ye-logo.v1.2
14 Липня, 2020

Видатний – це той, хто зробив більше, ніж інші у схожих умовах

Суспільство 2943
Дмитра Скрипника та з архіву редакції
Фото: Дмитра Скрипника та з архіву редакції

Високопосадовці, громадські діячі, журналісти та мешканці міста назвали тих, хто на їхню думку, прославляє місто.

 За кілька тижнів до дня народження нашого міста «Проскурівський телеграф» традиційно визначив, хто заслуговує на звання «заслуженого» та «видатного» хмельничанина. Цьогоріч в опитуванні дослухалися не тільки до думки громадських діячів, політиків та журналістів. Цікаво було почути й думку пересічних хмельничан, адже кожен із нас є частиною міста, кожен із нас і є містом. Опитавши понад сотню респондентів, журналісти вкотре переконалися, що вислів «скільки людей, стільки й думок» це не просто слова. Для більшості опитаних виокремити когось і нагородити його титулом «Видатний» виявилося непростим завданням. Воно й не дивно, адже, як зазначила заслужений журналіст України Світлана Кабачинська, видатний – це той, хто зробив дуже багато, значно більше, ніж роблять інші у схожих умовах, для свого міста або прославив його і залишився у людській пам’яті.
«Щоб визначити саме таких наших земляків, потрібно добре знати історію рідного міста і рідного народу. Хотілося б, аби імена наших видатних земляків більше популяризувалися в місті, починаючи з дитсадка і школи. Тоді й будемо краще їх знати, пам’ятати і, основне, будемо їм вдячними за зроблене для Хмельницького», – каже Світлана Кабачинська.

Серед численних прізвищ, які звучали в ході опитування, все ж вдалося виокремити ті, які лунали найчастіше.

1. Олександр Пономарьов – 38 голосів
Український співак, телеведучий, народний артист України. Він єдиний український артист, який п'ять разів поспіль здобував премію «Золота Жар-птиця». «Завдяки Олександру наше місто знають не лише як ринок, але й як місто із творчими і талановитими людьми», – зазначили респонденти.

2. Ірина Мерлені – 32 голоси
Заслужений майстер спорту і триразова чемпіонка світу з вільної боротьби.
Не без уваги краян залишилась і триразова чемпіонка світу з вільної боротьби. «Саме вона на весь світ прославляє наше місто, привозячи щоразу нові нагороди», – одна з головних характеристик Ірини.

3. Іван Бухал — 26 голосів
Депутат Хмельницької міської ради, людина, яка чимало зусиль вклала у розбудову міста. Отримав звання «Почесного громадянина міста» у 2004 році.
«Він керував містом у найважчий період історії, тому його заслуга у тому, що місто живе, і яким воно є нині, чи не найбільша», – сказав один із опитуваних.

4. Борис Шаталюк – 20 голосів
Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, хірург вищої категорії, колишній начальник обласного управління охорони здоров’я, колишній головний лікар обласної та Кам’янець-Подільської лікарень, автор 240 наукових праць, 6 монографій, 7 винаходів, 15 рацпропозицій.
«Це лікар – «золоті руки», він за 52 роки роботи виконав понад 5 тисяч операцій, в тому числі й на серці, – сказав про Бориса Шаталюка один із активних громадських діячів. – Оперував навіть тоді, коли очолював обласне управління охорони здоров’я та обласну лікарню. І досі оперує».

5. Радомир Силін — 12 голосів
Заслужений працівник освіти України, доктор технічних наук, академік, професор Хмельницького національного університету. У 1999 році отримав звання «Почесного громадянина міста Хмельницького».
«Це Людина з великої літери, і як професіонал, і як сім’янин, і як громадянин. На таких потрібно рівнятися», – зауважили одразу кілька журналістів.


Крім основної п'ятірки, видатних, хмельничани називали: історика Сергія Єсюніна, підприємців Миколу Ворону, Віктора Вікарчука, завідуючого відділенням кардіоендоваскулярної хірургії області Андрія Кланцу, скрипальок Майю Оніщук та Валентину Щур, співачок Мілу Нітіч та Наталю Валевську, поета Павла Гірника, спортсмена Богдана Шершуна, професора кафедри дизайну Хмельницького національного університету Ірину Баннову, актрису Ларису Курманову, учасницю руху «Femen» Олександру Шевченко, голову обласної ради ветеранів Володимира Купратого та ще багато особистостей. Хоча рейтинг проводився серед сучасників, багато хмельничан назвали імена майстрині народної творчості Ніни Косарєвої та колишнього мера Михайла Чекмана.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую