ye-logo.v1.2

Вони попереджали, вони сподівалися, вони пророкували

Суспільство 1498

Чи збулися прогнози подолян на 2008 рік

Наприкінці 2007 року та протягом 2008 року журналісти «Є Поділля» запитували подільських фахівців різних галузей, щодо їхньої думки, яким буде рік. І нині ж, хотілося повернутися до цієї теми… А саме, чи вгадали «прогнозисти» та чи збулися їх сподівання.

Політика річ передбачувана?
Кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії та країнознавства Хмельницького Національного університету Микола Олійник ще наприкінці 2007-го дав аж три прогнози бачення політичної ситуації в Україні: оптимістичний, песимістичний та реалістичний. І в принципі частково «вгадав». Пан Олійник передбачав, що політики продовжують боротися за владу всіма доступними їм способами. А «Наша Україна», як політична партія, може зазнати політичної смерті та її провідні діячі переходять (разом з електоратом) до БЮТу. Щоправда, це, здається, прогноз вже на 2009 рік. «Поки політики зайняті собою, економіка розвивається: наші громадяни звикли не сподіватися на владу, - «пророкував» Микола Олійник. - Світ махнув на Україну рукою. Інвестиції переорієнтувалися на інші ринки. Росія поводить себе все більше як справжня імперія, тим паче, що в боротьбі за владу, наші політики активніше шукають у Кремлі підтримки, визнаючи при цьому себе, за прикладом гетьмана Брюховецького, холопами Москви. За рівнем життя народу Україна займає останнє місце в Європі».

З економікою не так все просто
Начальник управління Національного банку України в Хмельницькій області Зіновій Никифорчин своє бачення ситуації в 2008 році покладав на прогнозовані показники Національного банку. Враховуючи дію фінансових та макроекономічних тенденцій, які мали вплинути на грошово-кредитну систему в 2008 році, він передбачив індекс споживчих цін (з грудня 2007 року до грудня 2008 року) – 109,6 відсотка, темпи зростання грошової маси – 130-135 відсотків, а курс долара США - в межах 4,95-5,25 гривні за долар. Майже все справдилося! Ось тільки не на цілий рік… «Плануємо покращити добробут населення шляхом зростання середнього розміру заробітної плати, рівень якої у січні-жовтні 2007 року зупинився на позначці 1005 гривень, - зазначив наприкінці минулого року Олександр Шевчук, начальник головного управління економіки обласної державної адміністрації. - І Хмельниччина з цим показником посіла 21 місце в Україні. Зараз складається програма соціально-економічного та культурного розвитку Хмельниччини на 2008 рік. Вона буде затверджена, напевно, у першій декаді 2008 року. Однак, у цій програмі ми ще не визначилися із остаточною цифрою середнього рівня заробітної плати у новому році. Думаю, вона буде десь у межах 1350-1450 гривень». Вже зараз можна констатувати – середня заробітна плата працюючих у жовтні 2008 року становила 1518 гривень. Олександр Шевчук висловив сподівання, що добробут населення поліпшиться. Однак і йому, досвідченому економісту, як і багатьом його колегам не вдалося спрогнозувати те, що нині відбувається в країні. Хоча, мабуть, таке міг передбачити лише справжній Нострадамус. Щоправда, пан Шевчук казав, що Хмельниччина стане конкурентоспроможною з багатьма іншими регіонами, і не прогадав. Хмельницька область в рейтингу глобальної конкурентоздатності посіла п’яте місце, поступившись Києву, Дніпропетровській, Закарпатській та Львівській областям.

Брудно не там, де не прибирають, а там, де не смітять
«Екологічні проблеми є й будуть не лише в Хмельницькому, а й в Кам’янці-Подільському, - говорив Юрій Рєзніков, голова Хмельницької обласної організації Українського товариства охорони природи. - Тому сподіваюся, що в наступному році інспекторські органи працюватимуть в усій області, буде контроль за впливом підприємств на екологію. Дозвільні органи будуть дотримуватися законодавства, в якому передбачені громадські слухання та публічні обговорення на ранній стадії якогось будівництва, а не тоді, коли його вже почали». Як виявилося, екологічні проблеми були і є. Не дарма ж, за даними центральної геофізичної обсерваторії Міністерства надзвичайних ситуацій України, місто Хмельницький увійшло до списку 24 найбрудніших за екологією населених пунктів. Позаду нашого обласного центру опинилися лише Ужгород, Липовець Вінницької області та Кривий Ріг. Найбруднішим містом в Україні є Макіївка Донецької області, Дніпродзержинськ Дніпропетровської області та Одеса.

Народні прикмети чи…
«У листопаді буде тепло, а взимку сніжитиме», - говорив народний синоптик Броніслав Залевський з Хоптинець Городоцького району. Він «вгадав» похолодання з дощами у вересні, теплий та вологий жовтень. Передбачив і погоду у листопаді – тепло, але вітряно. Ось тільки дещо з груднем не склалося. На думку Броніслава Залевського, мало б бути прохолодно, потім холодно, а згодом іще холодніше. Всі його прогнози ґрунтуються на власних спостереженнях та фазах Місяця. До прик- ладу, якщо опади припиняються за три чи п’ять діб до настання нового місяця (10-12 днів після повного місяця), то настає тривала посуха. А ось народні прик- мети, як зазначають чимало любителів спрогнозувати погоду, вже не діють. Причина – екологія наклала свій відбиток. Між іншим, за прогнозом Броніслава Залевського, складеного в вересні, зима буде помірно теплою, сніжною, переважатимуть мінусові темпе- ратури.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую