ye-logo.v1.2

Тиждень «насухо»

Суспільство 1560

У Хмельницькому з 11 червня вступило в дію рішення міської ради щодо посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва та алкого

27 травня Хмельницька міська рада внесла чергові зміни у рішення, прийняте на початку квітня, яке покликане боротися з пияцтвом. Тоді багато хто з хмельничан заговорив, що в обласному центрі буде справжнісінький «сухий закон». І ось, нарешті, рішення опубліковане, і вступило в дію з 11 червня. Але… Чи стали хмельничани менше пити? Та, що, власне, відбувалося у перший тиждень дії подібного рішення, з’ясовував кореспондент «Є Поділля».

Одна бабка сказала…
11 червня 10 година ранку. Кореспондент «Є Поділля» зайшов в один із магазинів міста і почув діалог покупця з продавцем. «Дайте мені пачку сигарет», – попросив чоловік. «До 11.00 не продаємо, не можна», – відповіла жінка. «Вибачте, але ж заборона стосується продажу алкогольних напоїв», - втрутився у розмову журналіст, на що почув відповідь від продавчині: «Ну, мені сказали не продавати й сигарети. Тому я краще ними не торгуватиму, ніж потім матиму проблеми».
11 червня 10.30. Інший магазин, в якому кореспондент «Є Поділля» спробував придбати пляшку пива. «Вибачте, алкоголь до 11-ої не продаємо», – з посмішкою на обличчі пояснила журналісту дівчина за прилавком. Безумовно, в обох випадках продавці були неправі, але, побоюючись штрафу від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів (від 85 до 340 гривень), просто перестраховувались. А в рішенні міської ради чітко вказано, що заборонено продавати алкогольні напої з 22.00 до 11.00 години. Алкогольні, тобто, ті, які зроблені на спиртовій основі та мають цукрову вмістимість. Пиво до цієї категорії не належить, а сигарети - тим паче!

Не такий страшний вовк, як його малюють
На перших двох квітневих сесіях депутати доволі емоційно обговорювали заборону продажу спиртного в ресторанах – з 23.00 до 11.00. Казали, що це рішення  знищить малий та середній бізнес. Але вже нині можна побачити, що ніякого знищення не буде! Заборона стосується лише тих закладів, які розміщені в житлових будинках, у вбудовано-прибудованих до житлових будинків приміщеннях і безпосередньо суміжних з житлом та малих архітектурних формах. Таких ресторанів у Хмельницькому чимало, але всі вони працюють… максимум до 23.00! А ось нічні клуби знаходяться в окремих великих приміщеннях, і там продавати алкоголь можна хоч до самого ранку.

Пиво на лавочці
Пункт 3 рішення міської ради «Щодо посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення міста Хмельницького»: «Заборонити розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на вулицях, ринках, у парках, скверах, пляжах, стадіонах, спортивних та дитячих майданчиках (крім стаціонарних об’єктів ресторанного господарства)». Отож на вулиці пити зась! Але…
Кореспондент «Є Поділля» взяв пляшку пива і пішов в один із парків міста, щоб свідомо порушити заборону на розпиття, приготувавши, про всяк випадок, 85 гривень для максимального штрафу (мінімальний – 17 гривень). Хоча за таке порушення можна отримати лише попередження від правоохоронців. Тим не менше, відкрив пляшку і почав очікувати на міліціонерів. «Йдуть», – радісно пролетіла думка в голові, коли побачив на горизонті правоохоронців. «Пройшли», – дещо розгублено пробурмотів собі  під ніс журналіст, коли люди в погонах навіть не звернули на нього уваги. Наздогнавши міліціонерів, поцікавився, чому ті так себе повели, на що почув дещо шокуючу новину: «Нам ще не доводили рішення міської ради».
За словами начальника міського управління торгівлі Валентини Москалюк, штрафувати людей будуть з 18 червня. «У перший тиждень дії рішення міської ради ми ведемо роз’яснювальну роботу, – пояснила Валентина Іванівна. – Вже з 18 червня разом із правоохоронцями будемо проводити перевірки як закладів торгівлі, так і на вулицях міста». До речі, якщо на лавочках пити заборонено, то у наметах, які стоять в парках, можна.

Продавали, продають і продаватимуть?
Сказати, що всі магазини добросовісно виконують «настанову» міських обранців, не можна. Лише за перший тиждень дії «сухого закону» неодноразово доводилося чути та бачити, як алкогольні товари відпускалися «своїм». А тому запитання: «Чи зможе рішення «Щодо посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення міста Хмельницького» якось побороти негативне явище?», мабуть, все-таки риторичне.






 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую