ye-logo.v1.2
3 Квітня, 2020

У "Просвіті" відкрито виставку, присвячену Крутам

Суспільство 1657
Фото: lutsk.myneformat.com

"Крути – смолоскип у майбутнє" - таку назву має книжкова виставка, розгорнута в читальні Народного Дому "Просвіти" міста Хмельницького.

Приурочена експозиція 95-річчю історичної битви під Крутами, що відбулася 29 січня 1918 року.

Як повідомляє Хмельницька міська рада, представлені тут друковані матеріали розповідають про подвиг молодих героїв, учасників того історичного бою, серед яких був і наш земляк – 18-літній подолянин Микола Бублик. Значна частина книжок видрукувана в США, Німеччині, Бельгії, Канаді - подарунки від українців діаспори.
Особливу увагу відвідувачі Народного Дому "Просвіти" звертають на передрук листа сумнозвісного підполковника Муравйова Головнокомандувачу більшовицькими військами на півдні Росії Антонову-Овсієнку з виправданнями, чому червоноармійці затрималися з походом на Київ. Зі слів командира більшовицької орди, яка сунула на столицю, "войска Центральной Рады состояли из батальйонов офицеров, юнкеров и студентов, которые зверствовали по отношению к нашим солдатам»… Історичні документи свідчать, що все було з точністю до навпаки.
На виставці також експонуються фотографії часів перебування просвітян в місцях, де відбувся бій, зараз це Меморіал "Героям Крут".
Серед заходів, запланованих на відзначення історичної дати – відеолекторій "Світлий реквієм Героям Крут", тематичні зустрічі членів правління міської "Просвіти" з учнями шкіл, студентами вишів, курсантами НАДПСУ імені Богдана Хмельницького.
Просвітницькі радіо та телепрограми "Подільський передзвін" і "Свою Україну любіть" на ХОДТРК "Поділля-Центр" також присвячені Героям Крут.
Першими учасниками заходів міської "Просвіти" стали учні НВК №2, гімназії №1 та СЗОШ №7 обласного центру.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую