ye-logo.v1.2

Кулінарія дисциплінує та творчо розвиває дитину

Суспільство 7076
Дмитра Скрипника
Фото: Дмитра Скрипника

Останнім часом неабияку популярність здобули смачні кулінарні майстер-класи для діток, відвідавши які, малюки мають можливість і розважитися, і навчитися готувати щось смачненьке.

 Психологи в один голос запевняють, що така “працетерапія” піде малим непосидам лише на користь, а спільне сімейне відвідування таких курсів може стати гарною традицією у вашій родині. В цьому щиро переконана хмельничанка Ірина Довгань. Мама трьох дітей та вчитель за освітою, вона, як ніхто інший, знає, що потрібно дитині для гармонійного розвитку. А її багаторічна “дружба” з кулінарією наштовхнула жінку на ідею започаткувати в Хмельницькому дитячі кулінарні-майстер класи. Готуючи з дітками різноманітні смаколики, спостерігаючи за їхніми натхненними обличчями, пані Ірина зрозуміла, що вона на правильному шляху й робить гарну та корисну справу.

“В малечі не лише розвивається дрібна моторика, але й виробляється старанність”
“За фахом — я вчитель, а кулінарія — це моє хобі з дитинства, - каже Ірина Довгань. - Все життя мріяла, щоб була змога поєднувати роботу зі своїм захопленням. Можливо, саме тому зайнялася випіканням еко-тортів на дитячу тематику та приготуванням пельменів, млинців і вареників на замовлення. Декілька років тому я поїхала в Київ навчатися, але сталося так, що була змушена шукати роботу. Влаштувалася керуючою маєтком до однієї дуже хорошої родини. Там я не лише ходила в магазин за продуктами, складала меню, готувала, а й доглядала за дітьми. Досить часто на мене залишали своїх дітей і друзі господарів, і потрібно було їх чимось зайняти. Так потроху я почала залучати малюків до приготування їжі, влаштовувала кулінарні майстер-класи. Одне таке заняття випадково відвідали мої знайомі-ресторатори. Їм так сподобалася ідея дитячого кулінарного уроку, що вони запросили мене попрацювати у свій ресторан. Я проводила дитячі майстер-класи п'ять років і за цей час дійшла висновку, що жодна педагогічна методика не дає такого гарного результату: в малечі не лише розвивається дрібна моторика, але й виробляються старанність, наполегливість, працелюбність, самостійність. Вони вчаться ставити собі мету й досягати результату. Крім того, в дитини стимулюється творче бачення та смак, адже кулінарний тренер завжди дає своїм учням можливість внести корективи у процес приготування страви. Повернувшись у Хмельницький, я дуже здивувалася, що у нас дитячі кулінарні майстер-класи явище вкрай рідкісне. В столиці, і навіть у Тернополі, ними нікого вже не здивуєш. Там їх проводять чи не в кожному ресторані”.

“Дитина бачить результат своїх старань і схвалення в очах батьків”
За словами пані Ірини, на кулінарних майстер-класах дитина не лише готує страви, спілкується з професіональним кухарем та дізнається секрети приготування традиційних страв. Вона наочно бачить результат своїх старань. А після майстер-класу маленькі кулінари пригощають своїми творіннями батьків. Для дитини дуже важливо прочитати захоплення та схвалення в очах найрідніших людей. “Кулінарні уроки – це не просто можливість навчити дитину готувати, це також творчий процес та захоплююча подорож для маленьких поціновувачів смачненького, - каже кухар. - А ще такий майстер-клас може стати чудовим подарунком на день народження дитини. Мрію про те, щоб започаткувати в Хмельницькому дитячу кулінарну школу. Аби малі кулінари змогли здавати після її закінчення екзамен, отримати диплом на кшталт “Дитячий майстер-шеф”.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую