ye-logo.v1.2

Завершився вивіз боєприпасівз 7-кілометрової зони Хмельницької атомної

Суспільство 1201

Військові кажуть, що до кінця року розформують артилерійські склади у Цвітосі

27 травня з артилерійських складів, що розташовані у півтора кілометрах від Славути, вивезли останню партію боєприпасів, котрі зберігалися тут понад півстоліття. Щоправда, недалеко. Кілометрів за двадцять. До артилерійських складів поряд із селом Цвітоха. Однак військові вважають, що виконали важливе завдання. Адже славутські артсклади розташовувалися всього в 7 кілометрах від Хмельницької атомної електростанції.
«Щороку ця військова частина обходилася державі у 12 мільйонів гривень, – каже командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Іван Свида. – А перевезення усіх боєприпасів обійшлося у півмільйона гривень. 183 тисячі гривень виділила Хмельницька АЕС, інші – з держбюджету. Головне, що ми перевезли боєприпаси подалі від атомної станції».
На славутських артилерійських складах зберігалося 54 тисячі тонн усіх видів боєприпасів, у тому числі і стрілецької зброї. Щоправда, їх реактивні аналоги типу «Смерч» і «Ураган» були вивезені у 2006 році.
На місці колишніх артскладів залишилися десятки тонн майна. Цю військову частину планують розформувати до жовтня поточного року. Щодо 200 офіцерів, 150 прапорщиків, сержантів та контрактників, котрі несли службу у цьому військовому підрозділі, то, як запевнив Іван Свида, ніхто не буде викинутий на вулицю.
«Майже усі військовослужбовці проходитимуть подальшу службу у Цвітосі, – каже Іван Свида. – Звільнилося лише двоє військових».
Як запевнили військові, до кінця року озброєння з артилерійських складів у Цвітосі буде вивезене. Нагадаємо, саме в цій військовій частині у 2005 році сталася пожежа. На щастя, боєприпаси не вибухнули, однак мешканці навколишніх населених пунктів були евакуйовані. На сьогодні Цвітоха є найбільшим складом боєприпасів на території Хмельниччини.





Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую