ye-logo.v1.2

Призовники “косять” від строкової служби

Суспільство 5444
Дмитра Скрипника та з архіву редакції.
Фото: Дмитра Скрипника та з архіву редакції.

А от бажаючих поповнити батальйон територіальної оборони є вдосталь

 Як тільки Міністерство оборони України оголосило про створення у кожному обласному центрі батальйону територіальної оборони, одразу у військових комісаріатах Хмельницької області утворилися черги охочих розпочати або поновити військову кар'єру саме у такому формуванні. За один тиждень військкомати відібрали 333 добровольці, проте набір на службу триває.
Хмельниччину боронитиме спецбатальйон
Найбільш активними були хмельничани. Одразу вісімдесят мешканців Хмельницького стали у стрій батальйону. Є і початківці, і такі, що мають досвід боїв у “гарячих точках”.
“Я за фахом історик, проте після “вишу” пішов в армію, - розповідає 34-річний підприємець з обласного центру Олександр Смертельний. - Служив у президентському полку, потім був миротворцем в Іраку. Там наших пошарпали добряче. Опісля відкрив власний бізнес. Коли ж дізнався, що формують батальйон, вирішив приєднатися. Серед наших бійців чимало таких, які уже зараз готові їхати на Донбас.”
Проте, лише у крайньому випадку батальйон територіальної оборони залучатимуть в інші регіони. Головним його завданням є забезпечення роботи органів влади, охорона стратегічних об'єктів, боротьба з диверсійниками та підтримка правового режиму під час воєнного стану.
“Солдати розміщені у казармах 19-ї ракетної бригади. З ними укладаємо контракт на три або п'ять років, хоча вони можуть служити і як добровольці лише на час мобілізації, - пояснює військовий комісар Хмельницького об'єднаного міського військового комісаріату Віктор Тамбовець. - Батальйон нараховує 333 бійці, з яких 40 офіцерів. Доберемо ще 90 добровольців.”
Рядовим новоствореного військового формування обіцяють заробітну плату від двох з половиною тисяч гривень, а офіцеру — не менше чотирьох.
“На батальйон очікують навчання на полігоні восьмого полку спецпризначення, а також злагодження, які пройдуть у Рівному. Кожен, хто хоче поповнити батальйон, ще має можливість. Але потрібно розуміти, що це військова служба, вона нелегка і здоров'я має бути міцне, - попереджає командир батальйону підполковник Олександр Гащук. - До нас приходять люди, які “горять” службою, які раніше, можливо, й “косили”, але, якщо здоров'я їм не дозволяє служити, ми вимушені відмовляти. Наразі у нас є потреба у медиках, водіях та водіях-механіках.”

34-річний Олександр Смертельний (праворуч) прийшов службу у Президентському полку та випробування Іраком.


Добровольців не бракує
Наряду із формуванням батальйону територіальної допомоги, триває мобілізація хмельничан і до інших військових частин. Попри майже тримісячну мобілізацію, охочих служити в армії не зменшується.
“Наразі військкомат доукомплектовує 24-у окрему механізовану бригаду у Яворові. Але, якщо постане питання, то і ВМС будемо формувати, адже ресурси у нас є”, - запевняє Віктор Тамбовець.
Тим часом ті, кого мобілізували першими ще у березні, уже подумують над тим, а чи не пов'язати своє життя із військовою службою на більш тривалий термін.
“Раніше працював програмістом. Навчався у Львівській політехніці, де була військова кафедра. Там і отримав звання молодшого лейтенанта. Під час мобілізації першими викликали саме офіцерів, - розповідає заступник начальника інформаційно-комунікаційного вузла обласного військкомату Валерій Осачук. - Пройшов військові збори, пригадав, що і як робиться. Вистачило одного тижня. Уже зв'язувалися із такими ж хлопцями з Рівного та Вінниці. Щодо заробітної плати, то виплачують регулярно без затримок. Можливо, після закінчення і залишуся в армії. Зараз думаю над цим.”
Довіряють нашим мобілізованим і керувати авіацією. Так, до лав армії за першим закликом країни повернувся 48-річний керівник польотів бригади тактичної авіації імені Петра Франка, яка базується у Старокостянтинові, Валерій Шевченко: “Чотири з половиною роки не працював в авіації. Мене викликали до військкомату, вручили припис, визнали, що придатний до служби, і я прибув у військову частину, - розповідає підполковник. — Мій досвід і стажування дозволяють впоратися з тими завданнями, які переді мною ставлять. Керівники польотів повинні контролювати висоту, курс пілотів, та те, як вони виконують фігури пілотажу. Серед льотчиків, до речі, є й такі, які разом зі мною звільнялися, а зараз успішно літають на військових літаках.”

За першим покликом 48-річний Валерій Шевченко повернувся в авіацію.


Призов відновили
Невдовзі на допомогу мобілізованим та добровольцям мають прийти “строковики”, адже призов на строкову службу в армію поновили з 1 травня. І хоч військові відзначають патріотизм людей, які самі приходять до комісаріатів, серед молодих призовників такого ажіотажу немає.
“Одна із найбільших проблем — неявка призовників у військові комісаріати. Рівень неявки дуже високий. Є випадки, коли тричі вручалися повістки, а люди виклик просто ігнорували. Таких призовників будемо розшукувати та притягувати до відповідальності”, - попереджає військовий комісар Хмельницького об'єднаного міського військового комісаріату.
Скільки цього року на строкову службу призвуть молоді віком 18-25 років - поки невідомо, проте за попереднім планом поповнять лави армії близько однієї тисяч трьохсот захисників Вітчизни. Сам призов зміщений на червень та липень. Разом з тим, бажаючим вступити у вищі навчальні заклади даватимуть відстрочку.
“Наразі багатьох батьків турбує здача дітьми екзаменів зовнішнього незалежного оцінювання і вступ до “вишів”, - каже Віктор Тамбовець. - Аби призов не заважав вступу, потрібно лише принести довідку, що ваша дитина здаватиме екзамени, а потім - результати. Якщо бали високі, і абітурієнт реально претендує на вступ до “вишу”, тоді надаватимемо відстрочку.”

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую