ye-logo.v1.2

На уроці діти отруїлися невідомим газом

Суспільство 1085

П’ятьох доставили до лікарні. Ні чиновники, ні жодна зі служб не може пояснити, що ж сталося насправді

24 лютого о 12 годині дня до дитячого відділення Полонської районної лікарні почали під’їжджати карети швидкої допомоги. Спочатку привезли двох семикласників, котрі навчалися в гімназії №1. Півгодини по тому привезли ще двох дітей з різних класів.
«Близько другої години дня доставили останню дитину, – розповідає начмед Полонської райлікарні Іван Савіцький. – Усі пацієнти поступили з однаковими симптомами. У дітей паморочилося у голові, були нудота, загальна слабкість. Стан двох учнів кваліфікували як середньої важкості. Інші перебували у задовільному стані. Усім провели дезінфекційну терапію. Стан дітей покращився».
У палату до дітей пан Савіцький журналістів чомусь ніяк не хотів пускати. Мовляв, потрібен дозвіл батьків. Батьки потерпілої прийшли провідати доньку. Спочатку вони дозволили журналістові спілкуватися, але після короткої розмови з начмедом – заборонили. Зателефонував до іншої матері. Але вона категорично заборонила навіть наближатися до її сина. Жінку чомусь більше цікавило питання, звідки журналіст довідався про цю ситуацію, аніж стан її дитини.
Загалом складалося  враження, що дорослі проінструктовані: що, кому і як казати. Поспілкуватися вдалося лише з одним свідком. В одній палаті помістили усіх потерпілих: чотири хлопчики і дівчинку. Як стало відомо, інцидент стався на уроці геометрії, котрий вела директор школи.
«З початку уроку минуло хвилин п’ять, – пригадує 12-річний Артем Смоляренко, – як в класі засмерділо якимось газом. Директор наказала усім вийти в коридор. Потім сказали йти в оранжерею, але мені стало погано. Руки заніміли, заболіла голова, знудило, почало пекти в носі. В лікарні мені стало легше лише після крапельниці».
Голова Полонської райдержадміністрації Борис Довгань вважає, що нічого страшного не сталося. А точніше – взагалі нічого не відбулося. «Там абсолютно нічого не сталося, – каже Борис Довгань. – Казали, що запалили тенісний м’ячик. Але запаху не відчувалося. Була версія, що хтось бризнув газовим балончиком. Також не підтвердилося. Це просто переляк і шок. А діти зчинили паніку».
Міліція дотримується тієї ж думки. Принаймні, під час перевірки жодних порушень ними не виявлено. МНСники нічого підозрілого також не виявили. А черговій Галині Диміч взагалі повідомили, що дітей забрали через глисти.
Районна санепідемстанція взяла зразки повітря на аміак, двоокис азоту і хлористий водень.
«Жоден зі зразків гранично-допустимих концентрацій не перевищив. А відбирали саме ці зразки, мотивуючи симптоматикою дітей: першіння в горлі, головний біль, загальна слабкість. Лікарі встановили діагноз: отруєння парами невідомих газів. Через 10 днів у дітей аналізи візьмуть повторно», - розповідає головний санітарний лікар Полонського району Валерій Аврамчук.
Через добу перебування у лікарні дітей виписали додому. Швидше за все, усі подробиці цієї пригоди так і не будуть з’ясовані. Тим більше, що за однією з версій, котру озвучують самі діти, причиною інциденту стала розбита у класі хімії колба з реактивами. Про це говорять і дорослі, котрі з певних причин не хочуть, аби називали їхні прізвища.

P.S. Кілька років тому зі школи в смт Понінки, що межує з Полонним, з отруєнням невідомими речовинами до місцевої лікарні доставили понад 20 дітей. Симптоми: запаморочення, нудота, загальна слабкість. Чиновники намагалися пояснити цей інцидент не отруєнням, а масовою панікою. До речі, його причини з’ясовують донині.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую