ye-logo.v1.2

18-річний хлопець підозрюється у вбивстві і згвалтуванні двоюрідної сестри

Суспільство 1288

Крім того, молодик підпалив будинок, де була тітка з дітьми, а вхідні двері зачинив на ключ

Віталій виріс у неблагополучній сім’ї. Мати та батько зловживали алкоголем. Потім батько потрапив за грати, а три роки тому жінку позбавили батьківських прав. Опікуном Віталія стала його тітка Олена. Хлопець деякий час жив у неї. Іноді між родичами виникали сварки. Бувало, хлопець крав гроші і приходив додому напідпитку. Олена прощала племінника, та після останньої сварки хлопець жив в іншому селі, у своєї матері.
Вдень 6 грудня Віталій з двоюрідною сестрою Мариною відпочивали в одному з барів села Клубівки Ізяславського району. За кілька днів до цього хлопець отримав тисячу гривень одноразової допомоги. Більшу частину грошей молодик вже встиг прогуляти. Хильнувши оковитої, Віталій викликав таксі та разом з сестрою поїхали до сусіднього села на дискотеку.
«Наша хата якраз навпроти клубу, - розповідає дядько Віталія Володимир. - Дискотеки не було, тож племінники зайшли до мене. Ми трохи випили. Віталій взяв таксі і поїхав за добавкою. Пляшку тільки почали, але Віталій та Марина пішли спати в іншу кімнату».

Побачивши труп Марини, 5-річна Віта босоніж вибігла на вулицю

Володимир зі своєю співмешканкою Любою та дітьми заснули в одній кімнаті. Племінники - в іншій.
Першою прокинулися Любов. У вікна хтось несамовито грюкав. Подвір’я освітлювали язики полум’я так, що було видно, мов удень.
«Я почула, як плаче Діана, - пригадує Любов. - Спочатку не могла зрозуміти, у чому справа. Першило у горлі, в хаті повно диму, за вікнами галас. Розбудила Володю. Він ходив, як чумний. Схопила Діаночку на руки. Чоловік намагався загасити полум’я. Горіли двері, горіло на пічці. Хотіла вийти на вулицю, але не змогла. Володя розбив вікно. Я пішла в кімнату, де спали племінники. Думала покликати Віталія. В їхній кімнаті диму майже не було. Я все добре бачила. Хтось лежав, накрившись з головою. Коли я підняла ковдру... ледь не зомліла. Голова у Марини була майже відрубана».
Розбивши у ганку вікно, Володимир спромігся відчинити вхідні двері ззовні. В цей час в кімнату до матері вбігла 5-річна Віта. Вгледівши жахливу картину, роздягнена і боса дитина вилетіла на вулицю.
Хтось із сусідів побачив, як на обійсті Людмили та Володимира горить клуня. Одні виводили з хліва худобу, інші рятували господарів. Люди смикали за вхідні двері, але вони були зачинені. Володимир розбив у ганку шибку. Запасними ключами відімкнув двері.

«Я був п’яний і лихий», - так пояснює свій вчинок підозрюваний

Пожежу у хаті Володимир загасив самотужки. На щастя, ані господарі, ані діти не постраждали. Хлів же згорів майже повністю.Ось такою була Марина, котра, як підозрюють, загинула від руки брата.
Підозрюваного у скоєнні цього злочину затримали за дванадцять годин. 18-річний молодик переховувався у сусідньому селі, на господарстві свого приятеля.
«Підозрюваний не заперечував причетності до скоєння цього злочину, - розповідає слідчий Ізяславського райвідділу міліції управління внутрішніх справ України у Хмельницькій області Іван Рижак. - Досудове слідство встановило, що того вечора між Віталієм та Мариною виникла сварка. Дівчина дорікнула братові, що усю одноразову допомогу, котру він отримав на своє повноліття, хлопець пропив у барах. Він ударив дівчину кулаком в обличчя. Вийшов на подвір’я. У хліві горіло світло. В кутку вгледів сокиру».
У своїх свідченнях підозрюваний твердить, що коли він побачив сокиру - вирішив вбити сестру.
Марина спала на дивані. Перший раз він вдарив її по голові. Дівчина намагалася підвестися. Після другого удару Марина лише захрипіла...
За висновком судмедекспертизи, потерпілій було нанесено дев’ять ударів. П’ять по голові. Чотири в шию. У тілі жертви виявили сперму. Підозрюваний твердить, що у сексуальний контакт з сестрою він вступив до вбивства. Слідчі схильні дотримуватися протилежної думки.
Віталій не зміг пояснити свого вчинку. Каже, що був лихий і п’яний.
«Стосовно підозрюваного порушено кримінальну справу за статтею 115 Карного кодексу України (навмисне вбивство), - каже Іван Рижак. - Підозрюваний не схожий на якогось затурканого хлопця з села. Як тільки бачить якусь «слабинку», одразу нагадує про свої права. Йому призначена психіатрична експертиза. Звісно, у цій галузі я не фахівець, але я не бачу у нього якихось відхилень. З іншого боку - не видно, щоб людина розкаювалася».

Дворічний братик Марини приходить у її кімнату і кричить: «Няня, няня»!

Марину поховали на кладовищі села Клубівка. 16 грудня, через дев’ять днів після трагедії, рідні загиблої робили поминальнимй обід. Після трагедії з сім’ї Олени, матері Марини, пішов її співмешканець.
«Вже дев’ять днів, як його немає, - розповідає пані Олена. - Свого батька Марина ніколи не бачила. Він загинув, коли я була вагітною. Зі своїм співмешканцем зійшлися у 2005-му. Два роки тому народилася спільна дитина. Максим Марину дуже любив. Він вже знає, що вона померла. Постійно приходить в її кімнату і плаче: «Няня, няня». Максим її так називав. Вона ж була йому за другу маму».
«Стосовно підозрюваного буде порушена кримінальна справа не лише по вбивству, - каже слідчий Іван Рижак. - Але й по замаху на вбивство та крадіжці. Після скоєного хлопець підозрюється у викраденні в родичів документів та скутера. Подібні справи одразу розглядаються в апеляційному суді. А ці статті передбачають довічне позбавлення волі».
У хаті, де сталася трагедія, на самоті боїться залишатися 5-річна Віта. Тітка Віталія не хоче, аби судили її племінника. Жінка твердить, що хоче вбити його своїми руками.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую