ye-logo.v1.2

Лише половина школярів може без остраху для здоров’я відвідувати уроки фізкультури,

Суспільство 1469

а батьки часто й не здогадуються про хвороби своїх дітей

Днями відбулося спільне засідання колегії управління охорони здоров’я, управління освіти і науки та управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, де чиновники говорили про стан роботи щодо фізичного виховання та збереження здоров’я дітей та молоді Хмельниччини. Подібна тема стала доволі актуальною в українському суспільстві після декількох смертей учнів на уроках фізичного виховання. І справді, за словами спеціалістів, радянські нормативи аж ніяк не вписуються у рамки сучасної шкільної освіти. За словами в.о. начальника обласного управління освіти і науки Наталі Жолобок, навантаження сьогоднішніх старшокласників шкільною програмою неймовірне. Деякі школи, оминаючи будь-які розумні межі, вписують у денний розклад учнів середньої та старшої школи по вісім уроків. Якщо до цього часу додати ще й виконання домашньої роботи, дитині доводиться провести, сидячи за столом, близько 12 годин на добу. При цьому збільшення уроків аж ніяк не вплинуло на розвиток в області мережі спортивних секцій чи будівництво нових спортивних стадіонів. До прикладу, лише 171 школа у області має свій стадіон. І це з більше, ніж 1000 подібних закладів освіти. Щоправда, спортивно-ігрові майданчики є у кожній школі, та вони лише на 60% відповідають нормам.
Позашкільне фізичне виховання в області також занедбане. Лише 8,2% школярів Хмельниччини займаються спортом після школи. А в навчальних закладах зникають секції та гуртки, деякі спортивні школи знаходяться у жахливому стані. Ще одна проблема, про яку говорять і педагоги, й управління молоді і спорту - відсутність професійних кадрів, тобто вчителів фізкультури з фаховою освітою. Тобто, в області дуже часто функцію вчителя фізкультури виконує неспеціаліст. Ска-жімо, початкова школа забезпечена профільними вчителями лише на 6%.
З точки зору заступника начальника управління охорони здоров’я Тетяни Косовської, це вкрай погано. Бо ж в ідеалі вчителю доводиться працювати з дітьми, котрі мають різний стан здоров’я, і в більшості випадків лише навчений фахівець може займатися з цією ж дитиною, котра має обмеження щодо виконання певних фізичних вправ. До речі, для визначення фізичного стану дитини в області, як і в цілому по Україні, проводять щорічну диспансеризацію школярів. Згідно з новими приписами, віднині вона проходитиме в присутності батьків, котрі, за словами Тетяни Петрівни, навіть і не здогадуються про хвороби своєї дитини і часто не слідкують за її фізичним станом. Вже сьогодні на Хмельниччині вималювалася трійка лідерів серед шкільних хвороб: проблеми з органами дихання, погіршення зору та викривлення хребта. Так звані «хвороби від сидіння» нині стали справжньою проблемою серед дітей Хмельницького, Кам’янця та Нетішина.
За словами спеціалістів, диспансеризація аж ніяк не спрямована на те, щоб ростити сучасних дітей в тепличних умовах. Просто дитина повинна отримувати від занять фізкультурою задоволення та раціонально розвиватися.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую