ye-logo.v1.2

Підліток поглумився над 62-річним чоловіком, а його рідний брат знімав все на камеру

Суспільство 2256

Рідні підозрюваного твердять, що до цього причетний тепер уже колишній працівник міліції

Одне з сіл на Деражнянщині розкинулося на кількох пагорбах. У населеному пункті на півсотні дворів усі добре знають один одного. Того вечора місцевий мешканець Микола проходив повз клуб, у якому хлопці святкували день народження. 62-річного чоловіка запросили випити чарку.
– Кажуть до мене: «Дядьку, ходіть, вип’єте сто грамів», – розповідає Микола. – Я пішов. Вони на сцені вже все порозкладали. Горілки було багато, пива. Навіть спирт. Трохи випив. Ще потанцював з дівчиною. А коли виходив з клубу, то впав зі сходів. Потім мене почали бити. Може, приревнували до тієї дівчинки. Та я ж старий дід. А потім я вже нічого не пам’ятаю. Вже у лікарні дізнався, що вони зі мною зробили.

Чоловіка знайшли біля туалету зі спущеними штанами 

Тієї ночі Микола вдома не ночував. На ранок дружина вийшла на вулицю. Зустріла сусідку. Жінки разом пішли шукати чоловіка.
– Я не спала до часу ночі, - розповідає дружина Миколи. – На ра- нок вигнала корову до череди і піш-ла його шукати. Зустріла Павліну. Коли дивлюся, біля клубу поряд з туалетом лежить Микола. Штани спущені. З одягу – лише майка. Ми вдвох з Павліною не годні його підняти. Ще покликали чоловіка і втрьох завели додому. А він від болю аж кричав. Викликали швидку. Коли лікар його побачив, то сказав: «Він же помирає!»
Потерпілого відвезли на приймальний покій Деражнянської районної лікарні. Стан хворого був вкрай важкий.
– Контактувати з пацієнтом було неможливо, - розповідає завідуючий хірургічним відділенням Деражнянської районної лікарні Володимир Мухін. - Я його приймав і добре пам’ятаю, що у чоловіка був низький тиск, пришвидшене серцебиття. До шокового стану додалося ще й загальне переохолодження. При огляді хворого виявлені гематоми та крововиливи на ногах та спині.
Оглянувши пацієнта, лікарі прийняли рішення перевести його в реанімаційне відділення, де намагалися вивести чоловіка з шокового стану. При діагностуванні хворого у сечовому міхурі виявили кров. Стан був настільки важким, що лікарі на 99% були переконані у тому, що пацієнт помре.

Під час операції з сечового міхура потерпілого дістали презерватив

– При діагностуванні хворого було виявлено розрив прямої кишки та розрив сечового міхура, - каже лікар-уролог Віталій Онофрійчук. – А згодом, у сечовому міхурі виявили презерватив. Операція тривала шість годин. На сьогодні важко сказати, скільки разів пацієнта ще будуть оперувати. Немає гарантій, що чоловік повністю одужає після всього пережитого. Буває так, що він розповідає одне, а потім каже зовсім інше, що ніяк не стосується попереднього. Людина може зостатися інвалідом.
18 листопада, тобто наступного дня після цієї пригоди, міліціонери встановили коло осіб, які могли бути причетні до цієї справи. Опитавши свідків, міліція затримала двох підозрюваних.
- З’ясувалося, що у клубі був присутній і наш колишній працівник міліції, - розповідає заступник начальника, начальник слідчого відділу Деражнянського райвідділу міліції управління внутрішніх справ України в Хмельницькій області Олександр Щесняк. – До кола підозрюваних потрапили два брати і колишній працівник міліції. Судмедексперт встановив, що у потерпілого важкі тілесні ушкодження. Слідчими районної прокуратури була порушена кримінальна справа за статтею 121 ч. 2 (нанесення важких тілесних ушкоджень групою осіб).

Підозрюваного міліціонера випустили з-під варти через десять діб


Того вечора сержант міліції Микола приїхав з сесії (хлопець навчається на заочному відділенні Прикарпатського юридичного університету). А вже наступного ранку після цих подій сержант написав рапорт на звільнення за власним бажанням. За добу його звільнили, а наступного дня, разом з 17-річним Володимиром взяли під варту.
– Під час розслідування було встановлено, – розповідає Олександр Щесняк, – що наш колишній працівник не брав участі у цьому злочині. Якраз навпаки, не дав іншому підозрюваному продовжити його злочинні дії. На очних ставках це підтверджує й інший затриманий. Досудове слідство проводили не ми. Якщо у злочині підозрюють працівників міліції, це підслідність прокуратури, і саме вона проводила досудове слідство. На відео, що знімав брат підозрюваного на мобільний телефон, лише кількасекундний запис. Воно поганої якості, облич не видно.
Через 10 діб перебування в ізоляторі тимчасового утримання Миколу випустили з-під варти. З колишнього сержанта зняли усі обвинувачення. Кримінальну справу передали у райвідділ міліції. Стосовно Володимира порушена кримінальна справа за статтею 121 ч. 1 (нанесення важких тілесних ушкоджень). Підозрюваному призначили психіатричну експертизу.
Однак рідні Володимира вважають, що винен не лише він. Про це говорить його рідний брат по матері Олександр. Саме він знімав те, що відбувалося, на камеру.

«Один з міліціонерів сказав, що комусь потрібно все взяти на себе»

– Ми святкували день народження, – каже 19-річний Олександр. – Вже всі порозходилися. Залишився я, брат Володя і колишній сержант міліції. Я прибирав посуд. Бачу, Микола напився. Падає зі стільця. Я підійшов до хлопців і сказав, що потрібно відвести дядька додому. На кілька хвилин вийшов з клубу, а коли повернувся, Микола Кузьмич лежав, обмаще- ний майонезом, зі спущеними штанами. Я почав кричати: «Що ви робите?» Але вони мене не слухали. П’яні були. А я зовсім не п’ю. Недавно оперували серце. Я нічого би не вдіяв. А як би я потім довів, що він тут ні до чого? Тому й почав знімати. Але на відео нічого не видно. Коли мені з братом робили очну ставку, він говорив, що вивчав табличку множення. Хоч би раз збився. Я усе розповів у прокуратурі. Думаю, що колишнього сержанта випустили через те, що нього є зв’язки. Він же міліціонер. А Володя все взяв на себе через те, що на нього тиснули.
Микола заперечує свою причетність до цієї справи.
– В клубі залишилися я, 62-річний односелець, Володимир та Олександр, – розповідає 23-річний сержант. – Володимир протягом цілого вечора чіплявся до потерпілого. Бив його. Ввечері я почав виносити апаратуру до фельдшерського пункту. Просто у клубі на вікнах немає гратів. Повернувся хвилин за п’ять. А тут уже таке творилося... Самостійно я не міг дядька довести додому, а Олександр слабенький, тож покинули дядька біля клубу. Я ж не знав, що він у важкому стані. А з міліції я вже давно хотів піти. Бо маленька зарплата.
Микола не полишає надії у подальшому бути міліціонером: «Якщо щось зміниться на краще, – каже він, – то піду служити далі».
Мати Володимира впевнена, що у цій справі не обійшлося без Миколи.
– Коли Сашу возили на допит, я поїхала з ним, – каже Оксана. – Він хворий. Нещодавно переніс важку операцію на серці. В машині один з міліціонерів сказав, що комусь потрібно все взяти на себе. А я тоді кажу: «То Микола старший, нехай він бере все на себе». І той замовчав. Якщо обидвоє винні, нехай обидвоє відповідають. А Володя в міліції тільки те й повторює: «Я все згадав. Це зробив я». Ні на кого не реагує.
Дружина потерпілого на лікування чоловіка витратила вже понад 10 тисяч гривень.
– Боже, де я візьму тих грошей! – бідкається жінка. – І мати Володимира, і батько Миколи дали по дві тисячі. Але того мало. Хіба я знаю, скільки його ще оперуватимуть!
Донині Микола перебуває у реанімаційному відділенні Деражнянської районної лікарні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую