ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Доля не скупилась на літа

Суспільство 1725
автора
Ольга Микитівна у день свого ювілею.. Фото: автора

За плечима жительки Красносілки, що на Вінниччині, Ольги Павліченко, довгий життєвий шлях – їй нещодавно виповнилося сто років.

 Вона пережила воєнне лихоліття, голодні воєнні, важкі повоєнні роки, стала свідком й багатьох буремних подій.
Терниста життєва стежина Ольги Павліченко. Вона була п’ятою, наймолодшою дитиною у бідній, селянській сім’ї Микити і Килини Ковалів. Усі, в тому числі й діти, тяжко працювали біля землі. Ольга, як і її старші брати і сестри, до школи не ходила, однак рахувати і читати навчилася. У 22 роки вийшла заміж. Молоде подружжя жило на обійсті батьків Ольги. Згодом народилася донечка Галина, а ще через чотири роки – син Іван. Молода жінка зрання і до вечора працювала у полі, дітей залишала з дуже доброю і чуйною бабусею Василиною, часом брала з собою в поле. Важкі були ті довоєнні часи – землю орали волами, сапали кукурудзу і буряки, звозили на тік снопи і там їх молотили.
Невимовне горе принесла у сім’ю війна – чоловік Ольги Сергій загинув восени 1942-го, а через два роки прийшла похоронка на батька. А коли у 45-му померла й мати, на руках жінки залишились двоє діточок і хвора бабуся. Працювала у колгоспі, діти часто хворіли, не було що їсти. «Наробилася я за свій вік», - згадує довгожителька.
Дочка і син з дитинства привчались до роботи, допомагали матері, носили з лісу дрова, щоб напалити в хаті. Спати любили на лежанці або на печі, бо там було тепло. Дочка Галина закінчила сім класів і 42 роки теж пропрацювала біля землі у колгоспі. Син Іван після школи вивчився на шофера, відслужив строкову службу в армії, закінчив Олександрійське педагогічне училище, а згодом й інститут, довгі роки працював на освітянській ниві. Він мешкає на Кіровоградщині.
У ювілярки велика дружна родина – нині у неї четверо внуків, сім правнуків і два праправнуки. Ольга Микитівна дуже любить Різдво, коли всі рідні збираються разом. Оточена любов’ю і турботою, вона щиро раділа і на родинному святі з нагоди її столітнього ювілею і від душі бажала усім дожити до її років.
Ольгу Павліченко зі знаменною подією вітали не лише рідні, знайомі, а й керівники району, села.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую