ye-logo.v1.2

Кальмар: ще одна чудова закуска до пива чи...

Суспільство 11086

Кальмар для нас вже давно перестав бути екзотикою, і сьогодні ця оригінальна закуска прикрашає вітрини більшості торговельних точок, змагаючись у популярності з хлібом.

 Сьогодні практично всі знають, наскільки зручною закускою є сушений кальмар, і пакетик з кільцями,  стружкою або щупальцями кальмара може дозволити собі кожен, адже недешевий делікатес фасується в упаковки від 18 грамів і більше!
Але чи тільки цим він цікавий? Купити кілька грамів цього морепродукту варто й з іншої причини: виявляється, кальмар – це цінний продукт харчування, який містить білок, вітаміни та інші корисні елементи. І при дотриманні технологій сушіння він усі ці корисні речовини зберігає.  

Смачно і корисно
Дехто знаходить його досить жорстким, проте інші цінують сушеного кальмара саме за те, що «там є, що пожувати». Однак, окрім того, що це  чудовий делікатес, за вмістом білка, вітамінів В6, РР, засвоєнні організмом «кальмари» перевершують м’ясо риби та свійських тварин. Крім того, у цій закусці майже повністю представлена таблиця Менделєєва: кальмари багаті такими цінними мінеральними речовинами, як фосфор, залізо, мідь, йод… За їх вмістом ця закуска перевершує коров’яче молоко, телятину, рибу. І лише дещо поступається мідіям.
А ще він багатий поліненасиченими жирами та екстрактивними речовинами, що сприяють виділенню травних соків. Крім того, сушений кальмар містить декілька видів унікальних амінокислот і кровотворних елементів, знижує рівень холестерину в крові, виводить токсини з організму, зміцнює серцево-судинну систему, запобігає утворенню каменів у жовчному міхурі.
Казки дієтологів або…     
Усі ми полюбляємо швидкі закуски, в тому числі й сушені кальмари. Але чи замислюємося ми над тим, якої шкоди вони завдають нашому організму?  
Способи, які використовуються для виготовлення снеків (легкої закуски), перетворюють корисні спочатку продукти (картоплю, рибу, горіхи…) на щось, наскрізь просякнуте канцерогенами, ароматизаторами, підсилювачами смаку, сіллю… Сушені кальмари, цей делікатес у світі снекових продуктів,  найбільш нешкідливий з них.
Відсутність глибокої переробки і використання оригінальних технологій виробництва зберігає в сушених кальмарах усі поживні речовини. Адже сушені кальмари виготовляються без застосування консервантів і хімічних добавок – це натуральний продукт на всі 100 відсотків!  
Процес їх приготування досить складний і не припускає обробки в маслі – після нарізки кальмари просочують спеціальним складом, що містить сіль, а потім сушать. У готовому продукті немає підсилювачів смаку та ароматизаторів, а оскільки кальмари не обсмажуються в маслі – немає і канцерогенів.
Зате в них дуже багато солі. Тому часте вживання сушених кальмарів сприяє затримці рідини в організмі та відкладенню солей, що може негативно позначитися на зовнішності та здоров’ї.
Отож, хоча цей продукт є найбільш безпечним у порівнянні з іншою снековою продукцією, зловживати ним не варто. Набагато краще вживати кальмари у вареному вигляді.

Готуємо вдома
Існує думка, що пакетовані сухі закуски для легкого і швидкого тамування голоду, так звані, снеки, шкідливіші, ніж ті ж самі продукти, але приготовані в домашніх умовах. На практиці ж більшість людей, вирішуючи питання про доцільність покупки тієї чи іншої сухої закуски, зазвичай виходить з постулату – якщо шкідливо для здоров’я, але дуже хочеться, то можна. Якщо ви любите морепродукти, в тому числі й кальмари, куди простіше купувати їх у сирому вигляді і готувати вдома. Для цього підготовлені, очищені кальмари нарізаємо смужками (кільцями, стружкою), обсушуємо, потім солимо і тривалий час сушимо у духовці. Хоча в домашніх умовах приготувати сушені кальмари, дуже важко. На виробництві сушку кальмара здійснюють при температурі 40-60 градусів у спеціальних сушильних камерах, що в домашніх умовах здійснити майже нереально. Якщо не стежити за температурою, білок просто згорнеться, і кальмари стануть «гумовими».

Коментар лікаря-дієтолога
Снекова продукція не є корисною для здоров’я людини, вважають лікарі. Тому їй не місце в раціоні дітей. Що ж стосується дорослих, тут небезпечне зловживання. Чіпси, рибки, кальмари, горішки, сухарики… можуть бути присутніми у вашому раціоні тільки зрідка. Максимум – один раз на тиждень, та й то в дуже невеликій кількості. Обсмажена в маслі продукція перенасичена канцерогенами. Найбільш безпечними для здоров’я є сушені кальмари і рибки. Хоча надлишок солі в цих продуктах, особливо в поєднанні з пивом, призводить до залужнювання організму, відкладенню солей, хрускоту в суглобах, що, врешті-решт, відбивається на роботі внутрішніх органів. Щоб зберегти здоров’я необхідно дотримуватися норм споживання солі (5-6 грамів на день). Тому, якщо вам подобаються продукти, що становлять основу пакетованих закусок, то, по можливості, вживайте їх в натуральному чи вареному вигляді.

Чиї кальмари смачніші?
Для дегустації ми придбали шість видів кальмарів, ціна яких коливалася від 2 до 6 гривень, в залежності від ваги. Найсмачнішими наша дегустаційна комісія визнала кільця кальмара «Грінвіч» від київської ТОВ «Фабрика снеків». Він був нежорстким, а за смаком і запахом нагадував копчену рибу. Друге місце розділили між собою кальмари Київської торгової марки «Парус» та «Морські» від Дніпропетровського ТОВ «Море-2007». Закуска була смачною, в міру посоленою.
Сухі кальмари під назвою «Капітан» від Тернопільського ТОВ «Захід ТМ» мали приємний смак, але враження зіпсувала їхня «гумовість». Тому вони посіли третє місце.
Закуска від харківського ПСП «АПК Юпітер» мала зайвий присмак, тому знаходиться на передостанньому, четвертому місці. І найгіршими одноголосно було визнано кальмари з яскраво вираженим хімічним присмаком від SANMING AGUATIC FOOD-STUFES CO., LTD, місцезнаходження якого невідоме.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую