ye-logo.v1.2

Чи дотримуєтеся ви посту?

Суспільство 1187

Поцікавилися ми у відомих на Хмельниччині людей

Микола Довгалюк, голова представництва держкомпідприємництва у Хмельницькій області:
“Звичайно, дотримуюсь, а останні два роки пощуся щотижня – у середу та п’ятницю, як це робить моя дружина вже впродовж багатьох років. Зараз ми дотримуємося жорсткого посту, і наш раціон складається з печеної картоплі, квашеної капусти, різноманітних каш, зварених на воді, супів і чаю – без цукру. Усі страви приготовлені на олії, причому, інших жирів ми не вживаємо взагалі. Не палю і вже чотири роки не вживаю спиртного. Навіть під час застілля п’ю лише сік та мінеральну воду. Взагалі, вважаю, що піст допомагає очиститися не лише організму, а ще й думкам і душі”.

Віктор Пелехацький, заступник голови Чемеровецької райдержадміністрації:
“Років вісім-десять тому я суворо дотримувався усіх постів – з першого і до останнього дня. А зараз, хоч як би мені хотілося, – не завжди виходить, хоча взагалі намагаюся поменше вживати м’ясних продуктів, тому відсутність м’яса навіть на тривалий час для мене не трагедія. Звичайно, час від часу пощуся – тиждень, два, або декілька днів, навіть не “прив’язуючи” це до якогось релігійного свята.
І вважаю, що пройти великий піст повинен кожен, цим самим очистивши організм та думки від усякого зла. До того ж, українська кухня така різноманітна, а ще, як у доброї господині, то можна й не відчути обмеження в деяких продуктах. В нашому районі є кілька таких сіл, і тамтешні люди посту не відчувають взагалі”.

Костянтин Омельчук, голова обласної організації Української Народної партії:
«На моє переконання, піст – це стан душі, а не стан живота. А взагалі я вважаю, що піст, програми схуднення – це дуже інтимні справи. І усім розповідати про це не варто. Свого часу я займався спортом, у мене була ціла програма. Й, бувало, я йшов у гості і з’їдав там один огірок і випивав 20 грамів води. Але ніколи не пояснював, чому я так роблю. Я вважаю, що людина, яка розповідає всім про ті речі, які стосуються тільки її, просто хоче, щоб про неї думали інші».


Зоя Діденко, голова Хмельницького товариства „Просвіта”:
„На моє переконання, суворого посту мають дотримуватися ті, для кого життя – це служіння Богу. Це священики, ченці, монахині. Їхній обов’язок – суворо дотримуватися усіх церковних настанов. Для людей світських, які щодня ходять на роботу, дотримуватися надто суворого посту важко, адже для повноцінної праці потрібне більш-менш повноцінне харчування. Я протягом Великого посту обмежую себе в середу і п’ятницю: не вживаю скоромної їжі та відвідую вечірню службу в соборі Андрія Первозванного. Для мене піст – це, передусім, духовне очищення. Якось одного священика запитали: „Чого не можна їсти в піст?” Не роздумуючи, священик відповів: „Не можна „їсти” ближнього свого”.Наталя Валевська, співачка:
„Так, я намагаюся дотримуватися посту. Вперше я почала постувати ще в 2003 році, через два роки до мене приєднався чоловік. Нині кожен наш день починається з вівсянки, ще я готую різноманітні круп’яні каші, картоплю та салати. Та оскільки ми з чоловіком часто буваємо в дорозі, іноді харчуємося всухом’ятку, а також, враховуючи те, що моя професія потребує великих затрат енергії, то священик нам дозволив у Великий піст вживати рибу. Взагалі ж у піст я обов’язково сповідаюся, намагаюся більше читати духовної літератури, переглядаю свої погляди на ту чи іншу справу, якщо завинила перед кимось – каюся”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую