ye-logo.v1.2

Парти і книжки – зачекалися!

Суспільство 1688

Школи ремонтують спонсори або батьки. Держава на це виділила мізер

До урочистого відкриття нового навчального року залишається трохи більше тижня.
У Хмельницькому обласному управлінні освіти та науки кажуть, що роботи по підготовці шкіл у завершальному етапі. «Гарячою порою» назвала другу половину серпня Олена Скачок, начальник відділу загальної, середньої та дошкільної освіти управління освіти та науки обласної державної адміністрації. Та й на місцях настрої досить оптимістичні, хоч і не заперечують наявності деяких проблем. На перший дзвоник цього року прийде 144,6 тисячі учнів.
«На реконструкцію, капітальний та поточний ремонти шкіл на 2009 рік заплановано витратити 25,3 млн. гривень, вже освоєно – 15,4, – розповідає Олена Скачок. – Найбільше акцентуємо увагу на заміні вікон та дверей в зв’язку із програмою енергозбереження».

Нові пластикові вікна та двері дійсно «чекають» не в одній школі
У селі Пирогівцях Хмельницького району колектив школи і батьки учнів власними руками готували приміщення школи до навчального процесу, як розповіли у сільській раді. Ремонт у школі сільський голова назвав «поточним».
«Для нашої школи і мільйона буде мало – потрібно міняти вікна, двері, які експлуатуються з дня заснування – ще з 1966 року, – розповідає Іван Степанишин, голова сільської ради Пироговець. – Держава виділила мізерні кошти – 4 тисячі гривень».
Намагалася докласти свою частку і місцева влада. За словами пирогівського голови, адміністрація села шукала спонсорів, щоб придбати фарбу, цемент та смолу для ремонту навчального закладу. Спільними зусиллями завершили ремонтні роботи.
«Кілька років тому в одному комп’ютерному класі замінили вікна – 2 з 143. Аби вистачило життя, щоб всі замінити», – жартуючи, розповідає Віталій Терновський, директор Пирогівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Незважаючи на фінансові труднощі, Віталій Броніславович зберігає оптимізм і воліє краще ділитися успіхами, ніж проблемами. Зокрема, з гордістю розповідав про пирогівську хореографічну студію, стверджує, що вона єдина в районі. А гурток з швейної справи бере участь у різноманітних заходах області та району.
Підсумовуючи готовність школи до нового навчального року, директор зазначив:
- Лише б у учнів було бажання вчитися, а належні умови ми створимо.
На ремонт Стуфчинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, розповів колишній вчитель математики Сергія Мельника, міського голови Хмельницького, а сьогодні директор школи Михайло Марчук, не виділено з держбюджету жодної копійки. Ремонтні роботи в навчальному закладі фінансували спонсори та батьки.

Одні й ті ж проблеми
Як і в Пирогівцях, так і в Стуфчинцях потрібно замінити вікна. Поки що спромоглися на 5 нових пластикових вікон, а залишилося ще майже півтори сотні.
«З цього року школа і дитячий садок функціонуватимуть в одному приміщенні. Для садочка виділено 3 кабінети, великий коридор та 400 тисяч гривень на ремонт», – каже Михайло Іванович. Але школярів таке сусідство не потіснило, класів для занять вистачить, запевнив директор.
Взагалі, стуфчинецька школа досить велика. В її приміщенні помістили кабінет «Захисту Вітчизни» та Музей воїнів-афганців, три спортивних зали, де зараз закінчують ремонт. Саме у цих спортзалах виховали трьох чемпіонів України з вільної боротьби.
У Грузевицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів кілька років тому зробили капітальний ремонт, каже Надія Ткачук, директор. За її словами, всередині школа «дуже гарна», хотілося б ще зробити зовнішній ремонт, але на це потрібні великі кошти.
- Зовні школа виглядає неестетично, але де взяти гроші на такий ремонт – сказати важко, – пояснює Надія Володимирівна. – На зовнішні роботи держава навряд чи виділить кошти. Мабуть, і 300 тисяч гривень може не вистачити. Сподіваємося на підтримку сільської ради – найчастіше допомога надходить саме від місцевої влади.
Ще одним «великим побажанням», як каже директор, є облаштування внутрішнього туалету, бо є лише на дворі.
Є суттєві успіхи – з 1 вересня у школі працюватиме вже другий комп’ютерний клас, в якому буде 12 новеньких ПК. На 212 учнів школи у двох класах разом вже буде 24 комп’ютери.
Підручників у грузевицькій школі цілком достатньо, зазначила директор: «95-103% – з різних предметів».
Чекають сільські учні та вчителі на новий хімічний та фізичний кабінети, із сучасним обладнанням.
Як розповіла Надія Ткачук, директор грузевицької школи, комісія під керівництвом Хмельницького районного відділу освіти щойно відвідала навчальний заклад і залишила позитивні відгуки.
Та незважаючи на труднощі, школи області, ще оповиті запахом свіжої фарби та ехом порожніх коридорів, чекають на учнів з нетерпінням.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую