ye-logo.v1.2

З нового року – нові закони

Суспільство 4134
Фото: versii.cv.ua

Податок за великі квартири, звіти до «Міздоху» – з дому, дорогі цигарки, алкоголь і розмови – це лише «квіточки» з того, що чекає нас із вами цього року.

 Окрім цього, водійські права радянських часів можна викидати, а за самочинне будівництво доведеться платити «шалені» штрафи… Що ще нового нам приготував рік коня, читайте далі:
• Спрощена процедура для реєстрації підприємців. Відтепер не потрібно звертатися до органів податкової служби для того, щоб зареєструватися платником Єдиного податку або платником податку на додану вартість, усі документи буде приймати Державний реєстратор, який у свою чергу надсилатиме електронну заяву до контролюючих органів.
• Запроваджено процедуру дистанційної перевірки сплати податків. Для цього платник має подати заяву до територіального органу Міндоходів, в якому він перебуває на обліку. Заява подається за 10 календарних днів до початку проведення перевірки. Електронна перевірка може бути проведена у визначені в заяві податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки, але не менше одного базового податкового (звітного) періоду.
• Розпочав роботу сервіс "Електронний кабінет платника податків", яким для самозайнятих осіб передбачено режим «Ведення книг обліку доходів і витрат та книги обліку доходів в електронному вигляді та формування відповідної податкової декларації".
• Набули чинності зміни до Закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Відтак, держреєстрація прав (відмова в ній) здійснюватиметься у строк, що не перевищує 5 робочих днів з дня надходження до органу держреєстрації прав заяви про таку реєстрацію. Держреєстрація права власності (відмова в ній) на підприємство як єдиний майновий комплекс та у разі, якщо їй передує видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно, здійснюватиметься у термін, що не перевищує 14 робочих днів.
• Набрав чинності податок на нерухомість. Податок сплачуватимуть ті, хто володіє квартирою площею понад 120 кв. м (один раз на рік 1% від розміру мінімальної заробітної плати) та будинком площею понад 250 кв. м.
Раніше з метою оподаткування використовувалася площа одного (як правило, найбільшого) будинку/квартири (кожен конкретний об'єкт не має перевищувати граничну площу – 120 кв. м для квартир і 240 кв. м для будинків).
Однак тепер враховуватиметься сумарна житлова площа усіх об'єктів, у тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків), які належать платникові податку. Для тих, хто володіє більш, ніж одним об'єктом, ставка податку складе 1% для площ до 740 кв.м і 2,7% – для площ понад цей показник.
Законодавчо буде розширений перелік суб'єктів, яким надано право на пільгу, за рахунок малозабезпечених сімей, опікунів, опікунів дітей, а також дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки, і осіб з їх числа, визнаних такими відповідно до закону, дітей-інвалідів, які виховуються самотніми матерями (батьками).
• У 30 разів збільшено штраф за самочинне будівництво.
• Запроваджено медичні вимоги якості для харчових продуктів. У м'ясі, м'ясопродуктах, субпродуктах забійної худоби та птиці, рибі ставковій, продуктах бджільництва має контролюватися вміст кормових і лікувальних антибіотиків. Правила не поширюються на харчові продукти, які містять ГМО або виготовлені з них, а також на харчові добавки і ароматизатори.
• Подорожчають алкоголь, сигарети та мобільний зв’язок.
• Військовослужбовці отримуватимуть компенсацію за оренду житла. Це дозволить поліпшити умови проживання та матеріальне становище більше 8 тис. військовослужбовців до моменту отримання ними службового або постійного житла.
• Зростуть стипендії для відмінників. Згідно з постановою КМ, збільшено розміри доплат до стипендій для студентів вишів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста або бакалавра: з 50 до 70 грн. Також буде збільшено доплату до стипендії для майбутніх бакалаврів, спеціалістів та магістрів вишів III-IV рівнів акредитації: з 85 до 120 грн.
• Сплив термін дії водійських прав, які були видані у СРСР.
• Ввезення на митну територію України та реєстрація транспортних засобів (зокрема, автобусів) дозволені за умови відповідності екологічним нормам ЄВРО-4 (екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах).

Джерело: real-economy.com.ua
Підготувала Ярина ЯНТАР

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую