ye-logo.v1.2

Набирайтесь земної наснаги . І – підземної

Суспільство 1317

У селі Кізі Кудринецькій за 20 кілометрів від кам’янця

Отак би хоч на день-два покинути все і гайнути десь так далеко, де можеш побути наодинці з правічною природою, бо одна вона – щира. Самому, з друзями, чи родиною опинитися біля витоків краси, здоров’я, наснаги… Де не треба великих грошей на відпочинок, і немає натовпів напівголих відпочивальників, від яких стомлюєшся ще більше.
Якщо ці рядки про вас, тоді вам до Кізі Кудринецької. Є таке сільце за 20 кілометрів від старовинного Кам’янця-Подільського, трохи вбік від траси на Тернопіль. А на околиці Кізі просто в лісі стоїть садиба Олексія Присяжнюка під назвою «Дубок». Дуби-хмарочоси нашепчуть вам низку легенд, квіти й трави захмелять ароматами, у ставку неподалік оселі живе велетень сомисько, а дрібноти – аж чорною стає вода надвечір від лискучих спин риби, яка виходить погратися. На стовпі клопочуться про своє потомство лелеки. У долині жебонить річечка. І – тиша, благодать, цілюще повітря.
Садиба Присяжнюка – хоч одна з наймолодших у районі, та нагадує музей сільського побуту минулих епох: тут тобі вози, колеса, прядки, дерев’яний та глиняний посуд, плоти та перелази. А ще подвір’я оздоблене дивовижним корінням, яке господар приносить із лісу. Він себе називає сільською людиною, бо не любить клопітного метушливого міста. Почувається щасливим на природі. Таке ж щастя хоче дарувати й своїм гостям. Садибу збудував із любов’ю, добре продумав розміщення кімнат та подбав про комфорт. На нижньому поверсі можна розміститися родиною. Нагорі є кімнати для сімей, а також для компанії. Сюди часто приїздять гурти велосипедистів. Вартість проживання за одну добу (зі сніданком) – від 50 до 110 гривень. А комфорт не згірше, ніж у міському готелі. Усі зручності є. Затишно. Залежно від того, в яку пору року приїдете, у садибі вас почастують вітамінними яблуками та ягодами, екологічно чистими овочами та зеленню з доглянутих грядок, домашнім вином, духмяним медом з власної пасіки. У сажі гуляє корейська свинка, яка невдовзі народить малят. Господар завів цю міні-ферму, щоб його гості могли поласувати дієтичним м’ясом. А ще будує дорогу до оселі, альтанку, у лісі планує зробити куточок для пікніків та відпочинку.
Прогулянки по мальовничих пагорбах, лісом, збір ягід, грибів, лікарських трав, гра в футбол на міні-полі, купання, риболовля, вечеря при вогнищі – це далеко не всі принади садиби, бо головною є Атлантида - карстова печера біля села Завалля Кам’янець-Подільського району. Відкрита 1969 року. Довжина 2400 м, площа 3120 м. Печера – геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення, розташована в селі Завалля Кам’янець-Подільського району. Єдина в межах Поділля печера з чітко вираженою триповерховою будовою. Нижній (перший) поверх представлено високими та широкими галереями, другий – звуженими до 1–1,5 м порожнинами, третій – двома невеликими ходами заввишки 5 м. На перетині галерей першого та другого поверхів є великі зали (заввишки до 12 м).
На стінках, склепіннях і підніжжях печери поширені натічні форми гіпсу різного забарвлення. Трапляються волокнисті кристали завдовжки до 1,5 м. Знаходиться у віданні Хмельницької обласної ради з туризму та екскурсій. Серйозне вивчення печери розпочалося восени 1979. Детальне топографічне знімання печери провів спелеологічний загін під керівництвом Олександра Климчука. У печері є сталактити та сталагміти, які утворюють білі, жовтуваті, рожеві, прозорі за кольором і різноманітні за формою квіти, зірочки та бурульки. При освітленні вони виграють всіма барвами і створюють казкове враження. Печера має окремі зали (Маків, Золота осінь, Радості, Сміху та інші), галереї (Трьох нещасних, Партизанська), гроти та коридори (Чортів хвіст). У печері трапляються рідкісні види кажанів. Спелеомандрівка, звісно, вимагає певної спортивної підготовки, а також відповідного супроводу . В «Атлантиду» можна буде потрапити в складі груп, які організовує обласний спортивно-туристський клуб, з яким має контакти господар садиби.
В околицях садиби «Дубок» є також мальовничі руїни замків – Чорнокозинецького, Кудринецького. Останній вже почали відновлювати. Господарі запросять вас помандрувати до Збруча чи Дністра, Хотина чи Кам’янця. Звісно, до них пролягають й інші дороги, але варто побувати в Кізі Кудринецькій, ознайомитися з цим мальовничим закутком Поділля, причому з користю для здоров’я та душі.





Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую