ye-logo.v1.2

14-річну хмельничанку Софію Дунець важко травмував уламок дерева

Суспільство 10321

Життя 700 дітей зі всієї України поставили під загрозу, оскільки ніхто не отримав повідомлення про штормове попередження, і більшість школя

«Пішов дощ. Вітер зірвався в одну мить. Вдарили блискавки. На вулиці почало все ламати.  Час від часу було лише чутно, як вітер валить дерева. Мені 51 рік, а я ще такого ніколи не бачив. Все закінчилоcя за 3-4 хвилини. Я вийшов. На сусідньому наметі лежить дерево. Почулися крики про допомогу», – розповідає вчитель фізкультури Віктор Макорта, котрий був свідком буревію.
  
27 червня, близько 17.30 поблизу села Пляшевого на  Рівненщині буревій, що прокотився більшою частиною України, налетів на наметове містечко, у котрому відпочивало близько 700 дітей. Школярі зі всіх областей нашої країни приїхали на фізкультурно-патріотичний фестиваль «Нащадки козацької слави». Тут були і 12 старшокласників з Хмельницького колегіуму №16.
Закінчувався другий день фестивалю. Хмельницька команда мала усі шанси на перемогу, тож старшокласники були у чудовому настрої. На сцені проходив фольклорний конкурс. За підсумками жеребкування хмельничани виступили першими. Коли закінчили, зайняли місця глядачів. Докучала спека. На небі не було жодної хмаринки, навіть легенького вітерця. Стояти у чобітках та костюмах було надто спекотно. Діти пішли до намету перевдягатися. 

«МНСники не виставили пост, а карета «швидкої» стояла без двигуна»
«Поруч з нами стояли намети команди з Севастополя, – каже Віктор Макорта. – Над лісом  з’явилася хмара, але на неї ніхто не звернув увагу. Минулої ночі також ішов дощ, а вдень стояла чудова погода. Намети не протікали, тож ніхто не хвилювався.  Почулися крики про допомогу. Я підбіг до намету, але самостійно навіть не зміг зрушити гілляку з місця. Почав кричати про допомогу. Підбігло ще кілька дорослих. Разом вдалося відтягнути частину дерева. Здається, нас було четверо чоловік. Міліціонери дали ноші. З намету самостійно вибралися дві дівчинки».
Софія Дунець була в свідомості. На ношах дівчинку віднесли до карети «швидкої допомоги». Але це мало чим зарадило. Травми були надто складними, а «швидка» навіть при бажанні не змогла зрушити з місця: у неї не було двигуна. Мабуть, організатори не розраховували на подібну ситуацію, тож розібрану карету «швидкої допомоги» обладнали під медпункт.
«Викликали іншу «швидку», – розповідає Віктор Макорта. – Але через повалені дерева вона їхала надто довго. Та й кажуть, що і в неї були якісь технічні несправності. Якась з приїжджих команд дала свій бусик. Ним Софійку і відвезли до лікарні. Дорогою я постійно з нею розмовляв. Боявся, аби вона не втратила свідомість. Відверто кажучи, спочатку лікарі взагалі не давали їй жодних шансів».
Зважаючи на важкість травми, дівчинку привезли в реанімаційне відділення Рівненської міської центральної лікарні.
«У дівчинки ускладнена травма хребта, – каже завідуючий реанімаційним відділенням Віктор Пиріг. – Забій спинного мозку та перелом 8-го хребця. Закрита травма грудної клітини, перелом ребра, забій легенів та травматичний шок. Нині її стан залишається важким».
Крім Софії, у наметі під час бурі було ще дві дівчинки. Настя напівлежала перед входом. Софійка сиділа та перевдягалася. Основний удар кількасоткілограмової гілляки прийшовся саме на неї. Кріпленням намету Настю вдарило по руці. Згодом у неї виявили тріщину. Третя дівчинка Даринка не постраждала.  
«Фестиваль проходив у сосновому лісі, – каже директор школи № 16 Людмила Змієвська, – там постійно відбуваються різні конкурси, тож організатори ще раніше вирубали галявини. Вони й надали нам місце. Загалом фестиваль був організований непогано. Ніхто ж на таке не сподівався. Відверто кажучи, діти донині не можуть відійти від того, що сталося. Психіка кожної дитини цю стресову ситуацію сприйняла по-своєму. Одна з дівчаток говорила без зупинки. А однокласник Владислав дружив з Софією. Дуже важко це переживав. Він закрився у собі. Майже ні з ким не розмовляє. Кілька днів нічого не їв».

«На лікування Софійки щоденно витрачають півтори тисячі гривень»
Намет, де була Софійка, стояв на галявині. Вітер зірвав верхівку сосни і проніс її близько шести метрів. Крім двох дівчаток з Хмельницького, постраждали двоє школярок з Львівщини. Одна з них отримала переломи, інша - забої.
«Я не бачив, але казали, що чоловікові з Харківщини гілляка обідрала спину, – каже Віктор Макорта. – Нас же ніхто не попередив, що буде буревій. Фестиваль припинили лише тоді, коли зірвався вітер. Частина дітей побігли до сільської школи, частина – у намети. А частина кинулася просто до лісу. Діти отримали психологічну травму. Коли Софійку привезли у лікарню, вони навіть зайвого слова не сказали. В школі з ними поспілкувався б психолог, а на канікулах…»   
Після кількахвилинного буревію на території наметового містечка нарахували понад півсотні повалених дерев. Одразу після цього фестиваль припинили. Багато хто приїхав бусиками, і одразу роз’їхалися по домівках. Тож точне число потерпілих невідоме.
«Про штормове попередження ми заздалегідь повідомили через засоби масової інформації, – розповідає помічник начальника МНС Рівненської області Віктор Козак. – На подібні заходи виставляється черговий пост МНС, які контролюють та надають безпеку цим дійствам. На жаль, це питання було упущене та проігнороване».
Нині прокуратурою Радивілівського району по факту неналежного виконання своїх службових обов’язків по охороні життя неповнолітніх, що призвело до важких наслідків, порушена кримінальна справа. Слідство вже встановило, що заходи були організовані з порушеннями. Але навряд це якось зарадить Софії Дунець.
«Софійка така сонячна дитина, – каже Людмила Змієвська. – Вчилася на відмінно. З п’ятого класу займалася гандболом. А через рік шкільний тренер віддав її у спортивну школу. Вольова дитина. Завжди всього досягала власними зусиллями. Софійку виховує мати. Це єдина дитина у сім’ї».
Зараз біля Софійки постійно перебуває її матір та вчитель фізкультури Віктор Макорта.
Сьогодні її добове лікування обходиться у півтори тисячі гривень. До 7 липня кошти виділяв Рівненський комітет фізичного виховання. І це лише лікують забій легень. За прогнозами десь за тиждень, коли стан пацієнтки покращиться, можна робити  оперативне втручання, тобто лікувати хребет.  

Звертаємося до усіх небайдужих: допоможіть Софійці вижити!
Реквізити для безготівкового поповнення картрахунку або внесення засобів у касах інших банків:
Одержувач: Приватбанк
Найменування банку: Приватбанк
Номер рахунку: 29244825509100   
МФО: 305299   
ЗКПО: 14360570   
Призначення платежу: «Благодійний внесок для зарахування на картрахунок 6762462038459506, Сороката Алла Вікторівна, іпн 2541315381».
Для поповнення карти в касі Приватбанку (комісія 5 грн.) або в терміналі самообслуговування Приватбанку (протягом 3 днів без комісії): Поповнення карти № 6762462038459506, Сороката Алла Вікторівна – благодійний внесок.



Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую