ye-logo.v1.2

За «клубнічку» каратимуть

Суспільство 1611

Про те, як оцінюють цю новацію, ми попросили розповісти представників різних професій

Президент України підписав прийнятий Верховною Радою закон, згідно з яким зберігання порнографії задля продажу та розповсюдження тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність – від штрафу до позбавлення волі на кілька років.
 Власне, мова про Закон «Про внесення змін до статті 301 Кримінального кодексу України (про відповідальність за зберігання творів, зображень чи предметів порнографічного характеру)». Раніше відповідальність наступала тільки за виготовлення та збут. Відтепер каратимуть за зберігання порнографії задля збуту та розповсюдження, навіть якщо за нього не беруть грошей. Однак, юристи відзначають, що доволі важко відрізнити зберігання порнографії для особистих цілей та збуту. Тим часом, згідно з роз’ясненням Мін’юсту, відповідальність настає у тому випадку, якщо правоохоронні органи доведуть, що особа, яка зберігає порно (журнали, відео, фото, у тому числі і в комп’ютері), хотіла її якимось чином розповсюджувати. Доказом може бути наявність у квартирі чи офісі великої кількості копій одного твору. Якщо ж маєте вдома один журнал чи диск з «клубнічкою», то за це не каратимуть.
 
Петро Панич, адвокат:
«Моє ставлення негативне, оскільки вважаю, що ця зміна до закону є одним із важелів для розправи. Підклади комусь журнал, заяви, і вже можна порушувати кримінальну справу. Це несерйозно.
Якщо ж приватна особа чи організація займається розповсюдженням або демонстрацією продукції, що має порнографічний характер, так, за це потрібно карати. Але можливий і такий варіант: хтось комусь підклав диск чи журнал, доніс, а правоохоронцям лише залишається взяти в суді дозвіл на обшук. І за цей журнал порушувати кримінальну справу?
Думаю, що наші законотворці перегнули палицю».

Павло Хорошенюк, перший заступник генерального директора ХОДТРК «Поділля-центр»: «Нічого проти такої продукції не маю і вважаю, що дивитися такі журнали чи фільми, що носять порнографічний характер, особиста справа кожного. І вдома ви можете дивитися що хочете, і скільки хочете, але якщо ви вже показали комусь фотографію чи фільм, це вже можна вважати розповсюдженням. І за це треба карати».

Микола Хорунжий, головний сексопатолог області: «Цілком правильне рішення. Адже воно не забороняє людині мати вдома якусь касету чи журнал. Дивіться, якщо хочете. Але розповсюджувати, знімати порно прийнята депутатами поправка забороняє. Така практика запроваджена в усіх цивілізованих країнах».

Андрій Мацейко, депутат Хмельницької районної ради: «Я погоджуюся з тим, що обмеження потрібні. Однак, потрібно вирішувати в кожному окремому випадку, не можна всіх розглядати під одним кутом зору. Особливо турбує те, що цей закон здатні використати задля розправи з «неугодними». А у нас все можливо – тим паче, в момент загострення політичної ситуації».

Василь Піддубняк, директор хмельницької фірми “Кіновідеопрокат”: “Я про цей закон чув, проте його чіткого формулювання не бачив. Гадаю, це дуже делікатна справа, яка потребує уточнення та відшліфовки усіх нюансів та деталей, а також механізму контролю за їхнім дотриманням. Якщо маєте для власних потреб – майте, але не давайте переглядати іншим, адже ця продукція може випадково потрапити до рук дітей чи підлітків”.Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую