ye-logo.v1.2

Бомба сповільненої дії

Суспільство 1281

У разі виникнення надзвичайної ситуації на військових базах,к яі розташовані на Хмельниччині, можуть остраждати більше 150 тисяч мешканців

Така потенційна загроза існує й для 25% хмельничан. Один із арсеналів Міністерства оборони України знаходиться зовсім поруч із обласним центром - в селі Грузевиця.
Про це йшлося на першому засіданні обласної евакуаційної комісії у новому складі.
Загалом на території області розташовано чотири бази Міноборони, на яких зберігається понад 14 тисяч умовних залізничних вагонів боєприпасів. Розліт снарядів, у разі надзвичайної ситуації на цих базах, має радіус 10 кілометрів і охоплює зону, на якій мешкає 166 тисяч чоловік.
Окрім арсеналів, на Хмельниччині розташовано понад 450 потенційно-небезпечних об’єктів. Тридцять з них використовують у своєму виробництві небезпечні хімічні речовини, такі як аміак та хлор. Зокрема це - маслосирзаводи та м’ясокомбінати. Та, як прозвучало на засіданні з вуст заступника губернатора Хмельниччини Миколи Вавринчука, особливо небезпечним об’єктом для області залишається Хмельницька атомна електростанція. Виявляється, що у зонах можливого радіаційного та хімічного забруднення (у разі аварії на ХАЕС чи хімічно-небезпечних об’єктах) проживає близько 200 тисяч мешканців області. А в 30-кілометровій зоні Хмельницької атомної електростанції знаходиться 125 населених пунктів, в яких мешкає 138 тисяч громадян.
До речі, за словами посадовців, окрім можливої загрози надзвичайної ситуації техногенного характеру, в області існують реальні чинники виникнення надзвичайної ситуації і природного характеру. До прикладу, від підтоплення, котре бушувало в липні минулого року в Західній Україні, частково постраждала й Хмельницька область. Саме з врахуванням існуючих фактів нині в області розробляється комплексний механізм заходів щодо створення фонду захисних споруд та своєчасного оповіщення про загрозу населення. Проте, як констатують чиновники, основним засобом захисту населення у разі загрози залишається вивезення або виведення людей з небезпечної зони, тобто їх евакуація.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую