ye-logo.v1.2

„Звинувачення було безпідставним”, –

Суспільство 1126

стверджують і працівники дитсадка, і документи перевірок

„Летичів, садочок №4 „Дзвіночок”. З грудня минулого року по лютий діти хворіють на скарлатину, а 18-19 лютого потравили дітей обідом. СЕС виявила там кишкову паличку. На карантин закрили 24 лютого під прикриттям грип!”
СМС-повідомлення такого змісту було надруковане в газеті „Є Поділля” від 5 березня 2009 року. Аби перевірити, чи все, написане в ній, – правда, кореспонденти газети вирушили до Летичева.
Цитуючи Марка Твена, скажемо одразу, що інформація з приводу масових захворювань у садочку „сильно перебільшена”.
Так, садочок справді був закритий з 24 лютого по 10 березня, у зв’язку зі скарлатиною, а не під прикриттям грипу, як пишеться у скарзі. Про що і вказують документи, надані Летичівською санітарно-епідеміологічною станцією (СЕС). Але діти почали хворіти не в грудні, а з січня, одразу після новорічних свят. І те, що дитина приїхала звідкись уже хворою, – не їхня вина, вважають працівники садка. Хоча для того, щоб інфекція не розповсюджувалася, вони вживали і епідеміологічних, і дезінфекційних заходів.
Далі у скарзі йдеться, що 18–19 лютого дітей потравили обідом. Ми були шоковані, адже у ці дні садочок відвідували 90 діток, і якби ми їх справді потравили, у лікарню потрапило б не двоє дітей (перебіг хвороби в яких у перший день був схожим на отруєння). Адже всі їдять з одного котла. До того ж, у нас продукти завжди свіжі, завозяться маленькими партіями, на все ми маємо сертифікат якості. Та й кухарі працюють у нас вже давно, одна навіть трудиться в нашому садочку 35 років. Для цих людей скарга була, наче ляпас”.
Щодо виявлення в дошкільному закладі кишкової палички, то Світлана Миколаївна запевняє, що й це абсурд. В садочку було двоє таких дітей, але змиви на наявність кишкової палички, які проводила в закладі місцева СЕС, не виявили нічого. Та й дітям, які потрапили до лікарні, уже наступного дня, після того, як з’явилися висипи, лікарі поставили діагноз „скарлатина”. І ніякої палички ні в садку, ні в персоналу, ні в інших дітей не було виявлено.
„На карантин садок закрили 24 лютого під прикриттям – грип”, – йдеться далі в скарзі. Так, є постанова СЕС про тимчасове (з 24 лютого по 10 березня) закриття закладу на карантин, де написано, що в садку зареєстровано 10 випадків захворювання на скарлатину. „Ніякого грипу, як і отруєнь, в нас не було, – запевняє Світлана Миколаївна, – про що в нас є всі документи, надані СЕС”.
Що підтверджує і лікар-гігієніст Летичівської районної СЕС Ірина Кутинець. За словами Ірини Віталіївни, згідно з переліком необхідних досліджень робилися змиви і був обстежений персонал садка. Кишкової палички виявлено не було. Крім того, у випадку отруєння обов’язково надходять екстрені повідомлення з лікарень. Однак з діагнозом отруєння жодного повідомлення ні з дитячого, ні з інфекційного відділення районної лікарні не було.
Взагалі, як пояснила селищний голова Летичева Людмила Борисова, дитячий садок №4 є одним із кращих в області, а його завідуюча Світлана Марущак має безліч нагород та грамот. До того ж, Людмила Францівна відзначила високу кваліфікацію працівників закладу, через що, на її думку, садочок не закривали на карантин навіть під час епідемій.
Для цього, як розповіла Світлана Миколаївна, в садку проводиться вітамінізація незалежно від пори року, а влітку діти отримують другий сніданок за рахунок соків та фруктів. Крім того, тут піклуються про дітей: це і килимки здоров’я, і гігієнічна гімнастика після сну, і фізкультура на подвір’ї, звичайно, якщо погода дозволяє. А в теплу пору року діти майже весь час проводять на свіжому повітрі.
„Наш садочок, створений у 1981 році на базі дитячого будинку, відвідує 140 дітей, - розповідає Світлана Миколаївна. – І в кожному з них ми бачимо особистість. Тому й намагаємося працювати з ними індивідуально. А для цього в нас існує безліч гуртків: „Вихилясики-викрутасики”, „Юні гімнасти”, „Грація і пластика”, „Юні ерудити”, „Розумники”, „Розмовляємо англійською”.
Є у нас і багато спонсорів, в основному, це – селищна рада, яка за останні три роки допомогла нам і в благоустрої території, і в заміні опалення, і в осучасненні приміщення”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую