ye-logo.v1.2

В області пустішають школи-інтернати

Суспільство 1195

У інтернатних установах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 157 вільних місць. Обласні чиновники кажуть, що це не межа, та обіцяють, що через декілька років таке поняття, як загальноосвітня школа-інтернат, взагалі перестане існувати.
Принаймні, такі висновки можна зробити після останньої наради директорів шкіл-інтернатів, що днями відбулася на базі Кам’янець-Подільського навчально-виховного комплексу з центром реабілітації слабкозорих дітей. До речі, цей навчальний заклад, як і решта спеціалізованих та санаторних шкіл, в яких виховуються та навчаються діти з особливими потребами та діти вразливих категорій, свій статус не втратять. А ось щодо загальноосвітніх шкіл-інтернатів та дитячих будинків, то їх очікують, хоча й нераптові та реформи. Зокрема, у обласній програмі реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Хмельницькій області на 2009-2017 роки, над якою нині працюють чиновники, пріоритетним є створення закладів нового зразка з формами виховання, наближеними до родинних. Інтернат залишатиметься крайньою мірою.
До речі, за два роки на Хмельниччині було створено 13 дитячих будинків сімейного типу та 63 прийомні родини, в яких проживають 196 дітей. Сьогодні в інтернатних закладах області навчається та виховується 647 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, що на 34 дитини менше, ніж у минулому році. Цікаво, що за даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів, 240 вихованців інтернатів не мають власного житла та за ними не закріплено право на проживання будь-де. Тому одним з етапів виконання новоствореної програми, є створення соціальних гуртожитків для випускників шкіл-інтернатів. Клієнтам цього закладу на декілька місяців виділятиметься житло та їжа, допомагають влаштуватися на роботу. В минулому році перший та поки єдиний аналогічний заклад було відкрито у Чорному Острові Хмельницького району.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую