ye-logo.v1.2

Рік виборів, рік змін

Суспільство 1100
Фото: Максим

Чого очікувати нам в 2010-му, досліджував кореспондент «Є Поділля»

Ще трохи, і складний 2009 рік буде позаду. Він, як і попередні роки, назавжди увійде в історію. Кажуть: не пам’ятатимемо минулого, не матимемо майбутнього. А яке воно – майбутнє? Звісно, ми не астрологи, і, тим паче, не екстрасенси, які можуть щось пророкувати. Однак є речі, які не потрібно прогнозувати, оскільки вони вже наперед відомі, але…

«У звичайному режимі»
Подоляни, як і всі українці, мабуть, вже звикли до того, що чи не кожного року в країні відбуваються вибори. 2010 рік стане особливим. На нас, найвірогідніше, очікують одразу ж три різні політичні баталії. Перша – вибори Президента України. 17 січня ми обиратимемо нового Гаранта Конституції. Вже сьогодні багато політологів схиляються до думки, що на нас очікують не два тури, а всі три. Але чи справдяться їхні прогнози – подивимося. Як, власне, побачимо й те, чи будуть нові вибори до Верховної Ради України. Їх вірогідність цілком очевидна, оскільки новий Президент захоче отримати більшу підтримку парламенту, чим матиме за діючої Ради. А тому і знайде всі важелі для розпуску та перевиборів народних депутатів України. Ну, а третіми виборами стануть ті, які відбудуться 30 травня. Обиратимемо місцеві ради та голів – міських та селищних. І вже сьогодні чимало політичних сил «стартанули» саме на місцеві вибори. Починається «боротьба» за місце на посаду міських голів. А тому перша половина 2010 року обіцяє нам всім бурхливе політичне життя, насичене обіцянками політиків.

Стабільність?
Кажемо «стабільність», розуміємо курс гривні. Так ось, на думку багатьох фінансових аналітиків, курс української гривні в новому році має стабілізуватися. Крім того, національна валюта має покращити свої позиції. Замість сьогоднішніх 8 гривень за долар, нам пророкують здешевлення американських грошей на 50 копійок. Щоправда, долар по 7,5 гривні може бути лише наприкінці 2010 року. Пояснюють це тим, що в Україну прийде більше, ніж цього року, валюти з-за кордону. За різними оцінками експертів, надійде до 5-8 мільярдів прямих іноземних інвестицій, а також інших валютних коштів по фінансовому рахунку платіжного балансу.
Стабільно може жити в році Тигра й ринок нерухомості. Щоправда, довгострокові прогнози ніхто не наважується робити. Одразу ж згадуються слова Миколи Хоптинського («Є Поділля» №50 від 10 грудня 2009 року), голови Хмельницького регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України: «Потрібно розуміти, що за нинішніми цінами вже невигідно будувати нове житло. Якщо ціна за квадратний метр стане ще меншою, то це означатиме, що ситуація значно погіршилася. Мені б дуже не хотілося, щоб люди продавали свої квартири заради того, щоб вижити. Вважаю, що до виборів ціни на нерухомість можуть варіюватися плюс-мінус три відсотки. Але для якогось ажіотажу не бачу жодних тенденцій». Ажіотаж все-таки може бути! За умови, що після виборів економіка країни почне «одужувати». Однак у наступному році Україні, на думку директора київського бюро німецького банку розвитку Крістіана Дернера, не варто очікувати значного поліпшення економічної ситуації. За його словами, вихід України з кризи значною мірою залежить від стабілізації світової економіки, яка зараз «робить важкі кроки до відновлення». При цьому він припускає, що вже на початку 2010 року світ може отримати неприємний сюрприз з Азії, де вже зараз можна спостерігати проблеми в банківському секторі. Саме тому, на його думку, 2010 рік може стати ще одним складним роком для української економіки.

Оптимісти
Київський міжнародний інститут соціології провів соцопитування, під час якого запитав респондентів, чи вірять вони в підвищення рівня життя в новому році.  За результатами дослідження, 70 відсотків українців вірять, що покращити власне життя можна тільки самостійно. Крім того, 40 відсотків респондентів вірять, що 2010 рік буде кращим, ніж рік, що минає. Водночас, 35% опитаних переконані, що наступного року буде ще гірше. Як бачимо, оптимістів у нас чимало. І, в першу чергу, райдужно зустрічати рік Тигра мають багатодітні сім’ї, в яких виховуються троє чи більше дітей віком до 18 років. Адже, вже з першого січня для них буде збільшено розмір податкової соціальної пільги. Отже, вони матимуть право на податкову соціальну пільгу у розмірі 200% від розміру, що дорівнює 50% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у розрахунку на кожну дитину… А ось оподаткування доходів у вигляді відсотків на поточний або депозитний банківський рахунок (у тому числі картковий рахунок) відклали до 1 січня 2013 року. Приємний сюрприз можуть отримати й ті, хто їздить за кордон. В 2010 році нам обіцяють, що приблизно 80 відсотків громадян України зможуть безплатно отримувати шенгенські візи.

Для сильних людей

За східним календарем 2010 рік - рік Білого або металевого Тигра, який починається 14 лютого 2010 року. Це третій рік у дванадцятирічному циклі тварин східного календаря. Цим роком керує стихія Металу. А це твердість, гострота, сухість, холодність, чистота, справедливість і старість. Тому головними характеристиками 2010 року мають стати хоробрість і мужність, і успіху в 2010 році доб’ються люди сильні духом, які не бояться труднощів і не прогинаються під мінливий світ. І, здається, на Хмельниччині живуть саме такі люди, а тому віримо в те, що 2010 рік стане роком Хмельницької області!


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую