ye-logo.v1.2

Жінка понад 9 років доводила свою правоту

Суспільство 1196

В той час як уся процедура встановлення профзахворювання триває максимум до півтора місяця

30 червня таки визнали, що захворювання хребта у Валентини Євтушенко, пов’язане з роботою на Хмельницькій кондитерській фабриці. Жінка 26 років пропрацювала у вафельному цеху на «Кондфілі». Як ми уже писали в «Є Поділля», щозміни їй доводилося переносити майже три тонни вафель. 80% робочого часу жінка не могла відірватися від конвеєра.
«У 2001 році мені дали ІІІ групу інвалідності, 108 гривень пенсії і звільнили з роботи, – каже Валентина Євтушенко. – Я намагалася довести, що захворювання хребта дістала на роботі. Безрезультатно. У 2004 році подала до суду. Численні суди були на мою користь. Опоненти подавали апеляції. Верховний суд віддав справу на новий розгляд. Місцевий суд знову прийняв рішення на мою користь. І ось 30 червня клініка професійних захворювань державна установа «Інститут медицини праці» академії медичних наук України встановив, що «хронічна попереково-крижова дікулопатія сталася через комплекс несприятливих виробничих фізичних факторів».
Загалом було встановлено 7 шкідливих факторів: швидкість конвеєру була зависокою, переміщення вантажу утричі перевищувало норми.
«Кондфіл» шкідливих факторів не визнавав, а наша Хмельницька міська санстанція їх не бачила, – розповідає Валентина Євтушенко. – Мені здається, що то був страшний сон. Я вночі прокидалася, брала ці документи і йшла на кухню. А скільки принижень я натерпілася! Вся процедура встановлення профзахворювання триває до 30 діб. Якщо є якісь форс-мажорні обставини – до 45 діб. А я доводила свою правоту понад 9 років».
Атестація робочих місць має проводитися кожні 5 років. На «Кондфілі» не дотримувалися цих вимог. Нині ще 6 чоловік, котрі працювали за одним конвеєром з Валентиною Євтушенко, мають захворювання спини. Вони звернулися з листом до Президента, у котрому розповідали, що не мають ні здоров’я, ні фінансів судитися впродовж 9 років. Лист повернули на облдержадміністрацію, ті – на обласну санстанцію звідки прийшла відписка, що, оскільки «Кондфіл» не визнає шкідливих факторів, вони нічого не змогли встановити.
«За шкідливі фактори мені повинні були доплачувати 15% до зарплати і додавати 2 дні до відпустки. Цього ніхто не робив. Я маю намір подавати до суду на «Кондфіл» і санстанцію. Нехай заплатять мені витрати на лікування і моральну шкоду», – каже 58-річна Валентина Євтушенко.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую