ye-logo.v1.2

Єдина жінка в ДАІ області мріє стати генералом

Суспільство 1269

«Хочу, щоб між мною та майбутнім чоловіком було взаєморозуміння, але ні в якому разі, щоб він був міліціонером», - каже Світлана Свідерська


Мрія служити у міліції у Світлани Свідерської виникла ще у дитинстві. Дівчина закінчила школу з відзнакою. Та одягнути форму інспектора Державтоінспекції їй судилося лише після кількарічної роботи бухгалтером та закінченні двох вищих навчальних закладів. Нині в ДАІ області працює 424 співробітники. У цьому чоловічому колективі Світлана єдина жінка.

«Пригадую як в дитинстві брала паличку, вдаючи з нього жезл - розповідає 25-річна Світлана Свідерська. – Зупиняла батька чи брата та складала на них «протоколи». А коли по телевізору бачила співробітників ДАІ жінок, завжди ними захоплювалася. Після школи вступила до Шепетівського сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку. По його закінченню, за тією ж спеціальністю вступила до Кам’янець-Подільського сільськогосподарського університету. Перевелась на заочну форму навчання. Наступного року, знову ж на заочника, вступила до Київського національного університету Державної податкової служби України за фахом «Економіка і оподаткування». А в цей час працювала в Шепетівському райвідділ освіти бухгалтером».

«Я намагаюся все робити так, щоб це виходило краще ніж у чоловіків»

Пропрацювавши бухгалтером майже п’ять років, Світлана відчувала нестримний потяг до здійснення своєї мрії. 15 грудня 2007 року, одразу ж після свого дня народження, Світлана записалася на прийом до начальника ДАІ Хмельницької області Миколи Довганя. Миколу Івановича це здивувало, однак він дав дівчині шанс.
«Мені назначили на посаду в групі профілактики та зв’язків з громадськістю, - розповідає Світлана Свідерська. - Пройшовши місячний іспитовий термін направили на курси першопочаткової підготовки. По її закінченню отримала звання лейтенанта. Нині, крім іншого, моя робота полягає у фото та відео фіксації правопорушень, та висвітлення роботи ДАІ. Також з працівниками виїжджаю на відпрацювання. 28-лютого затримала водія скутера у нетверезому стані. Спочатку він заперечував алкогольне сп’яніння, а згодом зізнався, що випив 150 грамів горілки. Відверто кажучи водіїв дуже дивує, що їх зупиняє жінка. З більшістю подібне трапляється вперше. Реагують всі по різному. Нещодавно відпрацьовували вулично-шляхову мережу. Автомобіль «ВАЗ-2107» не зупинився на вимоги інспектора. Ми його наздогнали. Було видно, що чоловік напідпитку. Ми запропонували йому проїхати до лікарні на встановлення алкогольного сп’яніння. В медичному закладі затримай сів на стільчик і давай мені посилати повітряні поцілуї. Я все фіксую на відеокамеру. Згодом став тикати дулі. Так що буває по різному».
Ми вирішили поцікавитися, що ж думають про єдину жінку в чоловічому колективі її колеги. В одному кабінеті зі Світланою Свідерською працює інспектор відділу зв’язків з громадськістю Віталій Філіппов.

Поміж собою Світлану Свідерську колеги називають: «Сонечко ДАІ»

«Я добре пам’ятаю, як ми з нею познайомилися, - пригадує Віталій. - Тоді ми зі Світланою ще не працювали. Я зайшов до неї щось роздрукувати, а вона на мене накричала. Коли почали працювати разом мене вразив її стійкий та пробивний характер. А згодом виявилося, що ми сусіди. Відверто кажучи я зі Світланою проводжу більше часу ніж з дружиною. Але дружина все розуміє, вони зі Світланою стали подругами. А поміж собою колеги її називають: «Сонечко ДАІ»
Заступник начальника управління Державтоінспекції управління внутрішніх справ України в Хмельницькій області Олександр Нащубський вважає, що Світлана нарівні з чоловіками виконує свої функціональні обов’язки, щодо безпеки дорожнього руху на автошляхах області. А з іншого боку йому приємно бачити прекрасну та чарівну дівчину в погонах офіцера.
А як же реагують на цю прекрасну дівчину в погонах офіцера ДАІ водії?
«Відверто кажучи мене вперше зупинили жінка у формі працівника ДАІ, - каже водій Володимир. – Особисто для мене це несподіванка. Але з іншого боку навіть приємно».
Загалом, зі слів усіх зупинених водіїв, працівника ДАІ жінку вони бачать вперше. Однак далеко не всі були від цього в захваті.
«Це мене здивувало, - каже водій Сергій. – Але на мою думку, це не жіноча справа. Жінка має сидіти вдома і дітей виховувати, а не на дорозі жезлом махати».
Однак Світлана Свідерська з того не переймається. Натомість свого майбутнього чоловіка уявляє розумним та вірним.
«Головне, - каже Світлана, - щоб між нами було взаєморозуміння. Не кожен зрозуміє, коли дружину піднімають уночі. І ні в якому разі не хочу, щоб чоловік був міліціонером. Не дарма кажуть, що коли два міліціонери в хаті - діти сироти».
Як і будь-який офіцер Світлана мріє стати генералом.
«Спочатку, коли тільки прийшла, - каже Світлана, - чоловіки бачили у мені лише жінку. А згодом, після багатьох виїздів, до мене ставлення змінилося. Нині я для них офіцер ДАІ. А кожен офіцер мріє стати генералом. Хотілося б удосконалити лише форму для співробітників ДАІ. Для жінок-інспекторів її чомусь не шиють».


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую