ye-logo.v1.2

Володарі «Волюти» представлені у Хмельницькому

Суспільство 1130

На виставці, розгорнутій у холі Хмельницького міськвиконкому, представлені роботи, які брали участь у конкурсі «Премія Національної спіл

«Велика волюта» й «Волюта»  (назва походить від назви архітектурної форми) - так називаються премії, котрі отримують переможці конкурсу. Сам же конкурс проводиться  в рамках щорічного всеукраїнського фестивалю «Архітектура та дизайн».  Вже вчетверте на премію подають свої роботи й хмельницькі архітектори.  Цього року у конкурсі взяли участь кам’янчани Віктор Рудюк, Олег Свінтицький та Олександр Заянчківський та хмельничани – Віктор Панасюк, а Анатолій Москаленко та Олександр Майстер з групою київських архітекторів взяли участь у реконструкції столичного кінотеатру імені Довженка. Щоправда, поки що нагород подоляни не отримували. Однак, як вважає голова обласної організації Національної спілки архітекторів України Сергій Козак,  вже сама участь у цьому престижному конкурсі – значне досягнення.  Перемогли ж такі роботи: концепція формування забудови центральної частини Дніпропетровська,  виробничо-офісний комплекс  фірми «Манеж» у Черкасах, житлово-офісний комплекс «ЕНІГМА» у Дніпропетровську, житловий будинок «Константа» в котеджному містечку Васильківського району Київської області біля автошляху Київ-Одеса та інтер’єр та благоустрій власного будинку у селищі Підгороднє Дніпропетровської області. А от «Велику волюту» не отримав ніхто.
Другий рік, після завершення фестивалю, виставка архітектурних робіт, які брали участь у конкурсі, їздить українськими містами. У Хмельницькому вона буде ще кілька тижнів. «Хочеться, щоб суспільство зрозуміло, що архтектура – це мистецтво, - каже Сергій Козак. – Що це – серйозна галузь культури. Недарма звання «народний» дають лише художнику, артисту та архітектору. І саме такі фестивалі та конкурси дозволяють зрозуміти роль архітектора, підняти престиж цієї професії».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую