ye-logo.v1.2

Голос без «корочки»

Суспільство 1714

У кам’янчанина Павла Тихонова

Старше покоління, без перебільшення, жило, працювало і воювало, натхнене голосом Левітана. Це кам’янчанину Павлу Тихонову з дитинства часто повторював його батько, ветеран минулої війни. Нинішня молодь уже й не знає, хто такий отой Левітан, який збирав біля радіо увесь народ колишнього Радянського Союзу, від малого до великого. У перемозі над фашизмом є й вагома частка праці головного диктора з не такого вже й давнього минулого.
Павло мужнів, і не раз чув репліку собі вслід: «Левітан пішов». Природа подарувала йому, (як і брату-близнюку) неабиякий голос. Та життя склалося так, що в диктори хлопець не потрапив, а опинився на водоканалі. Працював тут, поки не зрозумів, що від хлору, з яким мав безпосередню справу, страждає голос. Коли опинився «на вільних хлібах», його частіше почали запрошувати «виступити». Від громадських свят до родинних оказій – людям хотілося урочистості. Павло, до того ж, людина активна. Почув, що біля пам’ят-ника Шевченку мітинг та літературні читання - і швиденько туди. Інші голоси губляться, маліють у вуличному шумі, а йому хоч би що. Дізнався, що в Кам’янці кіно зніматимуть – бігом записуватися в масовку. Так і став творчою особистістю.
Поїхав якось пошукати щастя в столиці. Тоді ще Борис Шарварко керував «Укрконцертом». «Хто тобі голос поставив?» - допитувався він. «Природа», - тільки й знайшовся Павло. Бо й справді, це був його головний вчитель. «Та треба все ж хоч якусь «корочку», - повторювали в Києві Павлу. Проте, в декілька програм, які створювалися при Українському домі, залучили. Випало озвучувати й мультфільм «Святий Миколай», фільм «Подолання». «От ми тут усі народні, заслужені - казали йому, - а в тебе народний голос». Та виникла нова перепона: талант не має житла в столиці. Те ж саме і в обласному центрі. Голосу потребують – квартири та відряджень не оплачують. Павло не гордий, він приїде, якщо покличуть. Не відмовляє озвучити навіть відкриття магазину, де треба голосистого ведучого. Щозими вдягається Дідом Морозом – і тут він нарозхват, тільки на Снігуроньок чомусь не щастить, не завжди знаходить «дід» «внучку». А чекати пропозицій під порогом не любить. У нього і вдома, в Кам’янці, є простір для мовлення. Нині – на філії радіо «Мелодія».
У титрах фільмів «Терра Героїка-2005», «Сім чудес Кам’янця» його прізвища ви не найдете, але без голосу Павла стрічки програли б. Недавно закінчили нову роботу «Замки і палаци України». Це «продукти», які допомагають ростити в людях любов до свого краю, народу. І це, безперечно, кредо Павла Тихонова. Чому ми, українці, так збайдужіли до того, що найрідніше? – питає він, і викликається читати поезії про Україну іменитих авторів і майже невідомих талановитих земляків-подолян. Головне, щоб слово будило, кликало.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую