ye-logo.v1.2

«Сухий закон» по-хмельницьки

Суспільство 1962

В обласному центрі з першого травня заборонено на вулицях вживати слабоалкогольні та спиртні напої

Восьмого квітня відбулася чергова сесія Хмельницької міської ради, на якій розглянули майже вісімдесят питань! І ще до початку сесії у багатьох виникли припущення, що депутатське зібрання буде «гарячим». Адже питання №56 – проект рішення про посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва серед населення Хмельницького, мало стати одним із найтиповіших у обговореннях. Однак, вже протягом сесії виявилося, що й до 56-го питання будуть невеличкі скандали.

Втрата регіонів
Одразу двоє депутатів написали заяви про складення своїх повноважень. Перший – В’ячеслав Коношенко з БЮТ, другий – Валентин Магаляс з Партії регіонів. І, якщо В’ячеслав Олексійович вирішив віддати депутатський мандат через свою зайнятість у столиці, то Валентин Тимофійович – через розбіжність у поглядах з Партією регіонів. Отож, «відставку» Коношенка депутати прийняли. Замість нього фракція БЮТ поповниться новим депутатом, прізвище якого ми дізнаємося на наступних сесіях. А ось Магаляса… вирішили послухати. «Ми разом йшли на вибори, - заявив Валентин Магаляс. – Але останнім часом у нас виникли розбіжності, а тому я вийшов з партії. Етично буде і скласти повноваження депутата». Ан ні! Лише троє міських обранців «відпустили» Магаляса. А тому Валентин Тимофійович подякував всім за підтримку і відкликав свою заяву, позбавивши «регіоналів» одного місця в депутатському корпусі.

«Працівники міськвиконкому п’ють та стріляють в людей»
З подібною заявою виступила Оксана Кольгофер, яка закликала міліціонерів та міського голову розібратися в ситуації, яка склалася наприкінці минулого року в Лісових Гринівцях Хмельницького району. І зачитала лист хмельничанина, в якому йшлося про те, що в нього стріляв п’яний начальник міського управління охорони здоров’я Мирослав Андрейко. Така заява викликала чималий резонанс серед депутатів, які зажадали вислухати версію Андрейка. Мирослав Михайлович, приблизно через годину, прийшов до ради і заявив, що це все наклеп – якесь «замовлення» проти нього, депутата Лісовогриновецької сільської ради.

Пити заборонено!
Отож, приблизно о 17.00 (а сесія розпочалася о 10.00), хмельницькі депутати розпочали розгляд питання №56. «Давайте не плутати боротьбу із пияцтвом, з боротьбою із підприємцями, - закликав своїх колег депутат Віктор Савчук. – А це рішення – боротьба із підприємцями». Саме обмеження часу продажу алкогольних напоїв в магазинах (будуть торгувати спиртним з 11.00 до 22.00) та в ресторанах (з 11.00 до 23.00) є, на думку депутата, боротьбою з підприємцями, а не з алкоголізмом. Адже такі обмеження можуть призвести до ще гірших наслідків – процвітання самогоноваріння та підпільного продажу горілки. «У мене працюють 180 чоловік, - заявив Віктор Вікарчук, який має ресторанний бізнес. – І через таке обмеження вони можуть залишитися без роботи! Що ви робите? Одумайтеся! В мене, фактично, до 23.00 немає людей. Завтра всі ресторани здадуть свої ліцензії, це я вам гарантую». Заклики Віктора Євгеновича не подіяли, і депутати прийняли рішення. Але… Не написано ж, що пити заборонено?! Виходить, що можна в ресторані замовити декілька пляшок спиртного о 22.55 і… гуляй до ранку!
Окрім обмеження часу торгівлі спиртними напоями, є й інші «ноу-хау». Заборонили вживати на вулицях, парках, скверах міста як алкогольні, так і слабоалкогольні напої (до прикладу, пиво)! Цікаво, наскільки ця заборона буде дієвою, адже в Україні заборонено палити в громадських місцях, але люди й досі палять. Отож, чи питимуть на вулицях, покаже час.
За неодноразові порушення магазинами чи ресторанами прийнятих «правил» (обмеження часу), їх притягуватимуть згідно з чинним законодавством. Ось тільки незрозуміло – неодноразові порушення – це скільки: два, чотири, десять чи сто? Відповіді на це питання в рішенні міської ради немає. Та й продавати алкоголь та тютюн будуть, лише за пред’явленням посвідчення, яке засвідчує вік особи.
Отож, всі нововведення вступають у дію з першого травня!

Далі буде
Не виключено, що вже сьогодні, 16 квітня, Хмельницька міська рада повернеться до питання боротьби із пияцтвом та алкоголізмом. Адже сьогодні – знову сесія. Планують заслухати звіт секретаря міської ради, заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючої справами виконавчого комітету про результати роботи у 2008 році та перспективи на 2009 рік тощо.Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую