ye-logo.v1.2

Сусід перетворив квартиру сім’ї Головачевських на вигрібну яму

Суспільство 1632
Фото: Олег Черненко

Численні рішення судів щодо ліквідації септику чоловік ігнорує, а виконавча служба через недосконалість законодавства не в змозі нічим за

Родина Головачевських мешкає у Кам’янці-Подільському. 300-літній будинок розташований у старому місті. Чимала споруда розділена на чотири сім’ї. У 2001 році частину будинку купили Катерина та Леонід Рудяки. Будівля розташована у такий спосіб, що помешкання Рудяків знаходиться над кімнатами Головачевських.
«Рудяк ще у 2001 році почав будувати септик, – розповідає Таміла Головачевська. – Ми одразу зрозуміли, чим це може нам загрожувати. Спочатку намагалися з ним поговорити по-доброму. Не допомогло. Звернулися до суду. 16 грудня 2001 року суд прийняв рішення про ліквідацію його септика, санвузла та ванної кімнати. Справа в тому, що його труби з туалету йдуть мені по стелі. Він подав апеляційну скаргу».
Відтоді триває судова тяганина. На кожне рішення суду на користь Головачевських Леонід подає скарги. Щоразу мотивуючи своєю відсутністю на суді, через неправильне складання судової повістки або лікування. Два роки тому нечистоти крізь стіни будинку почали проникати до помешкання Головачевських.

У хаті, куди стікають нечистоти, мешкає двоє дітей
«Ми зробили ремонт, – каже Таміла Головачевська. – Всі стіни і стеля почорніли. Шпаклівка попадала. Вікна і підлога погнили. Нечистоти Рудяка течуть мені до хати. Щоб вони не розтікалися, довелося у кухні викопати канаву, аби вони там збиралися. В хаті сморід, купа мух, стіни заражені грибком. А зі мною живе донька із зятем, у котрих двоє діток. Трирічному Максимові ще не зробили жодного щеплення, бо дитина постійно хворіє».
У помешканні Головачевських три кімнати. Таміла разом з чоловіком мешкає біля кухні, де утворилася вигрібна яма. Від туалету, в котру перетворилася кухня, жінку розділяють лише двері. Доньці з чоловіком та двома дітьми виділили кімнату подалі. Однак це аж ніяк не рятує їх.  
«Дитина народилася у цій сирості, - розповідає донька Таміли Віра Андруховська. – У Максима постійний бронхіт, анемія, астма. У Насті – запалення легенів. Спори грибка розбухають по всій хаті. Навіть у дорослих алергія. За стільки років септик просочився крізь кладку і потрапляє до нашого помешкання».
Жінка взяла відро і почала вичерпувати нечистоти. Одразу ж у ніс вдарив різкий запах. Наповнили два відра. Рівень нечистот майже не змінився. Подібну операцію доводиться проводити щодня.    
«У Рудяка септик розміром десь три метри в глибину, і стільки ж вздовж і вшир, – каже Віктор Головачевський. – Він його навіть не поштукатурив. Просто вимурував з камінців. Каже до мене: «Ти будеш 10 років зі мною судитися, потратиш всі гроші, а все одно нічого не доб’єшся». І так воно виходить. За 9 років він ще жодного разу той септик не викачав. По-перше, це йому не потрібно, бо всі нечистоти течуть до мене у хату, тож септик і не переповнюється. А головне, навіть якби Рудяк і хотів це зробити, то у нього немає туди заїзду. Він його забудував». 

«Рудяк перестріває і виливає банку з фарбою мені в обличчя»
Про сім’ю Рудяків нічого доброго не можуть сказати і інші сусіди.
«Ніхто з Рудяками не може вжитися, – розповідає їх сусідка Емілія Голубченко. – Він і Тамілу побив, і мою онучку побив. А потім каже: «Я з ними розберуся, а потім і за тебе візьмусь». 
Іншій сусідці Катерина Рудяк в обличчя вилила банку з фарбою.
«Це конфліктні люди, – каже Зоя Ляхова. – Минулого року я йду, а Катерина перестріває мене і банку чорної фарби виливає мені просто в обличчя. Добре, що була в окулярах... Син Рудяка працює у прокуратурі, сам він працював юристом у міськвиконкомі. Має знайомих, тому цей септик ніхто не зносить, і йому ніхто нічого не каже. У ситуації з фарбою я викликала міліцію, а ті кажуть, що це адміністративне порушення, звертайтеся до суду».
На жаль, поспілкуватися з родиною Рудяк кореспонденту газети «Є» не вдалося. Точніше, пані Катерина відмовилася спілкуватися.
«Чоловіка немає вдома. Він у відрядженні. А у мене немає часу, я поспішаю на роботу”, – сказала нам Катерина Рудяк.
Дільничний лікар-педіатр Тетяна Гайдамащук неодноразово була у сім’ї Андруховських, тож на власні очі бачила, у яких умовах проживає 8-річна Настя та 3-річний Максим.
«Діти доглянуті, але хлопчик часто хворіє на гострі респіраторні вірусні інфекції. Перехворів на гострий обструктивний бронхіт, а це, в свою чергу, може перейти в астму. Звісно, підвищена вологість приміщення може провокувати захворювання  на гострі РВІ», – каже Тетяна Гайдамащук.
У такому приміщенні можна захворіти на грибок, дизентерію, туберкульоз і холеру»
Після відвідин Кам’янець-Подільського міськвиконкому, разом з Тамілою Головачевською, її донькою та онуками довго шукали, хто б їх міг прийняти та вислухати. Ні виконуючий обов’язки міського голови, ні пан Шкільник (чоловік представився начальником відділу комунальної власності міста) чомусь не знайшли часу вислухати жінок. Потрапити на прийом вдалося до заступника міського голови з питань будівництва і транспорту Олега Марунчака. Посадовець пообіцяв в найближчий термін розібратися у цій ситуації.
«Разом з начальником ЖЕКу, майстром і дільничним ми виїдемо на місце і розберемося, – каже Олег Марунчак. – Я бачу, що виконавча служба не виконує рішення суду. Відверто кажучи, не розумію, чому».
То чому ж не виконується рішення суду? З чим питанням звернувся до начальника Кам’янець-Подільського міського відділу Державної виконавчої служби Сергій Фігуля.
«В цьому випадкові суд виніс рішення: «Зобов’язуємо знести». Але між зобов’язанням і примусовим знесенням є дуже велика різниця. При першому рішенні ми можемо прийти до власника септика і попросити його самостійно знести незаконну споруду. А в цьому випадкові він відмовляється. І ми не маємо права навіть зайти на приватну територію. Можемо тільки оштрафувати. Так, за невиконання судового рішення  пан Рудяк сплатив два штрафи у розмірі 136 і 68 гривень», – розповідає Сергій Фігуль.
«Необхідно звернутися до суду, про зміну способу виконання, - радить посадовець. – По ідеї, це подання повинно потрапити до того судді, котрий раніше займався цієї справою. Було б логічно, щоб він змінив спосіб виконання. В іншому випадкові він би став протирічити сам собі. Тобто, суддя виносить таке рішення, котре важко виконати. І якщо суд приймає рішення про примусовий знос, то стягувач за власний кошт наймає техніку, і септик зноситься».
А допоки тривають судові тяганини та юридичні тонкощі, родини Головачевських та Андруховських живуть на бомбі уповільненої дії.
«У стоках можна знайти все, що завгодно, – каже завідувач епідеміологічного відділу Кам’янець-Подільської міської санстанції Клавдія Мещерякова. – Грибок, дизентерію, сальмонельоз і навіть холеру. Туберкульозна паличка любить сирі приміщення. Можна захворіти і на туберкульоз».           



Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую