ye-logo.v1.2
21 Жовтня, 2020

Смс-запитання. Страхування

Суспільство 1588
ukr.obozrevatel.com
Фото: ukr.obozrevatel.com

“У 1988 році я застрахувала онука до повноліття. Термін страховки закінчився у 2004 році, а гроші він не може отримати досі, йому вже 27 років. Чи передбачене нарахування пені за прострочення виплати грошей?”

 “Насамперед, потрібно зауважити, що відповідно до абз.3 ст.6 Закону України “Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України”, кошти для компенсації заощаджень громадян (у тому числі вкладених до 2 січня 1992 року в установи державного страхування СРСР, що діяли на території України) визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею. В абз.4 ст.6 вказаного Закону передбачається, що Порядок проведення компенсації, у тому числі перерахування коштів, передбачених у Державному бюджеті України, установам колишнього Укрдержстраху, визначається Кабінетом Міністрів України”, - пояснює завідувач юридичної клініки Хмельницького університету управління і права Аліна Савчук.
Заощадження повертаються поетапно в межах коштів, передбачених для цього державним бюджетом України на поточний рік. При цьому перелік груп вкладників і порядок проведення виплат проіндексованих грошових заощаджень, а також обсяг виплат у межах коштів, передбачених державним бюджетом України, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
“Варто відмітити, що сьогодні постанови Кабінету Міністрів України, яка б регулювала у 2013 році порядок проведення компенсації заощаджень громадян, вкладених до 2 січня 1992 року в установи державного страхування СРСР, що діяли на території України, немає, - каже пані Аліна. - Тобто наразі відсутній нормативний документ, який би врегульовував порядок проведення компенсації відповідних страхових внесків у 2013 році”.
Що стосується безпосередньо питання про можливість стягнення пені “за прострочення виплати грошей”, то потрібно зауважити, що такої можливості чинне законодавство не передбачає.
Це пояснюється тим, що після знецінення відповідних страхових внесків внаслідок введення в обіг національної валюти України на підставі Указу Президента України “Про грошову реформу України” від 25.08.1996 року відповідно до положень Закону України „Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України”, суми відновлених заощаджень громадян у колишньому Укрдержстраху є державним внутрішнім боргом України.
Таким чином, у вашому випадку мова йде не про відповідальність (стягнення пені) за невиконання чи не належне виконання укладеного читачкою договору страхування, а про повернення компенсації заощаджень.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую