ye-logo.v1.2

Олег Омельчук: «Бути ректором не лише почесно, а й надзвичайно відповідально»

Суспільство 1402
Фото: Вероника

Нещодавно виконуючим обов’язки ректора Хмельницького університету управління та права призначили кандидата юридичних наук, доцента Олега Омельчука («Є Поділля» №21 (1339) від 23 травня). Розпорядження підписав заступник голови обласної ради Олег Хавронюк. Отож двічі оголошували конкурс, а посада так і залишалася вакантною. Тому обласна рада і призначила виконуючим обов’язки 32-річного Олега Миколайовича. Найближчі два роки вузом керуватиме один із наймолодших ректорів в Україні! А тому кореспондент «Є Поділля» зустрівся із Олегом Омельчуком, щоб дізнатися про те, що очікує на один із найпрестижніших вузів у найближчому майбутньому.
– Що за два роки потрібно зробити в університеті, щоб потім обласна рада запропонувала вам новий контракт?
– Скажу відверто – все те, що потрібно, слід зробити не для того, щоб мені запропонували новий контракт, а для того, щоб я сам відчув моральне задоволення, що два роки на цій посаді пройшли для вузу з користю. Зовсім недавно, сьомого травня, університет акредитовано в цілому за найвищим, четвертим рівнем. Це кульмінація формування будь-якого вищого навчального закладу. Найвище, що може бути! Тому нам потрібно продовжувати наповнювати якісним змістом цей рівень.
– Як саме це відбуватиметься?
– Фундаментальна складова кожного вузу – розвиток навчального процесу. Навчальний процес має стати пріоритетним напрямком роботи. В його рамках найосновніше – інтеграція в болонський освітній простір. Ми очікуємо від Міністерства освіти та науки України нових положень щодо адаптації навчального процесу до європейських стандартів. Ще один напрямок – наукова робота. Від неї залежить й рівень акредитації. Будемо продовжувати відкриття аспірантур та докторантур. Нам потрібні штатні доктори наук. Ну, і міжнародна діяльність. Наш університет активно співпрацює з вузами Росії, Німеччини та інших країн. Слід також вдосконалювати і матеріально-технічну базу.
– Як прийнято казати: «нова мітла мете по-новому». Щоправда, ви людина не нова, адже до призначення виконуючим обов’язки ректора були деканом юридичного факультету, працюєте в університеті вже вісім років. І все ж таки, як местиме ваша мітла?
– Я не прихильник того, щоб розпочинати зі зміни акцентів та руйнувати налагоджену систему роботи в колективі. Звісно, кожного дня відбуваються якісь певні виклики часу, і ми будемо на них реагувати. Якихось рішучих кроків в кадровій політиці чи статутних змін не буде. Хоча, якщо подібного потребуватимуть реалії сьогодення, то ми до цього готові. Будемо прораховувати все наперед, стежити за тенденціями розвитку освіти і науки в державі. Головне – відповідати тим критеріям, яких вимагає Міністерство освіти та науки України.
– Зараз триває вступна кампанія. Разом із нею триває й фінансово-економічна криза. Це якось позначається на кількості бажаючих вступити до університету управління та права?
– З огляду на моніторинг, який проводить приймальна комісія, судячи із кількості слухачів, які навчалися у нас на відділенні доуніверситетської підготовки – побоювання щодо суттєвого зменшення абітурієнтів не справдилися. Ми оптимістично дивимося у майбутнє. Юридичний факультет є  доволі витребуваним в Україні, факультет управління та економіки – це надзвичайно перспективна спеціальність і знайде свого студента. Ми думаємо не про те, як набрати побільше студентів, ми думаємо про те, як набрати кращих.
– Зовнішнє незалежне тестування допомагає?
– Коли почалися ці реформи, були різні думки. Хтось підтримував тестування, хтось – ні. Говорили, що представники вищої школи не сприймуть нововведення. Я стримано ставився до таких реформ і уникав коментарів доти, поки не побачив нинішній перший курс та не почув перші відгуки науково-педагогічних працівників. Набагато якісніший рівень абітурієнтів прийшов до нас після зовнішнього незалежного оцінювання якості знань. І зараз я абсолютний прихильник цього. Це шлях для обдарованих дітей, які знають свій предмет, щоб отримати вищу освіту.
– Ви вже, як екс-декан юридичного факультету скажіть, скільки нам потрібно юристів? Може, нарешті їх достатньо?
– Звісно, з кожним роком ринок юридичних кадрів стає насиченішим. Але сказати, що юристів в Україні забагато, я не можу. Інша справа – якість! Кількість юристів достатня, але якість бажає бути кращою. А тому готувати нових потрібно. Тоді буде вища конкуренція на ринку юридичних послуг, і якісні юристи витіснять з ринку «просто дипломованих». І від цього наше суспільство лише виграє. А ми, відверто скажу, своїми випускниками пишаємося.
– Є такий вислів, що кожен солдат мріє стати генералом. Олег Омельчук колись мріяв стати ректором університету?
– Звичайно, мріяв, коли у 27 років став наймолодшим деканом в Україні, тому що потрібно завжди прагнути більшого. Але я не з тієї когорти людей, які прагнуть влади. Відчуваючи відповідальність, зобов’язаний весь час плідно працювати. Сьогодні вже інша мрія – виправдати сподівання колективу та відчути позитив від цього. Коли ж відчую, що досяг цієї мрії, ставитиму нові завдання.



Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую