ye-logo.v1.2

Біля філармонії хмельницькі козаки стріляли з гармати

Суспільство 4159 3
автора
Фото: автора

Так вони святкували Покрову.

Козаки Хмельниччини відзначили Покрову Пресвятої Богородиці. У цей день представники багатьох козацьких організацій приїхали у Хмельницький. Розпочалося святкування у храмах міста, а продовжилося на майдані Незалежності та поблизу пам'ятника Богдану Хмельницькому.
«Покрова Божої Матері — це офіційне свято українського козацтва і Української повстанської армії. Тому, починаючи з часу проголошення Незалежності України, ми щороку вшановуємо це свято покладанням квітів до пам'ятника великому гетьманові, нагороджуємо найкращих козаків грамотами та відзнаками. До того ж обов'язково салютуємо з козацької гармати», - розповідає полковник Українського Козацтва, отаман Старосинявського району Валерій Грохольський.
Свято Покрови козаки святкують по усьому світу. Представники українського козацтва живуть не лише на теренах пострадянського простору, але й у Іспанії, Болгарії, Румунії та, навіть, на інших континентах.
«Свято Покрови – це наше козацьке свято, адже Матір Божа покрила своїм покровом козаків і вони не програли у дуже важливій битві. Сьогодні ми вранці були на службі, а зараз прийшли віддати шану нашому гетьманові Богдану Хмельницькому. У нас був такий характерник Іван Сірко. Його неодноразово обирали кошовим отаманом. Так він був вовком. Вовк – слабший за тигра, за лева, але у цирку не виступає. Так і ми, козаки, - вільні. Історія нашого краю також зрощена козаками на крові, на духу. Будемо стояти за рідну нашу Вітчизну, за віру православну. Ще козацтво послужить не раз», - каже отаман Хмельницької обласної паланки війська запорозького генерал-осавул Володимир Цап.
Опісля покладання квітів до пам’ятника Богдану Хмельницькому, козаки вистрілили з гармати, а шестеро охочих прийняли козацьку присягу.
 

 

Коментарі:

Старпом Василь 15.10.2013 06:49

Я взагалі не можу зрозуміти наших козаків, один одному роздають звання генералів і полковників, якісь відзнаки і медалі, а черева у самих такі, що краватки не вертикально висять, а горизонтально лежать. Гляньте лиш на Тарасюка, знайшли кому дати звання полковника. Ви йому ще пенсію військову дайте.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую