ye-logo.v1.2

Вихованці Новоушицької спецшколи перейшли у нове приміщення

Суспільство 1299

У цьому закладі навчається 106 дітей з важкими порушеннями мови та слуху

19 грудня відкрили нове приміщення Новоушицької загальноосвітньої спецшколи-інтернату І-ІІ ступенів для глухих дітей та дітей з вадами мови. Подібний навчальний заклад єдиний на Хмельниччині. До цього спецшкола була розміщена у 6 панських будівлях, споруджених в кінці ХІХ століття.
Будівництво нового приміщення розпочалося у 1992 році. Через брак коштів з 1996 по 1999 рік будівництво законсервували.
“Невідомо, скільки б ще це тривало, якби більшу частину фінансування не взяла на себе облрада, - каже голова Хмельницької обласної ради Іван Гладуняк. – З 2006 року з обласного бюджету виділено понад 16 мільйонів гривень. Раніше спецшколи-інтернати для дітей були як гетто. Їх фінансування велося за залишковим принципом. А нині тут в нормальних умовах живуть і навчаються діти з різних районів області”.
Нова будівля спецшколи-інтернату площею понад 6 тисяч квадратних метрів розрахована на 144 місця. Вона повністю задовольняє потреби області. Нині у школі навчається 106 дітей, з котрих 62 з важкими порушеннями мови та 44 з вадами слуху.
До відкриття нового приміщення виховні класи і групи були переповнені. В окремих класах навчалося 25-30 дітей різної вікової категорії.
Нині у шкільних групах не більше 16 учнів. Діє комп’ютерний клас. З 80 працівників - 49 педагогів, і 31, згідно штатного розкладу, складає обслуговуючий персонал. Нова будівля спецшколи розташована у центрі Нової Ушиці, в той час як панський маєток був на її окраїні.
Наступного року Новоушицька спецшкола-інтернат святкуватиме свій 70-літній ювілей.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую