ye-logo.v1.2

Кримінальну справу по двох смертях у гінекологічному відділенні закрито

Суспільство 1834

Слідство так і не встановило, як отрута потрапила в каністри з водою, а головна підозрювана звільнилася

Ця трагедія набрала широкого розголосу не лише у Хмельницькому, а й в Україні. Як то кажуть, «прославилися». Нагадаємо, 19 листопада минулого року в гінекологічному відділенні Хмельницької обласної лікарні трьом пацієнткам, які готувалися до планової операції, промивали кишківник. Замість води санітарка ввела жінкам розчин з отрутою. За кілька годин усі троє опинилися в реанімаційному відділенні.
Стан трьох пацієнток був критичний. Лікарі боролися за їхнє життя, та через дві доби 51-річна Ніна Вовнянко і 38-річна Валентина Іванюга померли у реанімаційному відділенні обласної лікарні. 47-річній Валентині Пономаренко пощастило. Жінка вижила… та стала інвалідом третьої групи. У Валентини Іванюги круглою сиротою залишилася 16-річна донька Людмила.
Слідство тривало більше року.
«В гінекологічному відділенні вбили мою маму, - каже донька загиблої Ніни Вовнянко Олександра Тимарчук. – Рік тривало слідство. Одна постанова змінювала іншу. З них виходить, що винних у загибелі двох жінок і каліцтва третьої – немає. 4 грудня правоохоронці закрили кримінальну справу».
Оскільки того дня в лікарні не було води, її заздалегідь набрали у каністри з-під фурациліну. Судмедекспертиза встановила, що жінкам ввели гідрохінон. Цю хімічну речовину використовують для проявлення плівок у рентгенкабінеті. Досудове слідство встановило: молодша медсестра Анна Дябл «ввела розчин з власної ініціативи». Адже за посадовими інструкціями, промивати кишківник можна лише під наглядом медсестри. Оскільки медичних сестер мало, тож іноді їхню роботу виконують санітарки. А у який спосіб гідрохінон потрапив у каністри з водою – й донині залишається загадкою. Дехто з медперсоналу навіть вважає, що гідрохінон підлили навмисно. Хоча хто, і з якою метою – невідомо.
«Винних покарали, - каже заступник головного лікаря з хірургічної роботи Хмельницької обласної лікарні Олексій Підмурняк. – Завідуючу гінекологією усунули з посади. Старшу медсестру усунули з посади. Медсестру на час розслідування відсторонили від справ. А санітарку звільнили. Старшій медсестрі лікарні, мені та ще одному заступникові головного лікаря винесені догани».
Колишня завідуюча гінекологією Людмила Глубоченко нині працює лікарем у тому ж відділенні. Старшу медсестру Гагу перевели на посаду медсестри. Медсестра Дідух, під наглядом котрої мало би проходити очищення кишківника, працює на своїй посаді. А санітарку Анну Дябл мали намір звільнити за статтею, та жінка написала заяву за власним бажанням.
Рідні потерпілих звернулися до прокуратури, котра 10 грудня винесла постанову про скасування закриття кримінальної справи. Якщо винні не будуть покарані, рідні потерпілих звернуться до Генеральної прокуратури та Верховного суду.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую