ye-logo.v1.2

Жінку вкусила гадюка

Суспільство 1131

Після десяти днів у лікарні її стан лише погіршився

Ввечері 25 червня 63-річна Ганна Тарасенко, мешканка села Михля на Ізяславщині, на городі вибирала полуниці. Аж раптом права рука почала пекти. Жінка прийшла до хати і побачила дві маленькі цятки крові.
«Спочатку мати навіть не зрозуміла, що її вкусило, – розповідає донька потерпілої Любов. – Прийшла додому, між вказівним та середнім пальцем правої руки побачила дві невеличкі дірочки, на котрих виступила кров. Такі невеличкі, ніби після уколу. Вона вичавила кров та зробила компрес з горілки. А за півгодини матері стало погано».
Зігріваючий компрес лише допоміг отруті всмоктатися у кров, та розійтися організмом. У жінки спухла рука, почалася блювота та сильні болі в животі. Донька відвезла матір в районну лікарню.
«Вона тиждень пролежала в реанімації, – каже Любов. – Їй стало трохи легше, а коли перевели в терапію, знову погіршало. Почали пухнути ноги та живіт. Їй давали багато медикаментів. Напевно, нирки не змогли впоратися з хімією. Матір перевели в обласну лікарню».
За словами спеціалістів, у спеку змії активніші. У них навіть виробляється більша кількість отрути.
«Укус гадюки може викликати падіння тиску, серцеву недостатність, – розповідає завідуючий детоксикаційним відділенням Хмельницької обласної лікарні Сергій Одолінський. – Якщо людині своєчасно не надати медичну допомогу, можлива ниркова недостатність. Отрута нищить такі елементи крові, як еритроцити. Загалом, після трьох-п’яти днів лікування стан людини стабілізується, тож цей випадок не є типовим».
Це не перший випадок, коли на Ізяславщині кусають змії. Минулоріч у лісі чоловіка також вкусила гадюка. На щастя, неподалік стояло його авто. Чоловік сів у машину і доїхав до лісгоспу, де втратив свідомість. За кілька днів він оговтався.
«В нашому лісистому районі багато гадюк, – каже Любов. – І з кожним роком їх стає дедалі більше. Цього року син бачив змію просто на подвір’ї. І у  райцентрі багато гадюк. Особливо у покинутих будинках».


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую