ye-logo.v1.2

Антикризовий відпочинок

Суспільство 1702

Кореспонденти «Є Поділля» дізнавалися, де цього року можна відпочити навіть на «кризову» зарплату

Сьогодні багато хто замислюється: як нашкребти на літній відпочинок. Фінансова нестабільність, психологічна невизначеність змушують думати не про якісь далекі море чи гори, а про те, щоб щодня на столі були сніданки, обіди й вечері, залишалися гроші на одяг та мати чим вчасно сплачувати за комунальні послуги. І навіть те, що ціни цього року на літній відпочинок майже не зросли, мало кого тішить. Тим паче, що ціна на закордонний відпочинок хоч і не зросла у ціні, але ж вимірюється у доларах та євро. Й навряд чи багато хто з середньостатистичних подолян може собі дозволити таку розкіш. Тому залишаються два шляхи: або бути все літо вдома, або ж шукати якісь скромніші варіанти. Кореспонденти «Є Поділля» теж вирішили знайти економні літні тури, які пропонують хмельницькі агенції.

На море – за тисячу гривень
У багатьох турагентствах ціни на літній відпочинок ще формуються. Однак, нас запевнили, що вони якщо і будуть вищими за минулорічні, то відсотків на десять-п’ятнадцять, а то й залишаться без змін. Серед недорогих турів варто відзначити відпочинок у Сонячногірську, в який вже кілька років поспіль їздять подоляни від туристичної агенції «Навколо світу ХХІ». Приватний пансіонат розташований на самому березі моря, в невеличкому селі неподалік Алушти, між горами і морем. Є недорогі кімнати з необхідним набором меблів та туалетом і душем «в кінці коридору», є й номери-люкс, де зручності у кожного свої. Їжу доведеться готувати самим. Але й відпочинок недорогий – десять днів обійдуться, приблизно, у тисячу гривень, за дорогу доведеться заплатити додатково.
У турфірмі «Мандри-тур» теж пропонують недорогий відпочинок на морському узбережжі - поїздка у Міжводне та Миколаївку, що у Криму, та у Залізний Порт Херсонської області. За десятиденний відпочинок (проїзд, проживання та харчування) у ці місця доведеться викласти близько півтори тисячі гривень.
У пансіонати Залізного Порту пропонують поїздки і у «Гюрсес-інтурі». Доба проживання у номері з усіма зручностями та триразовим харчуванням коштує 200-210 гривень.

Краще від моря можуть бути тільки гори і… Шацькі озера
Якщо ж ви не любите засмагати на південному сонці, то можна поїхати, наприклад, у Карпати чи на Шацькі озера, що на Волині. Турагенція «Мандри-тур», наприклад, пропонує триденні поїздки у Карпати. Проживання, харчування та проїзд обійдеться, приблизно, у 400 гривень. З травня до кінця вересня такі поїздки плануються щоп’ятниці.
А любителям риболовлі, збору грибів та романтикам варто побувати на Шацьких озерах. Як розповідають в агенції «Мандри-тур», там є на що подивитися: 20 озер, карстрові печери, джерела з «живою водою», мальовничі острівки. Семиденний відпочинок (проїзд та проживання) коштує близько 600 гривень.

Як не обпектися на „гарячих путівках”
Мріючи про відпочинок за кордоном, мандрівники частенько намагаються зекономити на відпочинку за „гарячими путівками”. Та у цьому привабливому словосполученні приховано немало підводного каміння. Успіх подорожі за такою путівкою – питання везіння, тому що такий тур не передбачує серйозних обов’язків перед клієнтами. Інколи ви справді маєте можливість відпочити, придбавши поїздку вдвоє дешевше. Але мало ймовірно, що це станеться в розпал сезону, особливо якщо йдеться про популярний курорт. В такий час місця в гарних готелях розпродаються дуже швидко. Тому, якщо хтось і відмовиться від поїздки, фірма завжди запропонує цей тур будь-кому з своїх клієнтів, не занижуючи ціну.
– Купуючи „гарячий тур” за кордон, вимагайте, щоб в турагенції вам надали підтвердження з готелю, в якому ви проживатимете, - зазначає працівник туристичної фірми „Озлем” Олена Озхан. – Їхати за такою путівкою, і не знати, куди вас поселять, – доволі ризиковано. Гарні готелі не відчувають нестачі туристів, тому не «горять». А ось у готелів гірших дійсно можуть бути проблеми із заселенням, а тому вони і будуть змушені відчайдушно занижувати ціни. Втім, нині є безліч цікавих і надійних, а головне недорогих, пропозицій економ-класу. Наприклад, у Туреччині зараз можна відпочити всього за 215 доларів. До цієї суми вже входить вартість авіаперельоту в обидва боки, проживання в чотиризірковому готелі протягом восьми днів та харчування (шведський стіл). Недорого нині відпочивати і в Єгипті: пристойний економ-тур коштує близько трьох з половиною сотень доларів.
Хмельничанин Олексій Савосов свого часу спокусився на „гарячий тур”: „В каталозі, який запропонували переглянути в одній невеличкій місцевій агенції, все було дуже пристойно: і пляж недалеко, і інфраструктура хороша, але… Коли ми приїхали на місце, поруч з готелем проходило будівництво. П’ять днів замість цілющого морського повітря нам довелося вдихати пил будматеріалів”.
Інколи вартість туру знижується за рахунок заміни готелю. Тобто, беручи тур, клієнт обирає готель і купує номер в ньому за нижчою ціною: путівка ж, нібито, «горяща». На місці стає зрозуміло, що виникла помилка, тому клієнта селять в інший готель, звичайно, дешевший. І ображений гість не підозрює, що в обраний готель ніхто і не збирався його селити. З самого початку йому призначався готель нижчої категорії, ціна якого, звичайно, менша. Тому слід замислитися, що в цьому випадку дорожче: спокійний відпочинок чи зекономлена сотня-друга гривень.

Відпочити можна й удома
Якщо відпустка вам не світить, або ж до неї чекати й чекати, можна зробити собі свято на вихідні і з’їздити, приміром… до Летичева чи Сатанова. Приміром, агенція «Гюрсес-інтур» пропонує кілька таких дводенних поїздок. Маршрут «Хмельницький-Меджибіж-Летичів-Головчинці-Старокостянтинів-Самчики-Губин» передбачає поїздку в староруське городище, середньовічну фортецю, барокковий палац та обійстя пушкінських часів. Вартість туру – від 362 до 436 гривень. До неї входить: проїзд, екскурсії, проживання та страхування.
Екскурсія стародавнім Кам’янцем-Подільським, який визнаний одним із семи чудес України й посідає третє місце після Києва та Львова за кількістю історичних пам’яток, поїздка у Хотин, а також – прогулянка на теплоході мальовничим Дністровським каньйоном (за додаткову плату) обійдеться вам в 400-450 гривень. У ці гроші входить: транспортне обслуговування, екскурсії, обід в Кам’янці-Подільському, проживання та страхування.
Ще один маршрут включає в себе відвідини історичних та архітектурних пам’яток старовинного Кам’янця, екскурсію в Хотинську фортецю, оглядини історичних місць Сатанова та смакування цілющою збручанською водою. Вартість екскурсії включає проїзд, проживання, екскурсії, сніданок та обід, страхування й складає 318 -373 гривні.
Додамо лише, що, за даними туристичних агентств, нині впав попит навіть на недорогий український варіант відпочинку.



Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую