крім професії лікаря, яку Ви здобули, щоб лікувати таких хворих, потрібні ще й природні дані?
- Так, я маю фах психотерапевта. Але дар допомагати людям відчув ще у дитинстві. В Індії до храмів приходить багато хворих. Відвідував храм і я. А місцевий священик побачив у мене силу впливати на підсвідомість людей і сказав, що допоможе мені розвинути її. Спочатку я не повірив у цей Божий дар. Але священик переконав, що в мене він є, і його потрібно використати правильно. Адже є люди, які таку властивість використовують в корисних цілях: отримати гроші чи підписати якийсь контракт. Батьки ж порадили не просто застосовувати дар у житті, а й здобути медичну освіту. Священик, проводжаючи мене на навчання, сказав: «Допомагай людям, і Бог допомагатиме тобі».
- Ваша методика особлива?
- Для лікування хворих, які мають якусь залежність, створено чимало методик. Комусь вони допомагають, комусь – не дуже. Кожна методика лікування, зазвичай, передбачає якісь конкретні методи впливу. Але ж не можна усіх людей лікувати однаково. Тому я
об’єднав елементи наукових вчень, гіпнозу, йоги, медитацій, аюрведи. Плюс – ті можливості, які мені дав Бог. Насамперед, мені важливо відчути атмосферу хворого, дізнатися про його думки і наміри, характер. Адже мозок у кожної людини працює по-різному. Є люди, які розуміють все з півслова, іншим потрібно усе «розжувати». Ще хтось взагалі не розуміє вас чи не хоче розуміти.
- Невже можна вилікувати людину, якщо вона цього не хоче?
- Справді, дуже часто залежних від алкоголю чи наркотиків приводять на лікування дружина, мама. Буває, що не беруть на роботу, доки не позбудеться поганої звички. З таким пацієнтом працювати важкувато. Найважливіше, аби особа зрозуміла, що їй треба лікуватися. І наша робота – спочатку переконати у цьому людину. І деколи й сеансу проводити не потрібно – варто мені просто поговорити з людиною – і вона більше не потягнеться до чарки. Був у мене сорокарічний пацієнт, якого привела дружина. Чоловік не вірив у лікування й не хотів його. Я сказав йому одну фразу: «Ви більше не будете пити». Грошей з нього не взяв. Десь через півроку він знову прийшов до мене з величезною сумкою, наповненою ягодами й фруктами, вирощеними у власному саду. Й з радістю похвалився: «Лікарю, я весь цей час не п’ю».
- Ви дієте на свідомість хворого?
- Не на свідомість, а на підсвідомість. В підсвідомості залежної людини міститься інформація, що він мусить пити (вживати наркотики, грати в азартні ігри). А ми маємо цю інформацію знищити, замінити на: «Якщо будеш пити – тобі буде погано (станеш імпотентом, втратиш щось важливе тощо)». Тобто, замінюємо на ту інформацію, яка найкраще підходить кожній людині, і викликаємо відразу до алкоголю чи іншого нездорового потягу.
- Кажуть, жіночий алкоголізм невиліковний?
- Насправді з жінками працювати легше, аніж з чоловіками. Вони легше піддаються навіюванню. Й, до того ж, частіше самостійно приймають рішення про лікування. Але хвилює той факт, що з кожним роком жінок-алкоголіків більшає.
Людина впадає у депресію, коли занурюється в минуле
- Крім алкогольної та наркозалежності, які ще проблеми вирішуєте?
- Лікую енурез, заїкання, переляки, депресії, ожиріння. Щодо депресії досягаю досить хороших результатів. Що таке депресія? У людини сталася біда – померла близька людина, хтось став свідком автокатастрофи, ще хтось - жертвою насильства. І така людина живе минулим, вона не може забути події, які її дуже схвилювали. А якщо відключити з підсвідомості ці думки про минуле, то депресія зникає.
- Азартні ігри справді стали проблемою подолян?
- Пацієнтів, які хочуть позбутися звички грати, сьогодні дуже багато. Будь-який азарт – це хвороба. Адже людина себе не контролює. Вона програє великі суми і робить це знову і знову. Підсвідомість каже такій людині: грай, ти мусиш виграти. І людина не може зупинитися. Про що вона думає, коли грає? Тільки про виграш. Вона не думає, де взяла гроші, що продала, хоч і розуміє, що виграти неможливо. Часто людина влазить у борги, позбувається спокою і сну, починає пити. І їй потрібна допомога. Більшість гравців - молоді люди, але є й старші. Якось в Хмельницькому на базарі спостерігав за бабусею, яка продає пиріжки. Зібрала за ці пиріжки гроші – йде до ігрового автомата. Я був шокований! Підхожу, кажу: «Бабусю, навіщо ви так робите? Це ж ваша праця. Куди ви її викидаєте? Ви хоч щось виграли?». Вона відповіла: «Надія залишається. Хоч деколи навіть на хліб нема грошей». І заплакала.
- Для Ваших сеансів потрібна спеціальна атмосфера, приміщення?
- Я вам зараз покажу.
Хіммта Рам заводить нас до кімнати, де відбуваються сеанси. На столі – фігурки якихось чоловікв чи тварин – одразу й не збагнути. Таця, яка стоїть поруч, теж розмальована незрозумілими символами. А на стіні – картини, подібні до ікон.
- Це фігурки та зображення індійських богів, – пояснює лікар. – Коли людина слухає мої слова, вона дивиться на індійських богів та індійські знаки і починає мислити. Адже бог Ганеша – це бог розуму. Легенда розповідає, що він був сином бога Шива, але ріс поганим хлопчиком. І почав вбивати людей. За це батько відрізав йому голову. Після цього його мама цілий рік молилася і просила в бога Шиви повернути їй сина. Щоб заспокоїти дружину, Шива вирішив оживити сина. Перша тварина, яка йому трапилася на шляху, був слон. Він відрубав голову у тварини й поставив її Ганеші. Відтоді Ганеша вважається найрозумнішим богом.
- Але ж лікуються у вас, здебільшого, православні християни…
- Я сам бував у Почаївській Лаврі. Відчув там таке блаженство… І своїм пацієнтам раджу їздити туди хоча б раз на рік. А щодо Бога, то він один. І Бог не може зробити людині зле, тому усі свої прохання слід звертати до нього.
- За лікування потрібно платити. Але ж не кожен, хто п’є, вживає наркотики чи грає в азартні ігри, має гроші взагалі.
- У кожному випадку підходимо індивідуально. Буває й таке, що грошей не беру. Розкажу один випадок. Старенька бабуся привела на лікування сина. Й дає мені гроші, зібрані по копійці з невеличкої пенсії. Я не взяв цих грошей, кажу їй: «Пенсію залишіть собі. Я ж хочу, щоб ваш син сам заробив гроші і приніс мені. Я йому довіряю». І чоловік щомісяця приносив мені невеличку суму, пояснюючи: «Не п’ю місяць (два, три), і в кишенях є гроші». А раніше він їх пропивав.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую