ye-logo.v1.2

Не вір тому, що написано

Суспільство 1376

Активісти громадських організацій просто неба вчили хмельничан перевіряти якість продуктів харчування

Виявляється, в ковбасі немає м’яса, в томатній пасті – барвники, а в йогуртах немає тих обіцяних живих корисних бактерій, які мали б покращувати травлення. Такими висновками поділилися з хмельничанами організатори акції «Дивись, що їси!» – громадська організація «Комітет моніторингу органів влади» та молодіжна організація «Молодь. Закон. Справедливість».
Методи «дослідження» продуктів у домашніх умовах, які проводили активісти просто посеред вулиці, були досить простими. В томатну пасту запропонували занурити пластмасову паличку, яку зазвичай використовують для розмішування цукру в каві чи чаї. Наявність барвників визначалась ступенем зафарбовування цієї палички. Якщо у продукті є штучні барвники, вже хвилин за 20-30 червоний колір з пластмаси не змивається навіть за допомогою миючих засобів. Перевірка йогурту займає значно більше часу. Для такого експерименту знадобиться домашнє молоко, оскільки живі бактерії йогурту мають «рости». На магазинному молоці нічого не виросте, запевняють організатори акції. Із кількох «реагентних йогуртів» бактерії виросли лише з одного. Серед зацікавлених хмельничан, які обступили представників громадських організацій, знайшлося лише кілька сміливців, що наважилися скоштувати приготований йогурт.
Дослід з ковбасою виявився найпростішим. Її просто подрібнили й розколотили у воді. Виявилося, що білий осад на стінках банки – нехарактерний для м’ясної ковбаси. Заради доведення своєї думки, організатори акції запропонували бажаючим поглянути під мікроскопом, які на вигляд волокна справжнього м’яса, а потім роздивитися ковбасу. На думку хмельничан, які стали учасниками цього експерименту, начебто м’ясний продукт нагадує слиз.
«Що є у тій ковбасі, без лабораторних досліджень не можу сказати, але те, що там немає м’яса, очевидно», – каже Катерина Мутюк, представниця організаторів акції та експерт з якості продуктів.
Усім перехожим активісти роздали інструкції проведення «домашніх досліджень» продуктів та висловили надію, що відтепер бодай дехто із хмельничан буде захищенішим від наслідків споживання неякісних продуктів харчування.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую